На Вінниччині викрили банду «чорних лісорубів». Збитки — 1,5 млн гривень

На Вінниччині викрили банду «чорних лісорубів». Збитки — 1,5 млн гривень
  • ​​​​​​Слідчі оголосили про підозру учасникам банди, які завдали близько 1,5 млн. збитків державі, незаконно вирубуючи ліс.
  • Вчора, 23 червня, слідчі-детективи Головного управління Національної поліції у Вінницькій області викрили злочинну оборудку головного лісничого та лісника одного з районів області.
  • Правопорушникам оголосили про підозру за трьома статтями кримінального кодексу.  

— Під час досудового розслідування встановили, що організатор банди – головний лісничий спільно зі співвиконавцями, розподіливши ролі та функції, незаконно вирубували, перевозили та збували лісопродукцію, — кажуть у відділі комунікації поліції Вінницької області.

За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка, аби приховати свої неправомірні дії, використовуючи службове становище, головний лісничий вносив до Системи єдиного обліку деревини завідомо неправдиві відомості та виписки фіктивних товарно-транспортних накладних, контролював проведення незаконних порубок особливо цінної деревини співвиконавцями  та розподіляв між усіма кошти.

За чотири місяці цього року зловмисники привласнили деревину на суму близько 1,5 мільйони гривень. 

Під час проведених обшуків у фігурантів банди слідчі вилучили підроблені товаро-транспортні накладні, роздруківки їх реєстру, лісорубні квитки акти огляду заготівлі, бірки на дерева, чорнові записи.  

Підозрюваним слідчі-детективи оголосили про підозру за:

  • статтею 246 Кримінального Кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу),
  • ч. 5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • ст. 28 ККУ (вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією.

А організатору ще й за ч.2 ст. 361 ККУ (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж).

Максимальний термін покарання, передбачений за такі злочини – 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Розслідування кримінального провадження триває під процесуальним керівництвом прокуратури області. Слідчі звернулись з клопотанням до суду про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Читайте також:

Семеро вінничан отримали 200 балів на ЗНО з англійської мови та математики

Від COVID-19 вчора одужали понад дві тисячі людей. Дані по Україні на 23 червня

Карантин в Україні продовжили до 31 серпня. Які правила змінив уряд?

Новини бухгалтерського обліку та кадрові питання. Що зміниться у червні?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ols Kat
    Щоб припинити зменшення лiсiв - треба саджати
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 У Гайсинському районі 45-річний чоловік до смерті забив односельця палицею 20:08 Ми обрали пʼять найбагатших депутатів Вінницької міськради. Хто вони? 20:05 Коли та як виплачують мільйон молодим військовим-контрактникам — розповідає адвокат 19:57 Сліди крові та рештки дикої кози знайшли біля нацпарку «Кармелюкове Поділля» Від читача 00:51 Як змусити обленерго вимкнути «богатого» сусіда і дати світло нам 19:32 Транспортна компанія чи лікарня Пирогова: на кого у Prozorro скаржилися найбільше в 2025 році 18:47 Вкрали смартфон у пенсіонера та 30 тисяч у магазині: на Тульчинщині «попрацювали» злодії 17:26 Чадний газ від генератора вбив двох пенсіонерок у пансіонаті. Адміністраторці повідомили про підозру 17:04 «Відлік йшов на секунди»: як медсестра Олена Саєнко врятувала пасажира в тролейбусі 16:30 Коли мило було по талонах: як старий миловар рятував Ямпіль від радянського дефіциту 16:10 у Могилів-Подільському 77-річний чоловік накинувся на рідних із сокирою 15:22 На 15 років за ґрати відправили чоловіка, який зливав росіянам дані про переміщення ЗСУ 14:28 Чотири автівки поліції заблокували машину на Барському шосе. ВІДЕО play_circle_filled 14:02 Брат напав на брата: у Хмільницькому районі суперечка закінчилася ножовими пораненнями 12:58 Масові відключення електроенергії на Вінниччині через ожеледь. Яка ситуація в районах області photo_camera 12:09 У Тиврові хаскі напала на лебедя. Як пояснив ситуацію власник Рагнарьока 11:46 Рубцеві зміни після опіку: у Вінниці лікарі повернули рухливість пальців дев’ятирічному хлопчику 11:05 На Данила Нечая згорів легковик, в області палали будинки та котельня play_circle_filled 10:19 Пасажирський автобус з’їхав у кювет на трасі Тиврів-Вінниця: є постраждалі play_circle_filled 09:43 Складні погодні умови у Вінниці: адреси, де сьогодні немає світла, води та опалення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up