Хорове шоу – жанр, який у останні роки шалено популярний у всьому світі. У ньому хористи забувають про звичну статику: танцюють і безперервно рухаються. Як результат – глядачі отримують подвійну порцію насолоди: і від співу, і від видовищної картинки.
А наскільки то все разом красиво, вже скоро можна буде побачити на ІІІ міжнародному open air фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2019.
Під час нічної програми першого дня GRAND-частини фестивалю під відкритим небом парку Палацу Потоцьких буде презентовано «Тропічний карнавал»!
- Це буде незабутня музична подорож до Латинської Америки! Вирушаємо за океан, щоб слухати неповторні латиноамериканські ритми іспанською мовою, - розповідаючи про хорове шоу, зазначає головний режисер OPERAFEST TULCHYN-2019, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. - Як це буває у тропіках, раптово попадемо під зливу. Але ніхто не промокне! Її зімітують артисти хору за допомогою рук. А оркестр доповнить композицію, додавши грому.
Шоу «Тропічний карнавал» - це запальні латиноамериканські ритми у спокусливій інтерпретації артистів хору одного з кращих театрів України - Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва - та головного хормейстера театру Анжели Масленнікової.
Історія цього шоу розпочалась з бажання створити щось дуже особливе і колоритне у виконанні хору.
Анжела Масленнікова та головний режисер Оксана Тараненко зробили своєрідний «мікс», об’єднавши твори, які вже встигли сподобатися слухачам, і познайомити з новинками.
Так, у «Тропічному карнавалі» поєднались композиції Антоніо Естевеза, Юрія Власенка, Ніколая Драніцина, Лучо Бермудеса, а взагалі вперше в Україні зазвучали твори кубинських композиторів Мойзеса Сімонса «Продавець арахісу» і Елісео Гренета «Сонгоро косонго».
- До мене потрапили рідкісні ноти. Твір Елісео Гренета потрапив до нас завдяки дружині чудового баритона, соліста Національної опери Андрія Маслакова, яка є хормейстером із Куби, - розповідає Анжела Масленнікова. - «Сонгоро косонго» — це гра слів. Співається про юнака, який дивиться на свою дівчину, яка танцює бачату з іншим. І хоч історія трагічна, кубинці навіть у ревнощах співають у мажорному ключі. І ритми, і всі драйвові нотки навіть в історіях про нещасливе кохання представлені доволі яскраво.
Кубинські хіти у «Тропічному карнавал» звучить мовою оригіналу – іспанською.
І саме складні й нетипові кубинські ритми із зовсім іншою технікою співу для українського хорового виконання стали особливим надзавданням для артистів.
- У нас є досвід співати різними мовами світу, але ритміка латиноамериканської музики давалася не так просто, бо це не властиво нашій нації. У нас мелодизм, кантилена, а в іспанській, кубинській і латиноамериканській музиці дуже ритмічні пісні. І це стало новим творчим досвідом для наших артистів, - розповідає Анжела Масленнікова. - Я завжди прагну урізноманітнити наші програми. Так, пластику «Тропічного карнавалу» цікаво поставила режисер Оксана Тараненко, і дійство вийшло дуже органічним. Наша співпраця дає хороші плоди — яскраві вистави та нетрадиційні для хору концерти. Статичним наш колектив я не можу назвати, бо ми театральний колектив і беремо активну участь у різних постановках. Що ж до концертних програм, то тут дуже важливо зробити таке дійство, щоб рухи хористів не виглядали кумедно чи недоречно...
Доповненням шоу «Тропічний карнавал» є оригінальний відеоряд, який зробила головний художник театру Людмила Нагорна.
А шалений шквал овацій завжди зриває особливий номер програми – «Імітація зливи», у якому за допомогою самих лише рук і ніг колектив майстерно відтворює шум дощу і навіть грому. Виконання є не просто ефектним, а дійсно вражаючим до мурашок!
— Цю музичну цікавинку ми вперше виконували у межах «Хорової абетки», - розповідає Анжела Масленнікова. - У «Імітації зливи» ми використовуємо мікрофонні підсилювачі, щоб кожен звук було чути. У цьому номері нам допомагають оркестранти (ударники) — коли лунає грім і підсилюється звуковий ефект. Ця композиція дійсно виходить ефектна, і слухачі її сприймають дуже тепло. Ми показуємо, як об’єднані одним рухом хористи демонструють сонорестичні ефекти і чого можна разом досягти.
Нагадаємо: вхід на територію фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2019 - вільний для усіх.
З 4 по 9 червня просто неба у парку тульчинського Палацу Потоцьких глядачі побачать 12 ексклюзивних постановок всесвітньовідомих шедеврів, зокрема, культовий мюзикл «Танець вампірів», концерт-шоу «Вогні Бродвею», ексклюзивну прем’єру від Польської Королівської опери, балети «Історії у стилі танго», «Собор Паризької Богоматері» та багато інших.
До 6 червня триває запис на автобусні «чартери», які у дні фестивалю їздитимуть з Вінниці до Тульчина, а по завершенні вистав – назад у Вінницю.
Генеральний спонсор фестивалю – МХП.
Детальну інформацію про «чартери», наметове містечко і всі концерти фестивалю можна дізнатися за телефонами: (0432)690-025, (096)040-66-86, у інформаційному центрі у м. Вінниця: вул. Театральна, 15 (1 поверх) і на офіційному сайті operafest-tulchyn.blogspot.com.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Микола Шевчук
Сепар Торонтуй
Жора reply Сепар Торонтуй
Сепар Торонтуй reply Жора