В очікуванні заробленого. Борги по зарплаті у Вінниці сягнули 4,8 мільйона гривень

В очікуванні заробленого. Борги по зарплаті у Вінниці сягнули 4,8 мільйона гривень
В країні стали частіше затримувати зарплату, з подібним явищем зіткнулися близько третини офісних працівників. У Вінниці серед найбільших боржників ... державні підприємства

В Україні ростуть борги по заробітній платі. За даними держкомтату, станом на перше квітня,  роботодавці боргують своїм працівникам 1,6 мільярда гривень. У  Вінницькій області сума заборгованості досягає  понад 16 мільйонів гривень (торік,  станом на перше квітня, мова йшла про  близько 14 мільйонів гривень).  Тобто за рік сума заборгованості зросла приблизно на два мільйони гривень. Основна причина нарощування цього показника в обласному центрі — затримки з боку держави.

Держзамовлення

У Вінниці в списку найбільших боржників опинилося державне підприємство “Форт”. Воно боргує своїм працівникам 2,9 мільйони гривень. При тому, що загалом по місту сума заборгованості складає 4,8 мільйона.

Відео дня

- Як пояснили нам на підприємстві, причина нарощування боргу— затримки з розрахунками за виконане замовлення з боку держави, - каже Галина Якубович. - Зараз на підприємстві очікують надходження заборгованих коштів, в іншому випадку — обіцяють ліквідувати борг перед працівниками з інших джерел.

В списку боржників опинилось ще одне державне підприємство — Вінницька картографічна фабрика, тут працівникам затримують 300 тисяч гривень зарплати.

Борги показали і підприємства “МУР”, “УТОГ” та інші.

- Загалом, хоча ми і маємо зростання заборгованості, ситуація не критична, у більшості випадків мова йде про поточну заборгованість, термін якої не перевищує місяця. Якби не борг  "Форту", ми б, за обсягами заборгованості, були приблизно на рівні минулого року, - каже Галина Якубович.

Іноді, затримки зарплат пов'язані з нюансами бізнесу, наприклад, купівлею запчастин, пального, необхідністю розрахуватися з замовниками чи вийти на міжбанк аби купити/продати валюту, тощо.

Не по графіку

Затримують зарплати і лікарям та медикам, привченим до регулярних надходжень коштів на банківські картки.

- Тут ситуація пов'язана з схемою виплат: кошти надходили трьома траншами, а не двома як раніше, через що змістилися дати нарахувань авансів та основної частини зарплатні, - каже заступник міського голови з економічних питань Галина Якубович. - Зараз є перспектива, що ми знову повернемось до нарахувань у два транші, відповідно, сподіваюся, що ситуація вирівняється.

Вчасно не отримують зароблене також комунальники. Правда тут інше пояснення, тут це пов'язують з затримкою відшкодування державою компенсацій за надані пільги та субсидії.

Не можуть похвалитися регулярністю зарплатних виплат і працівники промисловості. На їх частку припадає майже половина (46%) усієї невиплаченої в області зарплатні. При цьому із загальної суми заборгованості — більше половини припадає на діючі підприємства, 39% - на підприємства-банкрути, решта 10% - доля економічно неактивних підприємств.

Як  боргують

Загалом, згідно з даних опитування кадрового порталу hh.ua, із затримками зарплаті стикаються в більшості сфер. Тільки серед офісних працівників, це явище протягом останніх шести місяців відчули на собі більше третини “білих комірців”. При цьому кожному п'ятому з тих, кому доводилося чекати грошей, їх затримували більше ніж на місяць.

До кінця року, за прогнозами експертів, ситуація навряд чи покращиться.

- Через складну ситуацію в економіці роботодавець зараз у кращому становищі, ніж працівники, тому може диктувати свої умови, - констатує керівник дослідницького центру hh.ua Руслана Березовська.

Як результат, за її словами, близько 14% роботодавців зменшили зарплату своїм працівникам.

Втім загалом, середні зарплати залишилися приблизно на рівні минулого року. Наприклад, по Вінницькій області, мова йде про середніх 2,8 тисячі гривень, принаймні, відповідно до даних офіційної статистики.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up