Новий закон підтримали 325 депутатів. Про це повідомляється у Телеграмі Верховної ради. Там йдеться про те, що закон посилить відповідальність за керування транспортом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Цей законопроєкт також посилить кримінальну відповідальність за порушення правил дорожнього руху, здійснені в нетверезому стані, які спричинили важкі наслідки.
За перевищення швидкості на понад 50 км/год — тепер можна буде отримати штраф, який суттєво збільшили. Замість 510 гривень — 1700 гривень.
За залишення місця ДТП — з 225 гривень до 3 тисяч 400 з позбавленням права керування транспортними засобами протягом одного-двох років або без такого.
За керування або передачу автомобіля особі, яка не має права їздити за кермом, — з 510 гривень до 3 тисяч 400 грн. А ось повторний випадок впродовж року може обійтися в 40 тисяч 800 гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від п'яти до семи років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу).
У разі, якщо водій був позбавлений права керування і опинився за кермом, можна отримати штраф до 20 тисяч 400 гривень (зараз 510 гривень), а повторний випадок протягом протягом року обійдеться 40 тисячами 800 грн штрафу з позбавленням права керування автомобілем від трьох до семи років. За третє аналогічне порушення передбачили конфіскацію транспортного засобу.
Зросте також штраф для пішоходів. За перехід у недозволеному місці — 255 гривень (зараз 51 грн). Такі нововведення набудуть чинності після того, як президент підпише та опублікує закон.
Правозахисник та експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що нардепи сьогодні прийняли не лише підвищені штрафи, погодивши законопроект 2695.
За його словами, поліція може тримати «Трукам» в руках. Для фіксації порушень (за виключенням автофіксації) поліція та інспектори з паркування можуть використовувати будь-яку техніку, не лише автоматичну — без будь-яких вимог до захисту інформації.
Крім того, правоохоронці зможуть перевіряти водія на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу без свідків, якщо у поліцейського увімкнена нагрудна камера. Копія відеозапису йтиме разом з протоколом.
Також новий закон запроваджує такі зміни: документи водія потрібно буде показувати таким чином, щоб поліцейський міг зафіксувати дані, а з автівки без дозволу поліцейського виходити не можна, руки тримати потрібно на видноті.
Нагадаємо, що в липні 2020 року Верховна рада підтримала в першому читанні законопроект 2695 про посилення відповідальності водіїв за кермування в нетверезому вигляді. А в неділю, 14 лютого, вінницькі водії взяли участь у всеукраїнській акції протесту. Активісти влаштували автопробіг вулицями міста, демонструючи своє проти введення цього законопроекту.
А ви підтримуєте законопроект 2695?
Читайте також:
П'яний водій накинувся на поліцейського. Вгамували за допомогою кайданок
Спецоперація «Грім»: на Замостянській п'яний зек погрожував підірвати багатоповерхівку
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Якби ще провели реформування структур Міністерства Внутрішніх Справ та здійснили кадрові зміни, була би взагалі бомба
П.С. Таки трохи дослухаються депутати до народних мирних масових акцій!!!😊