Підготували 300 мініатюрних літаків. Коли у музеї Повітряних сил буде нова експозиція?

Підготували 300 мініатюрних літаків. Коли у музеї Повітряних сил буде нова експозиція?
Фото з архіву 20minut.ua
  • У музеї Повітряних сил готуються до відкриття нової виставки.
  • Експонатами стануть саморобні моделі літаків, зібрані по всій Україні.  
  • Про підготовку експозиції і цікаві експонати розповів директор музею. 

У вінницькому музеї Повітряних сил Збройних сил України готуються представити вінничанам і гостям міста нову експозицію. Крім великих безпілотників, вертольотів і ракетних комплексів, любителі авіації тепер зможуть роздивитись сотні різних мініатюрних моделей літаків. 

Щоб зібрати таку вражаючу колекцію, працівникам музею знадобилось багато років і чимало натхнення.

Відео дня

— На сьогодні у нас є близько 300 моделей літаків, — розповідає директор музею, генерал-майор запасу Володимир Алєксєєв. — До експозиції увійдуть як взагалі перші літаки, що колись підіймалися у повітря, так і сучасні «Раптори», М-22 і подібні.

За його словами, перші екземпляри з’явились у них понад п’ять років тому. А значний вклад у формування експозиції внесла дружина одного вінницького авіалюбителя.

— Ми маємо колекцію моделей літаків Едуарда Юсупова, яку нам передала його дружина, після смерті чоловіка, — говорить далі керівник музею. — Решту ж експонатів ми отримали від інших любителів авіації і моделістів. Є також мініатюрки, які власноруч зробили наші співробітники.

Цікаво, що вінницькому музею свої унікальні надбання дарували не лише вінничани, але й жителі інших міст України. Завдяки цьому майбутня експозиція буде ще цікавішою.

— Ці моделі літаків робили абсолютно з різних матеріалів, — продовжує розповідати Володимир Алєксєєв. — Одні змайстрували з дерева, другі з пап’є-маше, треті взагалі зібрали зі спеціальних конструкторів...Тобто, у нас є і саморобні моделі, і зроблені з промислових наборів.

І хоч на сьогодні вже є майже 300 маленьких експонатів, у музеї обіцяють на цьому не зупинятися.

— Експозиція постійно поповнюється, з’являються нові моделі, — запевнює наш співрозмовник. — Зараз частина тих літачків знаходиться у музейному фонді. Деякі потребують ремонту, бо детальки ж у них зовсім мініатюрні, іноді може зламатися крило, колесо чи стабілізатор. До ладу їх приводять наші працівники — скоро все буде як треба!

Чоловік додає, що особисто йому до душі всі мініатюрні експонати, але особливий захват викликає літак «Ілля Муромець».

— Це точна копія тих літаків, які ще у 1916-1919 роках базувались у нас на Сутиському аеродромі, — пояснює директор музею. — Я ще хочу сказати, що ці нові експонати — лише частина роботи, яку ми зробили. Колекцію моделей літаків ми розмістили в залі «Історії Повітряних сил». Там, крім експозиції моделей і макетів літаків, ще є стенд, на якому позначений весь шлях Повітряних сил від початку ери повітроплавання і до наших днів. 

Відвідувачі можуть дізнатися більше про літаки визвольних змагань 1918-1921 років, періоду Другої світової війни й незалежності України.

— Крім того, на стенді є інформація про участь українських авіаторів у збройних конфліктах, починаючи з 30-х років XIX століття і закінчуючи Афганістаном, — говорить він далі. — Щобільше, тут також розповідається про участь наших авіаторів у миротворчих місіях, до прикладу, про першу місію у Грузії у 1992 році чи сучасну в Африці.

Льотчики в Афганістані

Додамо, що у виставковій залі є ще окремий стенд, присвячений героям України і героям мирних днів.

— А ще маємо портретну галерею усіх командувачів військово-повітряних сил і сил ППО до моменту їхнього злиття у єдиний вид збройних сил. Там представлена коротка біографія та інформація про їхні досягнення, — зазначає Володимир Алєксєєв. — Відкрити цю експозицію ми плануємо в серпні на День авіації України або на День Повітряних сил.

Та поки до відкриття ще є трохи часу, можна подивитись і на інші дивовижні експонати. 

— Зараз після послаблення карантину ми вже можемо приймати відвідувачів, але є певні обмеження, — наголошує він. — Одночасно на території може бути не більше 10 людей, які попередньо повідомили про свій прихід. Якщо ж до нас звертається група, де осіб більше — не страшно. Ми просто поділимо їх на кілька підгруп.

У вінницькому музеї Повітряних сил Збройних сил України, нагадаємо, понад 40 експонатів різної військової техніки  й близько 3000 тематичних предметів. У залах музейні працівники ж створили спеціальні стенди, з яких можна дізнатися про наших земляків — героїв Радянського Союзу, авіаційну стрілецьку зброю, радіотехніку, комплекси зенітних ракетних військ і не тільки.

Адреса музею: місто Вінниця, вулиця Стрілецька, 105

  • дитячий квиток — 20 гривень,
  • дорослий — 40 гривень,
  • екскурсійне обслуговування — 80 гривень. 

 

Читайте також:

Бетмобіль, фургончик Скубі-Ду, Делоріан: якою буде нова експозиція у музеї моделей транспорту

У рукавичках і з балончиками фарби: що малювали вінницькі активісти на пішохідних переходах?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Суд повернув державі приміщення ветеринарного коледжу в Тульчині, яке незаконно здавали в оренду 20:57 Комп’ютери, кінескопи і гру «Ну, постривай!»: що виготовляли вінницькі заводи в радянські часи photo_camera 20:06 Синочки «Торо» і «Тенет» народилися і загинули в один день, але додому повернувся лише один 20:06 За $6000 — до Придністров'я: затримали перевізника «ухилянтів» з Вінниччини Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up