Державні реєстратори, як і раніше, приймають на своїх старих місцях. У випадку Вінниці – це Прозорий офіс у мерії.
А от справжні зміни в існуючі на сьогодні системі реєстрації можна очікувати не раніше ніж з січня нового року.
- Підготовлено законопроект, яким передбачається, що реєструвати фізичних та юридичних осіб підприємців зможуть і нотаріуси, - каже начальник реєстраційної служби у Вінницькій області Іван Надольний. – Поки що це тільки пропозиція, але я думаю, вона буде підтримана. В цьому випадку в Україні реєструвати підприємців зможуть не тільки півтори тисячі державних реєстраторів, а ще сім тисяч нотаріусів.
Одночасно, на офіційному сайті міськради з’явилась інформація, що реєстратори сьогодні не змогли розпочати прийом відвідувачів в Центрі адмінпослуг «Прозорий офіс» та його територіальних відділеннях.
За словами керівника центрального «Прозорого офісу» Євгена Іщука, реєстратори прийом відвідувачів здійснювати не можуть – технічне забезпечення єдиного державного реєстру працює не в повній мірі, а у державних реєстраторів немає печаток.
Водночас в реєстраційній службі цю інформацію спростовують.
- Станом на 11.00 першого липня, система працює нормально, документи в людей приймаються, всі реєстратори змогли увійти до неї, - каже Іван Надольний. – Так, була деяка заминка з самого ранку, але потім все врегулювалось. Не розумію, нвіщо створювати саботаж на голому місці. Потрібно розуміти що до єдиної системи підключаються і в інших містах, тому що не було перевантаження системи, і щоб вона не дала, збій, уже опрацьовані документи будуть видаватися на наступний день, тобто завтра. Тобто сьогодні реєстратори приймають документи, а завтра люди отримають уже опрацювані на руки. Але далі, вийдемо на роботу день/в день. Виключення, буде – по реєстрації юридичних осіб підприємців, так як в цьому випадку процедура реєстрації дещо відрізняється. Водночас, потрібно розуміти, що законодавство передбачає два дні на реєстрацію фізичної особи підприємця та три дня – на реєстрацію юридичної особи.
Крім того, за його словами, сьогодні бізнес можна зареєструвати і за допомогою мережі інтернет. Зареєструватися можна на спеціальному порталі rp.irc.gov.ua. Для цього потрібно, авторизуватися, заповнити он лайн-форму, подати від скановані документи, завірені електронним цифровим підписом та сплатити реєстраційний збір. Але, за словами Івана Надольного, незважаючи на те. що сервіс працює з минулого року, у Вінницькій області такою можливості поки що ніхто не скористався.
Довідка.
Вартість державної реєстрації – реєстраційний збір для фізичних осіб підприємців складає 34 гривні та 170 гривень – для юридичних осіб. До внесення змін у законодавство, ці кошти, як і раніше, надходитимуть до місцевих бюджетів. В перспективі планується, що усі послуги державних реєстраторів (незалежно від профілю – реєстрація майнових прав чи бізнесу) здійснюватиметься в окремих приміщеннях – реєстраційних палатах.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер