Скандальний суддя, який оскаржує сім років ув’язнення, знову очолив суд у Тиврові: що відомо?

Скандальний суддя, який оскаржує сім років ув’язнення, знову очолив суд у Тиврові: що відомо?
  • Новим головою Тиврівського районного суду став Ігор Ратушняк, який у грудні 2023 року в першій інстанції ВАКС отримав сім років ув'язнення та заборону обіймати суддівські посади за хабар. Вирок ще не набрав чинності, оскільки суддя його оскаржує.
  • Що відомо про скандального суддю та його справу? Дізнавались.

«6 вересня 2024 року відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у Тиврівському районному суді Вінницької області відбулися збори суддів, на яких шляхом таємного голосування на посаду голови Тиврівського районного суду Вінницької області строком на три роки обрано Ратушняка Ігоря Олександровича», — повідомили на офіційному сайті суду.

Це рішення викликало обурення у суспільстві, адже ще зовсім нещодавно, у грудні 2023 року, колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким голову одного із районних судів Вінницької області було визнано винним в отриманні неправомірної вигоди. Голову райсуду засудили до семи років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в судах строком на три роки з конфіскацією частини майна.

Нині Ратушняк оскаржує цю справу в апеляції. Проте це не завадило обрати його на ще три роки головою Тиврівського райсуду.

Відео дня

Давайте розглянемо все по черзі.

Хто такий Ігор Ратушняк і що про нього відомо?

Призначений голова суду і в попередні роки обіймав цю посаду. Якщо спиратися на дані декларацій, то починаючи з 2015 року. Тож і цього разу вирішили не змінювати традиції й обрали Ігоря Ратушняка.

В останній декларації за 2023 рік суддя зазначив, що у спільній власності з дружиною має з нерухомістю: 18 земельних ділянок загальною площею 262 562 м². Якщо перевести це в гектари, то виходить 26,2562 га.

Крім того, у Ратушняків є чотири житлові будинки загальною площею 869 м², а також два будинки, що ще будуються. Родина має квартиру в Болгарії площею 55,93 м², яку придбали в жовтні 2022 року за 890 948 грн.

Цікаво також, що в листопаді 2022 року Ігор Ратушняк придбав кілька гідротехнічних споруд — ставкових дамб, низьконапірних земляних загат (гребель) та одне нежитлове приміщення.

Щодо транспортних засобів, то родина Ратушняків має MG 3 Cross 2014 року, МАЗ 5551 1993 року випуску і орендує Toyota Land Cruiser 150 2017 року. У них є також причіп і сільськогосподарська техніка.

Щодо доходів, за минулий рік Ігор Ратушняк за роботу у Тиврівському районному суді заробив 1 588 140 грн, тобто в середньому 132 345 грн на місяць. Крім того, він отримує пенсію, яка за 2023 рік склала 95 850 грн. Дружина судді, працюючи в Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Київ), заробила 4 280 грн.

Ігор Ратушняк також отримав дохід від продажу трьох об'єктів нерухомого майна — загалом 4 607 000 грн. У цьому ж році на дружину оформили земельну ділянку вартістю 42 000 грн, а ще одну на чоловіка, вартість не вказана.

Сім'я має заощадження у гривнях — 233 465 грн, та в доларах США — 40 000.

За що його судять?

З майновим станом судді ознайомилися. Але через що він може це все втратити, розповідаємо далі.

Як стало відомо з повідомлення НАБУ, 17 вересня 2021 року було повідомлено про підозру голові одного з районних судів Вінницької області в отриманні неправомірної вигоди. 

За даними слідства, в серпні 2021 року служитель Феміди висловив прохання надати йому 120 000 гривень (4 620 доларів США) неправомірної вигоди. В обмін на гроші він обіцяв ухвалити рішення в інтересах фізичної особи щодо визнання права на земельну частку (пай). Про це зазначали у прес-службі НАБУ. Суддя оцінив кожен гектар у 40 000 грн. У підсумку понад 3 гектари вийшли на $4 620 за станом на 2021 рік. Детективи НАБУ спільно з Управлінням Нацполіції задокументували два факти передачі коштів — $3 000 та $1 620.

Тоді Вища рада правосуддя відсторонила його від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Що говорить Ігор Ратушняк про цю справу?

Сам Ратушняк вважає, що цей вирок є замовним, оскільки він посварився з родичкою народної депутатки від партії «Слуга Народу».

«Мене обвинувачують у тому, що я прохав неправомірну вигоду, і написали, що я отримав. Однак, що прохав — немає ніяких доказів, і сам агент правоохоронців теж спростував інформацію, що я просив у нього неправомірну вигоду»,каже суддя Ігор Ратушняк в коментарі журналісту «Слідства.Інфо».

На думку судді, вся ця справа розпочалася після того, як він посварився з матір’ю народної депутатки від партії «Слуга Народу» Ірини Борзової, через що йому почали погрожувати.

За словами Ігоря Ратушняка, вирок і можливе засудження не заважали йому стати головою суду: «Будь-який юрист, який прочитає цей вирок, зразу зрозуміє, що він недосконалий. Також треба врахувати, що вирок — це перша інстанція, а є ще апеляційна інстанція та Верховний Суд. За статистикою, 80% вироків ВАКС скасовує Верховний Суд. Я сподіваюся, що мене почують, і я отримаю справедливий та законний вирок».

Нині триває апеляція.

Хто захищає Ігоря Ратушняка в суді?

Цікавим у всій цій історії є також те, що адвокатом Ратушняка є В’ячеслав Когутницький. Що з ним не так, проаналізували активісти з ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан». У декількох справах, що стосуються статті 130 КУпАП (покарання за керування транспортним засобом у стані сп'яніння або відмову від проходження огляду на стан сп'яніння), постійно перетинаються голова Тиврівського райсуду, його адвокат та підсудний. Результатом є те, що справу закривають за нібито відсутністю складу правопорушення.

«І ось як це відбувається технічно: спочатку справа розподіляється на певного суддю. Когутницький заявляє судді відвід, мотивуючи це тим, що суддя проявляє упередженість до громадян України або ж у нього склалися конфліктні відносини із суддею. А відвід розглядає хто? Правильно, Ратушняк! І так, задовольняє цей відвід, після чого справа переходить вже до нього. Ну і фінал — Ратушняк закриває справи щодо порушників за відсутністю події та складу правопорушення», — пише «Автомайдан». 


 

Читайте також:

Депутат Бершадської міськради ображав та погрожував працівнику ТЦК: що відомо про конфлікт?

Суди скасовують штрафи від ТЦК на Вінниччині: яка причина?

У нардепів з Вінниччини працює 130 помічників: хто вони та скільком з них платять?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (29)
  • Виктория Виктория

    Чому стільки негативу? Судді теж люди які мають право оскаржити судові рішення з яким не згідні в апеляційному суді як і ми з вами . Він теж скористався своїм законним правом,нічого не порушує .
    Вибирався суддя на  посаду за рішенням голосування,він сам себе не призначив  ,його вибирали головою інші судді .
    З власного досвіду скажу що не всі служителі Феміди можуть бути заангажовані як ви собі  всі думаєте,серед них ж дуже і дуже багато принципових та справедливих які діють виключно за законом. Коли потрапляють справи до таких суддів то ти чітко розумієш що в нашої країни є майбутнє…
    Тому дуже шкода що люди зрівнюють  під один негативний шаблон усіх представників судової влади тому що деякі журналісти подають інформацію виключно з своєї (колокольні) а не зі сторони закону.
  • Александр Михайловский

    Це результат сотрящего татарова за судами."Рембо "який убивав чеченців у Києві
  • lepontiy leka

    Сумно.....немає слів...воно в відкриту сміється з простолюдінів...
  • Аntonina

    Коли вже Лінч завітає?

    Ihor reply Аntonina

    Вы, хотите чтобы всех держслужбовцев убили?
    (Всех  немного переборщил но 98% это точно)
    Это госпереворт!!!

    Аntonina reply Ihor

    Ви не уважно читаєте, в мене написано "завітати" , а не "вбити"

    Ihor reply Аntonina

    Мы все поняли....
    К вам вообще претензий  0

    Ihor reply Аntonina

    Вы, мудрая женщина  и все правильно написали

keyboard_arrow_up