Школярі досліджували особливості святкування Великодня на Поділлі

Школярі досліджували особливості святкування Великодня на Поділлі

На Вінницькій станції юннатів відбувся обласний конкурс пошуково-дослідницьких робіт «Особливості святкування Великодня на Поділлі». Він пройшов у рамках обласного тижня народознавства «Любіть Україну вишневу свою». 

Свої роботи представили переможці міських та районних конкурсів – школярі 5 – 11 класів та студенти. У дослідженнях вони використовували місцевий матеріал, розповіді старожилів, своїх бабусь і прабабусь.

«Гран-Прі» конкурсу отримала 9-класниця з Могилева-Подільського Олександра Грабар. Вона не лише захищала свою роботу, але й разом з друзями представила справжнє театралізоване дійство з веснянками і гаївками.  

Перше місце розділили вихованка студії «Автентична вишивка та народне мистецтво» обласної станції юннатів Олена Танадійчук, учениця міжшкільного навчально-виробничого центру «Спадщина» (Ладижин) Лілія Грінчак і Карина Шпак з Вахнівки (Липовенцький район).

Цікавою виявилася робота вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості Вінницького району Ольги Ситник, яка посіла третє місце в молодшій віковій групі. Серед іншого, дівчинка звернула увагу на «обливаний понеділок», під час якого молодь веселилася і відпочивала, співала пісні і водила хороводи.        

– Юні дослідники виявили особливості саме подільського відзначення Великодня, яких не побачиш в інших регіонах. Приміром, на великодні великі гойдалки, які були центром святкувань молоді на Вінниччині, – сказала методист обласної станції юннатів Ірина Чупринко.  

Паралельно була представлена тематична виставка «Великдень на Поділлі». На ній можна було побачити святкові кошики, паску, писанки і рушники. Перше місце посіла експозиція школи села Качківка (Ямпільський район), на якій було представлено чимало тематичних атрибутів.        

 

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 У Вишенському озері шукатимуть незаконні скиди: перевірять навіть труби під водою 20:03 Понад 60 охочих на 20 місць: у Вінниці безкоштовно навчають голів ОСББ photo_camera 19:20 Від палацу адвоката до чернечої обителі: таємниці розкішного маєтку в Лемешівці photo_camera 19:04 У Вінниці лише три патронатні родини. Дітей, яким потрібна допомога, значно більше Від читача 17:12 Продаж товару в Інтернеті 18:01 Від байдарок до тхеквондо: які безкоштовні секції для дітей працюють у Вінниці 17:15 Зламаний ніс та очниця: донька Олі Полякової вперше вийшла на зв'язок після ДТП play_circle_filled photo_camera 17:02 Два «золота» і ще чотири медалі: вінницькі самбісти тріумфували на Кубку України 16:08 Чотири позашляховики та 200 FPV передали у 120-ту бригаду play_circle_filled photo_camera 15:20 Картопля — друг чи ворог здорового харчування? Зібрали рекомендації фахівців та смачні рецепти photo_camera 15:09 Хотів купити мотоцикл, а міг придбати проблему photo_camera 14:04 В Оратівському лісництві закупили 250 яєць і з нуля відроджують фазанарій photo_camera 13:13 Окупанти скинули 280 авіабомб і випустили понад 10 тисяч дронів по українських позиціях photo_camera 12:30 18 жителів області удостоєні Почесної відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною» (Пресслужба Вінницької обласної ради) 12:17 Роман на проєкті та шлях до фіналу: чим здивує вінницька кулінарка у новому сезоні «МастерШеф» 12:06 Чому категорично заборонено сушити речі на газових трубах 11:18 На фронті поліг оператор дронів 60-ї бригади Артем Захаревич 10:34 Не дочекався первістка: у Турбові попрощалися з майором поліції Олександром Корнійчуком play_circle_filled photo_camera 10:13 Вінницькі музиканти до Дня Незалежності влаштували концерт у Хмельницькому 10:04 Вогонь нищить область: надзвичайники ліквідували 18 пожеж в екосистемах photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up