Система захисту бізнесу від незаконних перевірок. Рецепт спілки «Стіна»

Система захисту бізнесу від незаконних перевірок. Рецепт спілки «Стіна»
  • Сьогодні, 16 березня, для вінницьких підприємців провели семінар на тему «Перевірки та безпека бізнесу»
  • Юристи, бухгалтери, фахівці розповіли бізнесменам як вести себе та що за документи треба при перевірках Держпраці. Плюс, обговорили як треба удосконалити законодавство в сфері бізнесу
  • А також розробили систему захисту від незаконних перевірок

За рейтингом Всесвітнього банку Doing Business, Україна зайняла 80 місце серед 190 країн за легкістю ведення бізнесу. Перше місце в цьому рейтингу займає Нова Зелендія, а останнє, 190 місце, Сомалі.

Українські підприємці пов’язують такий низький бал із зарегульованністю законодавства у сфері бізнесу: складна система оподаткування, недосконалість законодавства про працю, збільшення фінансованого навантаження на малий та середній бізнес тощо.

Previous Next

Відео дня

Сьогодні, 16 березня, юристи, фахівці з бухгалтерського обліку та експерти з держконтролю розповідали про перевірки підприємців, про особливості трудових відносин та як уникнути штрафи для бізнесу. Місце зустрічі — «Галерея XXІ». Участь в семінарі прийняли понад 130 вінницьких підприємців.

Адвокат та засновник компанії «Правовий акцент» Дмитро Парпальос розповідав про особливості та різницю між цивільно-правовими, господарськими та трудовими договорами. Їх оформлюють при працевлаштуванні.

— Поняття робітник має зникнути. Бо це від слова раб. Треба привчатися до того, що ваші працівники — це потенційні партнери. Так ви зможете утримати людей від звільнення та конкуренції з вашим бізнесом. Оформлюючи цивільно-правові угоди ви йдете на певний ризик: з одного боку, можна сплачувати менші податки, але з іншого — якщо не знаєте, як оформити такий договір, то можна наплутати. Як результат, отримати величезний штраф, — розказав Парпальос.

Його точку зору доповнила аудитор, судовий експерт, податковий консультант Ірина Зубрицька, що розповіла про приклади судової практики та практики перевірок з питань штату, оплати праці та податків:

— Податківці та держконтроль нормально ставляться до цивільно-правових угод. Якщо кількість найманих працівників за таким договором, не більша за кількість працівників по трудовому договору. Не варто оформлювати працівників за цивільно-правовим договором та вказувати їх в штатному розкладі, в службових обов’язках. У такому випадку, суд змінить форму договорів на трудовий. І підприємству, як порушнику, виписують штраф.

Експерт з держнагляду Євген Зільберт розповів, що робити бізнесменам під час перевірок та яких помилок не треба допускати. Проте, юрист Олександр Хейніс розказав, що краще підприємцям користуватися послугами бухгалтерів, юристів

— Кожна людина має займатися своєю справою. Що має робити підприємець під час перевірок? Зробити каву контролеру та зателефонувати юристу. Зрозуміло, що мінімальна грамотність має бути: перевірити документи в перевіряючого, посвідчення тощо. Далі справу має вести фахівець, — казав Хейніс.

Previous Next

Вінницькі підприємці прийняли участь в обговоренні ініціативи щодо удосконалення порядку здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю, зменшення фінансового навантаження на підприємців. Про що розповідав старший експерт Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Любомир Чорний.

Під кінець зустрічі голова правління спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін презентував систему захисту підприємців від незаконних перевірок.

Організаторами форуму є Спілка підприємців «Стіна», ПРООН в Україні, медіа корпорація RIA та Швейцарська Конфедерація.

За додатковою інформацією звертайтесь за контактами:

  • (0432) 69-23-16;

  • (067)-232-35-14;

  • www.stina.org.ua

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:24 Аномальна спека та негода: повний метеопрогноз для Вінниччини play_circle_filled 11:50 «За шість днів наша команда ліквідувала 97 окупантів» (Соціальна реклама) 11:44 Неповнолітній диверсант: на Вінниччині засудили підлітка за підпал на замовлення ворога 10:30 Азовцю Назарію «Грєнці» Гринцевичу з Вінниці присвоять звання Героя України Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 09:21 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 8 липня 09:10 ТОП-5 приватних шкіл Вінниці, куди мріють потрапити батьки та діти (партнерський проєкт) 08:13 Вакансії в супермаркеті «Грош», ресторані "Домашня редакція" та 76 актуальних пропозицій роботи у Вінниці 08:12 Сьогодні 8 липня: Яке свято, хто іменинник та головні прикмети дня 21:01 Відключення води 8 липня: кого торкнеться та як підготуватись 20:02 Як подати мотиваційний лист під час вступу до вишу: покрокова інструкція 19:19 «Бентлі» за понад 10 мільйонів та інші люксові авто: найдорожчі машини, які продають у Вінниці photo_camera 18:15 Заклади Вінниці, що мають дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт) 18:13 Вінницький ТЦК спростовує інформацію про зміну адрес 17:31 Найспортивнішу родину Вінниччини визначили у Липовці 17:15 У Вінниці збільшилась кількість дитячих травм через водіння самокатів і скутерів play_circle_filled photo_camera 17:02 «Вовки» і «Вовчиці» виграли всі матчі в домашньому турі чемпіонату України з флаг-футболу 16:06 На Вінниччині затримали чоловіків, що «продавали» виїзд за кордон за $7000 photo_camera 14:40 «Мелемо на кам’яних жорнах і печемо на заквасках»: у Липовці відроджують культуру українського хліба 14:18 На Шимка водій збив жінку на пішохідному переході: потерпілу госпіталізували
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up