Депутат Бершадської міськради ображав та погрожував працівнику ТЦК: що відомо про конфлікт?
- У мережі оприлюднили відео, на якому депутат Бершадської міської ради Андрій Ткачук зневажливо ставиться до працівника ТЦК та поліції, лає їх та погрожує.
- Які деталі цього конфлікту, і чи понесе депутат якусь відповідальність? З'ясовували.
«Що ти можеш? Відсос*ти ти тільки можеш. Я тебе зараз так за*беню, що ти ох*єїш, свисток ти йо*аний», — такі фрази від депутата Бершадської міської ради Андрія Ткачука на адресу представників ТЦК і поліції лунають у скандальному відео, яке облетіло мережу Інтернет.
Хто такий Андрій Ткачук?
На відео одразу впізнали депутата Бершадської міськради, оскільки той навіть про це наголосив, коли «спілкувався» з працівником ТЦК. А згідно з даними YouControl, Андрій Ткачук є підприємцем і очільником комунального підприємства Бершадської міськради «Бершадьринок».
Крім того, він є чинним депутатом Бершадської міськради від партії «Українська стратегія Гройсмана» та керівником Бершадського територіального відділення Українського союзу промисловців та підприємців.
Варто також зазначити, що чоловік вже мав кілька справ у суді: у червні 2022 року розглядалася справа за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства), але її закрили у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Також у листопаді 2022 року складали протоколи за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).
Що говорить поліція стосовно конфлікту?
У поліції Вінницької області повідомили, що за фактом хуліганських дій депутата однієї з міських рад Вінниччини відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 ККУ (хуліганство).
— Встановлено, що подія сталася на одній з вулиць Бершаді. За попередньою інформацією, під час перевірки військово-облікових документів та проведення заходів оповіщення громадян згідно з Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» між 48-річним місцевим жителем — депутатом міської ради та військовослужбовцем виник конфлікт. У ході інциденту депутат вчиняв неправомірні дії щодо працівника ТЦК та СП й намагався спровокувати бійку, — повідомили в поліції.
Нині вирішується питання про повідомлення чоловікові підозри. Наразі з правопорушником проводяться слідчі дії.
Проте журналістка «20 хвилин» також зв’язалася з депутатом Андрієм Ткачуком. Наразі чекаємо на його коментар.
Адже з відео залишається невідома передісторію конфлікту. Чому зупинили депутата? Чи представився працівник ТЦК? Чи просив облікові документи для перевірки? Про який «попередній конфлікт», як можемо почути на початку відео згадує працівник поліції, йде мова? А також чому депутат звинувачує працівників ТЦК у непрофесійності, згадуючи про те, що нещодавно неправомірно мобілізували його працівника?
Тому, як тільки отримаємо відповідь, то одразу опублікуємо на сайті.
Що каже експерт?
Крім того, ми вирішили дізнатися, чи можуть такі погрози та ставлення до військовослужбовця призвести до серйознішого покарання, зокрема за статтею 435-1 КК України (образа честі й гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю). Щоб це з'ясувати це, ми звернулися до адвокатки Дар’ї Панфілової.
— Щодо кримінального правопорушення, моя первісна позиція така, що на старті не можна встановити високий ступінь суспільної небезпечності, щоб кваліфікувати поведінку за цією статтею, — сказала адвокатка. — Скоріше, військовослужбовець може подати позов про захист честі та гідності. Якщо ж військовий звернеться із заявою про вчинення кримінального правопорушення за вказаною статтею, то він зможе внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, але надалі — з тих відео, які оприлюднені, ми не бачимо фактичних даних про вчинення кримінального правопорушення за ст. 435-1 КК України. Тому прогнозувати наявність складу злочину та хід слідства ми не можемо.
Також ситуація може мати й інший розвиток, який варто врахувати. Як мінімум, ми не бачимо початку спілкування військового. Наразі невідомо, чи діяв він за приписами законодавства, зокрема, чи представився, чи мав службове посвідчення, чи входив до групи оповіщення, та чи перевіряв військово-облікові документи. Тобто, у діях військового також може бути наявне порушення процедур. Всі ці обставини встановлять слідство та суд, пояснила Дар’я Панфілова.
Читайте також:
Суди скасовують штрафи від ТЦК на Вінниччині: яка причина?
У нардепів з Вінниччини працює 130 помічників: хто вони та скільком з них платять?
Про заборону мобілізації обмежено придатних чоловіків до 25-ти років розповідає адвокатка
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Ксенія Анатоліївна
Читач63
Олег Степаненко
Григорий Пилипенко
До речі. Чому Сергій Гуменюк не на фронті? Ховається під жіночу спідницю? Мабуть, срать в камментах легше, ніж воювати.