Котельня на Баженова працює на твердому паливі — щепі. Її відкрили ще в липні минулого року. Тоді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що твердопаливна котельня, яку створили за українські та швейцарські кошти, буде ощадливою — мінімум в 3-4 рази, ніж звичайна.
Коротко. Твердопаливна котельня має потужність 5,2 мегават, чого достатньо, щоб обігріти одразу два мікрорайони — Тяжилів та частину Київської. А це понад вісім тисяч мешканців, що отримують гарячу воду та опалення. Тариф для них — такий самий, як і для інших вінничан. Але при помірному споживанні та сплаті за фактом — люди можуть економити на гарячій воді та опаленні
Вартість проекту та його реалізації — більше 500 мільйонів гривень (20 мільйонів швейцарських франків). Більша частина коштів, а саме 16 мільйонів франків— за рахунок Швейцарської Конфедерації. Ще по 2 мільйони франків взяли з міського бюджету та «Вінницяміськтеплоенерго» (далі «ВМТЕ»).
Автоматика індивідуального теплового пункту. Скрішот з відеоУ програмі «Твій дім» (UA:Перший) йдеться про переваги такої термомодернізації на прикладі Вінниці:
Хоча тариф для всіх однаковий, вінничани від тяжилівської котельні все ж мають економію. На будинках, куди тепло постачає котельня на Баженова, є індивідуальні теплові пункти із обліком тепла. Сучасне обладнання скорочує споживання без втрати комфорту: коли на вулиці жара, то температура в помешканнях автоматично зменшується. А в холод — збільшується. Сплачуючи по фактичним показникам, мешканці будинків із обліком можуть платити менше.
Наскільки менше? Як пояснюють у «ВМТЕ»: це питання є суто індивідуальним та залежить як від жителів будинку і культури споживання, так і від самого дому, комунікацій тощо.
Більше дивіться у сюжеті:
Нагадаємо, що до кінця 2017 року всі багатоповерхівки у Вінниці мають бути обладнані загальнобудинковими лічильниками тепла. А ті, що зараз не мають лічильників, отримали перерахунок.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
"Тоді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що твердопаливна котельня, яку створили за українські та швейцарські кошти, буде ощадливою — мінімум в 3-4 рази, ніж звичайна."
"Котельня на Тяжилові економить до 2,2 мільйонів кубів газу на рік. Це багато?"
"Вартість проекту та його реалізації — більше 500 мільйонів гривень (20 мільйонів швейцарських франків)."
В мене виникло питання чи ПРАВДА ТО ЩО РОЗПОВЫДАЄ Влада?
Мова цифр:
1m куб газу 7,5 грн.
2,2 млн кубів 16,5 млн грн.
Вартість проєкту 500 млн грн.
Термін окупності проєкту: (без вартості деревини, поточних ремонтів, і т д) 500 : 16,5= 30,3 роки.
Тепер Вартість щепи 1m куб 300 грн(http://prom.ua/Drevesnaya-schepa.html?no_redirect=1)
Удельная теплота сгорания веществ
Щепа (опил) 9.7·106 Дж на кг
Бытовой газ 13.25·106 Дж на кг або 9,43·106 дж на м3
Ссылка на источник: https://vn.20minut.ua/Groshi/kotelnya-na-tyazhilovi-ekonomit-do-22-milyoniv-kubiv-gazu-na-rik-tse-b-10580555.html
Вага м3 природного газу 0,712 кг.
Вага 1 м3 щепи 150 кг. ( виходячи з вартості 300 грн куб івага 150 гк варт ість 2 грн кг щепи.
7,5 грн вартість м3 газу (при приблизно однаковій теплоємності кг щепи та м3 газу)
коєфіцієнт ощадливості 7,5/2= 3,75 ( при 0 витратах на постачання щепи та газу та однакових КПД котлів)
Роблю для себе висновок чи правду каже пан Гройсман?
котельня, яку створили за українські та швейцарські кошти, буде ощадливою — мінімум в 3-4 рази, ніж звичайна.
Коєф 3,75 - правда.
Термін повернення вартості проєкту при 0 затратах і різнийі вартості палива 16,5 х - 4,4 х = 500
Знаходимо Х?
термін окупності 41 рік .
В мене виникло питання. 41 рік необхідно для "окупаэмости ".
Тільки на 42 рік котельна почне приности прибуток.
Невже нас не турбують такі витрати і такий термін "окупаємости"?
Це без витрат на зарплату та інше без податків НДС, податок на прибуток.
Про вартість Українського газу краще не писати(станеш агентом кремля)
НЕВЖЕ у нас не було куди витратити 500 млн грн, у нас не аграрна держава, не має інших ГАРНИХ прєктів? І хто проводив єкономічну оцінку проєкту?
У мене враження що хтось непогано заробив на проєкті. Тепер давайте попробуємо вгадати хто це? Точно це не жителі міста.
Приват, тендери МОЗ , мінімалка у 3200 приводять до винещення середнього класу, реформам медицини, та недовіри населення до НБУ та уряду. Нам не потрібно дивитись на Данію чи Швецію, а потрібно перестати чекати чергового траншу МВФ і працювати. Реформа це не придбання нових авто та нової форми для поліції, а зміни у її роботі , допомога населеню. Куди витрачені кошти на реформу поліції - так на нову форму та авто, яких вже за декілька років не буде. А борги шановний Заєць нам віддавати.
Потрібно перестати продаватися за гроші на виборах, та вірити в обіцянки, які кожні вибори одні і ті ж..
Ви скаржитесь на владу.. а що влада псує зупинки нецензурщиною, влада б"є ліхтарі, влада викидає сміття нам де ближче.. і хто ж цю владу привів до корита??? Чи не сам же народ, який продавався на майдані за 200 грн/день??
Європа не стане ближче, якщо ми напишемо це на зупинці чи на склі в трамваї..
Європа сама нас запросить, якщо ми змінимо свою самосвідомість та станемо гідні називатися Європейською країною... а поки до цього нам дууууже далеко!!!
А от на Швецію і Данію варто дивитися! Варто вчитися!
Я виклав лише своє бачення, можливо є інші думки. Але не Петро Олексійович, не Володимир Борисович не витратить жодної власної копійки з таким терміном окупності. Шановний Євген, я виклав розрахунок вкладених коштів влади на електроний квиток, подивіться буде цікаво. Обіцяють 6 років....... Але напевне неземних.
Проект ,на мою думку ,можна назвати енергоефективний коли він веде до зменьшення вартості послуги, та збереження коштів та ресурсів. Але про зниження вартості послуги не від пана Моргунова та пана Гройсмана я нічого не чув.
Чому Україна має такий державний борг і таких багатих держслужбовців? Питання у розрахунках.