Директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко розказав, що тролейбуси з бортовими номерами «045» та «046» від сьогодні перевозять пасажирів на маршрутах 11 та 14.
— Тролейбус майже безшумний, низькополий із зручним салоном. Водії кажуть, що і в експлуатації вінницькі тролейбуси набагато простіші і ефективніші. Відсьогодні містом курсуватимуть вже шість таких тролейбусів. Думаю: наші «VinLine» варто запатентувати, — зазначає мер Вінниці Сергій Моргунов.
За його словами, у Вінниці близько сотні тролейбусів старого покоління ЗіУ-12. Вони «з’їдають» електроенергії на 30% більше, ніж сучасні моделі. Вінницька транспортна компанія має потужності і кадри, щоб в перспективі поступово замінювати їх на «VinLine». Це і додаткові робочі місця для наших вінничан.
— На жаль, цього року через коронакризу, довелось скоротити план виробництва з п’яти тролейбусів до двох. Але проект варто продовжувати. Тим більше, що ми хочемо збільшити можливість автономного ходу «ВінЛайнів» до 20 км. Так зможемо планувати нові маршрути, — повідомляє Моргунов.
Минулого року, нагадаємо, зробили чотири тролейбуси у Вінниці. Їх збирають з різних комплектуючих, що в результаті дозволяє здешевити виробництво машин: орієнтовна ціна VinLine — 5 мільйонів гривень.
Водночас, у 2020 році планували зробити ще п’ять тролейбусів, однак коронакриза внесла свої корективи — у «ВТК» завершили складання лише двох «VinLine», а виробництво інших машин — нині на паузі.
У Вінниці продовжують діяти спецперепустки в транспорт. Але є свої нюанси
Читайте також:
Вінницькому тролейбусу — 56 років! Чому його запускали таємно і куди поділися «гармошки»
Валідатори, QR-коди та е-проїзні. Як платити за проїзд в транспорті з 1 травня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Душегубки на колесах.