Відповідну постанову ухвалили 22 липня. У ній йдеться про нові правила нарахування та виплати соціальної допомоги. Тепер соцвиплати нараховуватимуть з розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
В Уряді пояснили, що такі зміни потрібні — усе це задля «стимуляції виходу зі стану бідності» малозабезпечених сімей. Мова саме про тих, які можуть працювати, але не йдуть.
Тепер для такої категорії людей нараховуватиметься дохід в розмірі 0,5 мінімальної зарплати. Тобто виплати зменшаться.
— Стосовно безробітних, я думаю, що модель повинна бути досить жорсткою. Люди повинні мати реальну можливість перевчитися і в цей час отримувати якусь допомогу. Але потім — вибачте, просто утримувати тому, що людина не працює, — це неправильно, — розповів у коментарі для segodnya.ua економічний експерт Борис Кушнірук. — Ми розмазуємо соцдопомогу тонким шаром на занадто велику кількість одержувачів, а в підсумку на тих, хто її дійсно потребує, — особи з інвалідністю, багатодітні сім'ї, одинокі люди похилого віку, — грошей просто не вистачає. Загалом я вважаю, що держава не може когось змусити працювати за допомогою батога. Але можна створити систему, яка дасть зрозуміти: ми не розв'язуватимемо всі проблеми за тебе. Ми можемо допомогти, але потім або ти працюєш, або живи, як хочеш.
Чи отримуєте ви соціальну допомогу?
Читайте також:
У подорож зі страховкою від COVID-19. Як продають коронавірусні поліси вінничанам?
Зерна збирають менше, ніж торік. Чи подорожчає хліб на прилавку?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер