Його роботи зберігаються у приватних колекціях по всьому світу: на Кубі та у США, у Китаї та Канаді, Великобританії та Франції, Німеччині й Італії, Іспанії та Данії, Польщі та Чехії, Сербії, Словенії, Болгарії та, звісно, у рідній Україні.
Вже понад 30 років власник оригінального стилю, основаного на естетиці класичного предметного живопису, Григорій Зорик, бере участь у міжнародних виставках. Загалом провів 27 персональних та понад 150 колективних експозицій, а з особливим успіхом пройшли арт-вернісажі у Пекіні, Шанхаї та Чикаго.
З 4 по 9 червня насолодитися прекрасними роботами талановитого художника зможуть всі глядачі ІІІ міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2019. У дні фестивалю у «Блакитній залі» «Подільського Версалю» - тульчинського Палацу Потоцьких - діятиме виставка живопису Григорія Зорика «Провінційні вельможі».
Глядачі побачать низку дивовижних станкових робіт: «Парк Хороше», «Моє ім’я – Софія», «Виїзд», «Осінь в Тульчинському парку», «Відлуння минулого», «Місячна ніч». Також багато тем серії обіграні у графічних листах, виконаних у техніці хаотичного штриха (туш, перо).
- Працюючи над картинами, Григорій Зорик використовував архівні дослідження краєзнавця, історика Віктора Святелика, доробки відомих художників Наполеона Орди, Йоганна Лампі, Ежена Бертьє, Яна Сімона, Генріха Гольпейна, Яна Матейка, вивчив низку творів невідомих майстрів образотворчого мистецтва, артефакти, фотографії, експонати краєзнавчих музеїв й художні твори відомих письменників, - розповідає куратор виставок OPERAFEST TULCHYN-2019 Наталія Морозова. - Створюючи неповторні картини-реконструкції, Григорій Зорик прагне доносити до нинішнього і майбутнього глядача величну історію Поділля, віддавати шану людям, які її творили. Художник своїми роботами звертається до сучасників, які повинні зберегти багату спадщину та вдихнути нове життя у «Тульчинський Версаль».
До історичної теми Григорій Зорик звертається не вперше. У 2015 році художник підготував унікальну серію портретів відомих історичних постатей, сподвижників, меценатів, українських гетьманів, військових, науковців, літераторів та громадських діячів, яка стала постійною експозицією музею Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Також низка робіт митця доповнюють фонди музеїв ім. Т. Шевченка в Актюбінську, краєзнавчих музеїв Вінниччини, Музею-садиби ім. М. Коцюбинського, Вінницького художнього музею, Музею аеронавтики, Львівського музею історії Національного війська України, Національного музею Т. Шевченка у Києві, а також всесвітньовідомого театру «Ла Скала» у Мілані.
Окреме місце у творчості художника займає викладацька діяльність. З 2010 року Григорій Зорик працює викладачем художньо-декоративного відділу Тульчинського училища культури за дисциплінами «живопис», «малюнок», «композиція».
- Краса змінює світ на краще. Любов перемагає час. Мистецтво - це божий промисел. Щаслива та людина, яка причетна до нього, - переконаний митець. - Дякую Творцеві за змогу бачити, відчувати, зображувати та дарувати оточуючим мене людям життя таким, яким воно є!
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер