У вівторок та середу майстер-клас для діток діятиме у вітальні тульчинського Палацу Потоцьких.
Дітки познайомляться з історією захисних обладунків та способом виготовлення кольчуги. Побачать, як її виготовляють і навіть самі будуть вчитися це робити під керівництвом знавця зброї, наукового співробітника Вінницького обласного краєзнавчого музею Євгена Тичука.
- Як відомо, кольчуга – захисний обладунок, сплетений із металевих кілець. Така конструкція рівномірно покриває тіло металом і водночас дуже гнучка. Це й стало причиною її широкого поширення і дуже довгого життя, - розповідають у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. - На роль батьківщини кольчуги, як і на роль батьківщини Колумба, є чимало претендентів. Хтось знаходить згадки про кольчугу в індійській «Авесті», хтось ніби знаходив їх у скіфських курганах… Але археологія нам каже, що найдавніші кольчуги клали у могили своїх вождів стародавні кельти за три століття до народження Христа. Від кельтів вона потрапила до Риму, а вже римські легіони поширили «гальську сорочку» провінціями імперії, розташованими у трьох частинах світу – Європі, Азії та Африці.
В залежності від часу, місця та статків, кольчугу використовували по-різному. У когось була куценька сорочка з коротким рукавом, а хтось, як європейські рицарі XII–ХІІІ століть, вдягався у залізне мереживо з голови до пальців ніг.
Аж до початку ХХ століття кольчуга використовувалась воїнами глухих куточків Старого Світу, у яких гострий клинок складав достойну конкуренцію гарячій кулі.
Виготовлення кольчуги потребувало ювелірної роботи і великого терпіння.
Зробити дріт, кільце, сплести його з іншими, заклепати кожне кільце – і так багато тисяч разів!
Тільки уявіть цю цифру - кольчужна сорочка на людину могла складатися з 50 тисяч кілець! А робили ж обладунки і на коней, і навіть на слонів.
У наші часи кольчуга незамінна там, де людям треба вберегтися від гострих предметів, зберігаючи гнучкість. Кольчужні рукавички та фартухи служать працівникам м’ясопереробних підприємств, а кольчужні комбінезони – аквалангістам, які виявляють бажання поближче познайомитись із життям акул.
- Під час KIDS OPERAFEST TULCHYN-2019 діток чекатимуть й інші захоплюючі майстер-класи: з живопису, виготовлення масок, «Майстерня слов’янського ювеліра». Діятиме «Школа чарівництва, Містечко Аліси у країні чудес та нові яскраві селфі-зони, - відзначають організатори фестивалю. – Гарантуємо, що цікаво буде як найменшим 3-5-річним крихіткам, так і дітям середнього шкільного віку, і навіть їхнім батькам!
У дитячі дні OPERAFEST TULCHYN-2019 можна буде побачити:
у вівторок, 4 червня
о 17.00 - казкову оперу «Король Дроздобород»
о 20.00 – унікальний Disney шоу-концерт «Colours of the wind» з американськими солістами
о 21.30 – феєричне вогняне шоу.
у середу, 5 червня
о 17.00 - яскравий мюзикл «Пригоди Гекльберрі Фінна».
Вхід на територію фестивалю – вільний для усіх!
Для зручності у дні KIDS OPERAFEST, 4-5 червня, з Вінниці до Тульчина курсуватимуть комфортабельні сучасні автобуси, які за годину зручно, швидко і в гарній компанії довезуть усіх на фестиваль і по завершенні концертів – назад у Вінницю.
Зареєструватися на дитячі «чартери» можна до неділі - 2 червня.
Всім учасникам «чартерів» гарантовані місця у партерній зоні фестивалю.
Крім того, 4-5 червня на території фестивалю буде організовано дитячий кемпінг.
Його мешканці зможуть заночувати у наметах прямо на території Палацу Потоцьких, побачити всі постановки з гарантованими місцями у партері, під час екскурсій відвідати всі визначні історико-культурні місця Тульчина і стати учасниками окремої розважально-пізнавальної програми, яка буде організована у денний час.
- Мешканців нашого дитячого кемпінгу чекає оперна гімнастика, майстер-класи з живопису, флюроарту і театрального мистецтва від школи акторської майстерності «Червоний крокодил», виступи циркових артистів, велетнів-трансформерів та аеродинамічних зайців, - розповідають організатори.
Що стосується побуту і безпеки, то територія дитячого кемпінгу буде добре освітлена і забезпечить всі необхідні зручності, охоронятиметься поліцією, а вхід здійснюватиметься лише за браслетами резидентів, які на вході отримають всі, хто попередньо зареєструвалися у кураторів – тур-клубі «Бідняжка» за телефоном: (097)861-83-05.
Всю детальну інформацію про KIDS OPERAFEST можна дізнатися на сайті operafest-tulchyn.blogspot.com, за тел.: (0432)690-025, (096)040-66-86 і у інформаційних центрах у м. Вінниця: вул. Театральна, 15 (1 поверх) і тур-клубі «Бідняжка» (вул. Соборна, 7).
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер