Система захисту бізнесу від незаконних перевірок. Рецепт спілки «Стіна»

Система захисту бізнесу від незаконних перевірок. Рецепт спілки «Стіна»
  • Сьогодні, 16 березня, для вінницьких підприємців провели семінар на тему «Перевірки та безпека бізнесу»
  • Юристи, бухгалтери, фахівці розповіли бізнесменам як вести себе та що за документи треба при перевірках Держпраці. Плюс, обговорили як треба удосконалити законодавство в сфері бізнесу
  • А також розробили систему захисту від незаконних перевірок

За рейтингом Всесвітнього банку Doing Business, Україна зайняла 80 місце серед 190 країн за легкістю ведення бізнесу. Перше місце в цьому рейтингу займає Нова Зелендія, а останнє, 190 місце, Сомалі.

Українські підприємці пов’язують такий низький бал із зарегульованністю законодавства у сфері бізнесу: складна система оподаткування, недосконалість законодавства про працю, збільшення фінансованого навантаження на малий та середній бізнес тощо.

Previous Next

Відео дня

Сьогодні, 16 березня, юристи, фахівці з бухгалтерського обліку та експерти з держконтролю розповідали про перевірки підприємців, про особливості трудових відносин та як уникнути штрафи для бізнесу. Місце зустрічі — «Галерея XXІ». Участь в семінарі прийняли понад 130 вінницьких підприємців.

Адвокат та засновник компанії «Правовий акцент» Дмитро Парпальос розповідав про особливості та різницю між цивільно-правовими, господарськими та трудовими договорами. Їх оформлюють при працевлаштуванні.

— Поняття робітник має зникнути. Бо це від слова раб. Треба привчатися до того, що ваші працівники — це потенційні партнери. Так ви зможете утримати людей від звільнення та конкуренції з вашим бізнесом. Оформлюючи цивільно-правові угоди ви йдете на певний ризик: з одного боку, можна сплачувати менші податки, але з іншого — якщо не знаєте, як оформити такий договір, то можна наплутати. Як результат, отримати величезний штраф, — розказав Парпальос.

Його точку зору доповнила аудитор, судовий експерт, податковий консультант Ірина Зубрицька, що розповіла про приклади судової практики та практики перевірок з питань штату, оплати праці та податків:

— Податківці та держконтроль нормально ставляться до цивільно-правових угод. Якщо кількість найманих працівників за таким договором, не більша за кількість працівників по трудовому договору. Не варто оформлювати працівників за цивільно-правовим договором та вказувати їх в штатному розкладі, в службових обов’язках. У такому випадку, суд змінить форму договорів на трудовий. І підприємству, як порушнику, виписують штраф.

Експерт з держнагляду Євген Зільберт розповів, що робити бізнесменам під час перевірок та яких помилок не треба допускати. Проте, юрист Олександр Хейніс розказав, що краще підприємцям користуватися послугами бухгалтерів, юристів

— Кожна людина має займатися своєю справою. Що має робити підприємець під час перевірок? Зробити каву контролеру та зателефонувати юристу. Зрозуміло, що мінімальна грамотність має бути: перевірити документи в перевіряючого, посвідчення тощо. Далі справу має вести фахівець, — казав Хейніс.

Previous Next

Вінницькі підприємці прийняли участь в обговоренні ініціативи щодо удосконалення порядку здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю, зменшення фінансового навантаження на підприємців. Про що розповідав старший експерт Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Любомир Чорний.

Під кінець зустрічі голова правління спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін презентував систему захисту підприємців від незаконних перевірок.

Організаторами форуму є Спілка підприємців «Стіна», ПРООН в Україні, медіа корпорація RIA та Швейцарська Конфедерація.

За додатковою інформацією звертайтесь за контактами:

  • (0432) 69-23-16;

  • (067)-232-35-14;

  • www.stina.org.ua

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up