«Це обман?». Вінничани не вірять у розстрочку на опалення

«Це обман?». Вінничани не вірять у розстрочку на опалення
  • Кабмін у середині жовтня прийняв постанову, в якій закріпляє право на розстрочку тим, хто не отримує субсидію.
  • Можна буде платити 50% від рахунку на опалення, а інші 50% сплачувати влітку.
  • Деякі вінничани бачать у цьому тільки «обман»
  • А що кажуть експерти?

Вінничани не знають або не вірять у механізм оплати частинами за опалення. Такого висновку журналіст дійшов під час дводенного опитування. Люди старшого віку, від 50 років, знають про розстрочку, але не хочуть про неї навіть говорити:
— Це ж буде пеня, штрафи, — каже вінничанка, що представилася Наталією. — Нічого доброго з такими тарифами не отримаєш.

— Розстрочка — це обман, — додає вінничанка, яку звати Софія. — Так само як і субсидії. Краще б тоді знизили тарифи, навіщо тоді їх підіймали?

А люди молодшого віку — навіть не знають, що це таке.

Відео дня

— А що таке розстрочка на опалення? Ні, ми про це не чули, — казали чоловік із жінкою, яким на вигляд трохи більше 30 років.

— Не треба мені ніяку розстрочку, щоб це не було, — казав чоловік, який представився Володимиром.

Якщо вас позбавили субсидії через комісію виконкому, то це рішення можна оскаржити. Є приклади

Механізм комунальної розстрочки

Як пояснив глава нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк, споживач комунальних послуг може подати заяву, а після цього в місяць звернення сплатити 50% рахунку. Іншу частину суми людина має рівномірно оплатити протягом травня-вересня наступного року, до початку наступного опалювального сезону. І така схема розстрочки діє лише на опалення. І лише для тих споживачів, що не отримують субсидії.

Читайте також: Як отримати розстрочку на опалення та платити 50% від рахунку щомісяця?

Якщо для людей для теплового господарства це не сприятливо. Як повідомили у прес-службі підприємства, споживачі сплачуватимуть лише половину за спожите, а підприємство несе 100% витрати на придбання природного газу, електроенергії та води для забезпечення міста теплом.

А як «бюджетно» заощадити на комуналці? Читайте поради у статті:

Коричневі батареї та LED-лампи — економія на комунальних послугах

 
А що кажуть експерти?
 
 
Знову багатомільйонні дотації «Нафтогазу»

Тетяна Бойко

координатор житлово-комунальних програм, Громадянська мережа ОПОРА

— У мене негативне ставлення до цього нового механізму, бо не зрозуміло, які має наслідки ця розстрочка. Хто за неї буде платити, якщо люди протягом опалювального періоду будуть сплачувати лише половину? Є ризик, що ми повернемося до того, що знову будуть багатомільйонні дотації «Нафтогазу» з державного бюджету. Якщо урядом усе прораховано і цього не відбудеться, то дійсно, людям сплачувати за опалення вдвічі менше буде набагато легше. Але знову ж таки — навіщо тоді було піднімати тарифи? Поки що більше запитань, ніж відповідей, тому неможливо поки що однозначно сказати, що розстрочка — добре чи погано.

 

Треба дочекатися чіткого механізму

Володимир Майстришин

голова спостережної ради Біоенергетичної асоціації України

— Розстрочка — це не пробачення боргу, а як ніби взяв кредит — людям все одно треба буде віддавати. Замість цього є звичайні механізми, наприклад, одноставковий тариф, коли оплату за опалення розтягують на 12 місяців, але в меншому обсязі. А якщо подивитися з боку теплових підприємств, незрозуміло, хто компенсуватиме втрати від недобору  коштів? Людям зрозуміло — прийшли в ЖЕК, оформили розстрочку. А я за що куплю газ, чи за що купить паливо теплокомуненерго? Треба дочекатися порядку, затвердженого Кабміном, де будуть зрозумілі механізми. Але краще буде, якщо в Україні буде створений ринок тепла, щоб люди могли обирати, в кого та за якою ціною придбати гарячу воду та опалення.

 

Краще в розстрочку дайте регулятор тепла

Олег Побірський

голова ОСББ «ЮМІР», вулиця Вчительська, 10

— Не зовсім зрозуміло, що так хотів зробити уряд. Якщо бажаєте, щоб українці змогли сплачувати за комунальні послуги, тоді знижуйте їх. Або вкладайте в енергоефективність. А так створюється чергова «боргова яма» як для населення, так і для теплокомуненерго. Наш будинок утеплили в цьому році, є лічильник. Але ніякої економії для тих, хто має централізоване опалення. Завдяки регулятору тепла, ми нарешті зможемо спрямовувати стільки тепла, скільки потрібно. А не стільки, що мої сусіди вікна відкривають, бо жарко. На мою думку, краще було б давати в розстрочку не оплату тепла, а прилади для економії енергоресурсів. Тому краще давайте в розстрочку регулятори тепла.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • Борис Максимчук
    Люди нікому і нічому не вірять, бо влада нічого не робить без власного інтересу. А точніше тільки власний інтерес. Думаю, що нічого страшного в ростроці не має. Посил наступний, не можеш заплатити взимку все, плати скільки можеш, інше влітку, але ГОЛОВНЕ ПЛАТИ.
    zerro reply Борис Максимчук
    >> Посил наступний, не можеш заплатити взимку все, плати скільки можеш, інше влітку, ...

    Посил наступний - не можеш платити - бери розстрочку - потім буде простіше в тебе житло віджати. Іншого не бачу
    Anonymous reply Борис Максимчук
    боря. - лучше МОЛЧИ вообще!)))) у тебя не выходит ничего путного)) бггг
    Борис Максимчук reply Anonymous
    Так сказати просто! А бути з відкритим лицем і аргументувати або довести протилежне СЛАБО!!!
    Анонім reply Борис Максимчук
    Что значит "сколько можешь"?) В любом случае заплатишь в полном обьеме, но вместо "много" зимой и "мало" летом это будут равные месячные платежи. Учитывая, что гривна имеет тенденцию к обесцениванию, то лучше заплатить меньше сейчас и больше потом.
    Анонім reply Анонім
    ЗЫ вы бы еще у бомжей поспрашивали мнения... ясно, что пенсионеры не хотят ни в чем разбираться, а хотят СССР; молодежи некогда разбираться у них есть вк, фб, инст итп, да и комуналку они вряд ли платят; у людей по 30ть, наверняка субсидия. На самом деле - это очередная подачка, но колхозники уже настолько забитые, что от одного вида руки над головой в буду лезут, даже не увидев, что там не палка, а кость.
  • Oleksandr Stoliarov
    Шикарні у тебе експерти, Валєра. Майстришин - людина, яка кинула на  120 млн Надра банк разом із покійним колишнім головою центру зайнятості України корупціонером Галицьким обанкротили Гранітний кар"єр в Могилівці Жмеринського району, виводячи основні засоби та їх через прокладку Торговий Дім Гранітний кар"єр та Техногаз.

    Браво, аплодую, Валєра!)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up