В очікуванні заробленого. Борги по зарплаті у Вінниці сягнули 4,8 мільйона гривень

В очікуванні заробленого. Борги по зарплаті у Вінниці сягнули 4,8 мільйона гривень
В країні стали частіше затримувати зарплату, з подібним явищем зіткнулися близько третини офісних працівників. У Вінниці серед найбільших боржників ... державні підприємства

В Україні ростуть борги по заробітній платі. За даними держкомтату, станом на перше квітня,  роботодавці боргують своїм працівникам 1,6 мільярда гривень. У  Вінницькій області сума заборгованості досягає  понад 16 мільйонів гривень (торік,  станом на перше квітня, мова йшла про  близько 14 мільйонів гривень).  Тобто за рік сума заборгованості зросла приблизно на два мільйони гривень. Основна причина нарощування цього показника в обласному центрі — затримки з боку держави.

Держзамовлення

У Вінниці в списку найбільших боржників опинилося державне підприємство “Форт”. Воно боргує своїм працівникам 2,9 мільйони гривень. При тому, що загалом по місту сума заборгованості складає 4,8 мільйона.

Відео дня

- Як пояснили нам на підприємстві, причина нарощування боргу— затримки з розрахунками за виконане замовлення з боку держави, - каже Галина Якубович. - Зараз на підприємстві очікують надходження заборгованих коштів, в іншому випадку — обіцяють ліквідувати борг перед працівниками з інших джерел.

В списку боржників опинилось ще одне державне підприємство — Вінницька картографічна фабрика, тут працівникам затримують 300 тисяч гривень зарплати.

Борги показали і підприємства “МУР”, “УТОГ” та інші.

- Загалом, хоча ми і маємо зростання заборгованості, ситуація не критична, у більшості випадків мова йде про поточну заборгованість, термін якої не перевищує місяця. Якби не борг  "Форту", ми б, за обсягами заборгованості, були приблизно на рівні минулого року, - каже Галина Якубович.

Іноді, затримки зарплат пов'язані з нюансами бізнесу, наприклад, купівлею запчастин, пального, необхідністю розрахуватися з замовниками чи вийти на міжбанк аби купити/продати валюту, тощо.

Не по графіку

Затримують зарплати і лікарям та медикам, привченим до регулярних надходжень коштів на банківські картки.

- Тут ситуація пов'язана з схемою виплат: кошти надходили трьома траншами, а не двома як раніше, через що змістилися дати нарахувань авансів та основної частини зарплатні, - каже заступник міського голови з економічних питань Галина Якубович. - Зараз є перспектива, що ми знову повернемось до нарахувань у два транші, відповідно, сподіваюся, що ситуація вирівняється.

Вчасно не отримують зароблене також комунальники. Правда тут інше пояснення, тут це пов'язують з затримкою відшкодування державою компенсацій за надані пільги та субсидії.

Не можуть похвалитися регулярністю зарплатних виплат і працівники промисловості. На їх частку припадає майже половина (46%) усієї невиплаченої в області зарплатні. При цьому із загальної суми заборгованості — більше половини припадає на діючі підприємства, 39% - на підприємства-банкрути, решта 10% - доля економічно неактивних підприємств.

Як  боргують

Загалом, згідно з даних опитування кадрового порталу hh.ua, із затримками зарплаті стикаються в більшості сфер. Тільки серед офісних працівників, це явище протягом останніх шести місяців відчули на собі більше третини “білих комірців”. При цьому кожному п'ятому з тих, кому доводилося чекати грошей, їх затримували більше ніж на місяць.

До кінця року, за прогнозами експертів, ситуація навряд чи покращиться.

- Через складну ситуацію в економіці роботодавець зараз у кращому становищі, ніж працівники, тому може диктувати свої умови, - констатує керівник дослідницького центру hh.ua Руслана Березовська.

Як результат, за її словами, близько 14% роботодавців зменшили зарплату своїм працівникам.

Втім загалом, середні зарплати залишилися приблизно на рівні минулого року. Наприклад, по Вінницькій області, мова йде про середніх 2,8 тисячі гривень, принаймні, відповідно до даних офіційної статистики.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:19 Що потрібно знати про сезонну алергію: пояснює професорка медичного університету 18:25 «Стимул розвиватись»: першим лауреатом театральної премії «Лідія» став актор Артур Константинов photo_camera 18:23 Вибігла під колеса: як 30-річна харків'янка хотіла заробити, імітуючи ДТП на Синьоводській 18:15 Заклади Вінниці, що мають дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт) Від читача 16:15 Північна Корея вимагає значних поступок від Росії за участь у війні 18:07 Грабіж посеред вулиці: вінничанин зірвав ланцюжок з перехожої 17:32 Краще знають потреби фронту: троє військових заснували фонд «Самобутні» для допомоги побратимам 17:30 День відкритих дверей у ВНТУ – дізнайся все про вступ 2025! (Новини компаній) 16:23 «Скажіть, де вулиця Новаківського?»: історія про перейменування і крадіжку картин з музею 15:16 Живий коридор для Героя: Вінниця зустрічатиме полеглого воїна Олександра Гриценка 15:05 Аварії на Київській та Енергетичній: у Вінниці за добу постраждали двоє водіїв photo_camera 14:36 Біля Берестівки ВАЗ зіткнувся з Renault. Постраждалих госпіталізували 13:02 Біопаливо, освіта та гроші. Що в травні зміниться для вінничан? 12:35 Температура зростає, але заморозки ще можливі. Чого чекати цього тижня? (ПРОГНОЗ) 11:20 Пансіонати, будинки для престарілих людей Вінниччини: допоможемо вам обрати найкращий варіант (партнерський проєкт) 10:57 Україна переходить на європейську напругу 230/400 В: що це дасть споживачам 10:39 Де у Вінниці 28 квітня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:28 Україна тримає оборону: ЗСУ відбили численні штурми окупантів, знищивши багато техніки photo_camera 09:25 В автошколі «7777» навчають водінню родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти (Новини компаній) 08:01 Сьогодні — День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up