Нагадаємо, як повідомлялося раніше, саме з цієї дати набирають чинності зміни передбачені законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 №76 VIII.
В результаті з сьогоднішніх 93 тисяч пільговиків (дані на перше січня 2015 року), які на даний час не платять за проїзд в автомобільному громадському транспорті, таке право через півтора місяці втратить кожен четвертий.
- За нашими підрахунками право безкоштовного проїзду залишається приблизно у 20-23 тисяч вінничан, - каже директор департаменту соціальної політики Лариса Попова.
Правда, для цього вони мають оформити відповідні проїзні квитки, за її словами, вони існують двох видів: довічні (синього кольору) та тимчасові (жовті). Отримати їх до першого червня можуть ті, в кого залишається право безкоштовного проїзду, в прозорих офісах по Космонавтів та Островського.
Це, зокрема: учасники бойових дій та інвалідів війни, ветерани військової служби та прирівняні до них, реабілітовані, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та постраждалі 1 та 2- ї категорій, діти з багатодітних родин, інші.
Натомість, пенсіонери, учасники Великої Вітчизняної війни, діти війни і деякі інваліди втратять право безкоштовно користуватися громадським транспортом.
P.S. Ще 22 січня міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що Україна більше не може нарощувати систему пільг і починає реформування соціальної сфери. Про цю ініціативу згадується в коаліційній угоді та Програмі дій Кабміну. Там вказано і те, що шляхом внесення змін до 25 законодавчих актів до 2016 року частина пільг мають бути монетизовані, а неефективні - ліквідовані зовсім. Проте на даний момент тих чи інших документів про монетизацію пільг, у вигляді доплати потенційним пільговикам для здійснення певної кількості поїздок в місяць, немає.
Довідка:
Кому залишається пільга для безкоштовного проїзду в громадському автомобільному транспорті:
Інваліди війни 1, 2,3 груп, учасники бойових дій, (відповідно закону Про статус ветеранів війни та гарантії їх соцзахисту)
Потерпілі та ліквідатори внаслідок катастрофи на ЧАЕС 1-та 2 категорії (закон про соцзахсит громадян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС) ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
Військові пенсіонери та вдови військових, пенсіонери спецслужби зв’язку та інші категорії відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та ЗУ "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації в Україні".
Діти з багатодітних сімей (відповідно до ЗУ «Про охорону дитинства»)
Реабілітовані (відповідно до ЗУ "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (міське сполучення)
Діти-інваліди, інваліди (1,2 група) - ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"(міське сполучення)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
То де правда. Одні видають а інші нічого не знають.