Забутий корупціонер: що зі справою заступника мера Гнівані, якого підозрюють у розкраданні бюджету?

- За весь час на Вінниччині сталося безліч корупційних скандалів за участю різних посадовців. У когось проводили обшуки, когось навіть «на гарячому» затримували під час отримання хабаря, дехто отримував підозру. Але що було далі? Кого покарали? Де ці люди зараз?
- Ці запитання виникли й у нас, тож ми створили рубрику «Забутий корупціонер», в якій розповідатимемо, що сталося з посадовцями, які вчинили або підозрювалися в корупційних злочинах.
Ми вже писали про багатьох чиновників і експосадовців, яких підозрювали у корупції або ж безпосередньо зловили на хабарі. Переважно ці справи стосуються подій багаторічної давнини. Сьогодні ж вирішили нагадати про ситуацію з Віктором Гавришком, заступником мера Гнівані, якому у лютому 2024 року оголосили першу підозру у справі про розкрадання міського бюджету, а в квітні — ще й другу.
У чому підозрюють Гавришка?
Ще в січні 2024 року ми писали про те, що у заступника міського голови міста Гнівані Віктора Гавришка був обшук: у автомобілі MERCEDES-BENZ GL 550, який згідно з деклараціями, належить йому. Тоді ми по ухвалі Вінницького міського суду про арешт майна дізналися, що заступника мера Гнівані підозрюють в розкраданні великих коштів міського бюджету.
Невдовзі, у лютому 2024 року, головний прокурор Вінниччини Олексій Химченко розповів, що всім фігурантам справи повідомили про підозру за частиною п'ятою статті 191 Кримінального кодексу України (Привласнення бюджетних коштів у великих розмірах, скоєних у воєнний час організованою злочинною групою). Прокурор також розповів, що учасникам обрали запобіжний захід — тримання під вартою, а клопотання про відсторонення від займаних посад направили до суду.
Як встановило слідство, група людей підозрюється у розкраданні міського бюджету шляхом штучного завищення цін на роботи зі заміни вікон у закладах освіти Гніванської міської ради, зокрема, ліцеї №2 міста Гнівань, Могилівській філії ліцею №2 та Селищенському ліцеї.
Ми розповідали, що фігурантами розслідування стали директор комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» Лариса Семко, головний бухгалтер цієї ж комунальної установи Альона Каперіс, фізична особа-підприємець Олександр Католік та вже згаданий заступник очільника Гнівані Віктор Гавришко.
Згідно з матеріалами справи, першу махінацію змовники прокрутили у квітні 2023 року, завдана матеріальна шкода склала 429 тисяч 239,56 грн. Наступного разу повторили таку ж схему в червні 2023 року, тоді загальних збитків вийшло на суму 628 тисяч 985,03 грн. І в третє це сталось в червні-липні 2023 року, сума матеріальної шкоди вийшла 505 тисяч 394,88 грн.
Таким чином, загальний розмір збитків, нанесених міському бюджету, склав трохи більше 1,5 мільйона гривень.
Віктору Гавришку теж тоді обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення заставу, у розмірі 302 800 гривень. Її сплатили, але невдовзі після цього прокурор подав до суду клопотання з проханням повернути заступника міського голови Гнівані під варту без права внесення застави. Причиною було те, що підозрюваний не виконував покладені на нього після внесення застави обов'язки. Це затягувало досудове розслідування. Проте тоді суд відхилив прохання прокурора.
І далі, 11 квітня, суд відсторонив заступника мера Гнівані від роботи. А через кілька днів, а саме 19 квітня, стало відомо про те, що Гавришку повідомили ще одну підозру: у привласненні майже мільйона гривень бюджетних коштів.
Посадовець разом з директором підпорядкованого комунального підприємства, який є депутатом міської ради, та місцевим підприємцем організували схему зі завищення вартості спецтехніки, яку закуповували для комунального підприємства. Відомо, що один з учасників організованої злочинної групи вносив неправдиві відомості до офіційних документів. Потім вони перераховували бюджетні кошти комунальної установи на банківський рахунок одного з фігурантів, після чого знімали готівку та розподіляли її між собою.
Після нової підозри суд знову застосував до посадовця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, у значно більшому розмірі, 2 422 400 гривень.
Що наразі з цією справою?
По-перше, Вінницький апеляційний суд зменшив розмір застави до 908 400 гривень, і ця сума була внесена.
Протягом року кожному з підозрюваних обирали запобіжний захід або продовжували його, так само як і терміни відсторонення від роботи.
Однак в одній із останніх справ прокурор вимагав відводу судді Ігоря Ратушняка. Саме він у першій інстанції ВАКС отримав сім років ув'язнення та заборону обіймати суддівські посади за хабар. Вирок ще не набрав чинності, оскільки суддя його оскаржує. Детальніше про це писали в матеріалі:
Прокурор, Віталій Серветник, вимагав відводу судді, оскільки під час досудового розслідування, а також судового розгляду до 20 вересня 2024 року захист інтересів однієї з обвинувачених здійснював адвокат В'ячеслав Когутницький, який був захисником Ігоря Ратушняка, тобто головного судді у цій справі. Цю інформацію нам вдалося перевірити та підтвердити за допомогою аналітичної системи YouControl.


«Зазначене викликає сумніви в неупередженості судді», — йдеться у матеріалах справи.
У задоволенні клопотання відмовили.
Останні місяці 2024 року та на початку 2025-го вирішувалося питання про об'єднання двох проваджень, у яких фігурує Гавришко.
Прокурор заперечував проти цього, посилаючись на те, що зазначені кримінальні провадження стосуються лише одного спільного обвинуваченого, і це може затягнути розгляд справи.
«Неможливо вирішувати це питання в підготовчому судовому засіданні, крім того, об'єднання двох проваджень для їх спільного розгляду призведе до порушення розумних строків розгляду кримінальних проваджень», — зазначається в справі.
Однак, незважаючи на це, Тиврівський районний суд своєю ухвалою від 9 січня ухвалив рішення про об'єднання двох проваджень.
Після цього 10 січня суд відмовив у всіх клопотаннях прокурора щодо продовження строку покладених на обвинувачених обов'язків та їх відсторонення від посад, у тому числі й щодо Віктора Гавришка.
«У задоволенні клопотання прокурора про продовження строку відсторонення обвинуваченого Віктора Гавришка від посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Гніванської міської ради Тиврівського району Вінницької області — відмовити», — йдеться в ухвалі.
А вже 24 січня суддя Ігор Ратушняк задовольнив клопотання адвокатів підозрюваних у корупційній справі про відвід прокурора.
Досудове розслідування триває і наступне судове засідання вже об'єднаної справи призначене на 7 лютого.
Читайте також:
Забутий корупціонер: як судять керівника виконавчої служби у Жмеринці, який вимагав 250 тисяч?
Забутий корупціонер: що нині з суддею Вінницького міськсуду, який був фігурантом у справі з хабарем?
Забутий корупціонер: хтось утік, а хтось зізнався. Що з гніванською справою про 100 тисяч доларів?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
РаїсаСуддів на мило!
-
StlkrА начебто крадіжка під час військового стану,ще й держимордою
-
Григорій МайстерА судді то-хто?.Наталья Кудирко reply Григорій МайстерГригорій Майстер А судді то свої, вірні друзяки.