У Вінниці будують кораблі

У Вінниці будують кораблі
Вінничанин Володимир Чубатюк за фахом веб-дизайнер. Та крім улюбленої роботи, має ще безліч захоплень. Влітку сплавляється на катамаранах по річках, мандрує на велосипеді, а взимку – створює моделі кораблів.

Давно ви захопилися моделюванням кораблів?
- Кораблями я цікавився з дитинства, до того ж завжди любив майструвати. Десять років тому знайшов креслення у журналі і зробив модель корабля. Дуже швидко, всього за два місяці, я тоді дуже пишався нею. Почав шукати однодумців і знайшов. У Вінниці є серйозний клуб моделювання. Коли побачив, чим там люди займаються, зрозумів, що нічого не знаю і не вмію. Наш керівник майстер спорту міжнародного класу Євгеній Мельников створює дуже серйозні моделі. Він справжній майстер.
У клубі ми спілкуємося, шукаємо питання на свої відповіді. Наприклад, нещодавно з’ясовували, якої форми був гачок на буйку. «Перерили» купу матеріалів, консультувалися з колегами з Санкт-Петербурга і все-таки знайшли відповідь на питання.
З чого ви починаєте роботу над моделлю?
- Є дуже багато літератури, креслення, довідники, і перед тим як приступити до роботи, збирається повна інформація про корабель. Усе має відповідати масштабу та історичній достовірності.
Ви відтворюєте історично достовірними абсолютно усі деталі корабля?
- Принаймні намагаюся це робити. У масштабі робиться все: дощечки, цвяхи, блоки, гачки, а також мотузки (снасті), гармати і ядра до них. Матеріал обшивки корпуса і окремих деталей – горіх. Він добре імітує фактуру дуба у зменшеному масштабі, до того ж він легко гнеться. Матеріал мотузок – натуральні нитки, які точнісінько так як у старовину звиваються на спеціальному станку у карболки, а потім у канати. Для виготовлення, наприклад, якірного канату потрібно послідовно звити 27 тонких швейних ниток.
У цьому занятті головне – точність і посидючість?
- Головне - бажання і натхнення. Коли воно є - усе вийде. Хоча це дуже копітка робота і буває всяке. Іноді робиш усе правильно, а виходить негарно. Тоді переробляєш. Тут роль грають навіть десяті міліметра. Буває, що склеїв негарно. Праска у цьому випадку - незамінний інструмент, з її допомогою розплавляю клей, і роблю все спочатку. Деякі елементи доводиться переробляти три-чотири рази.
Це затратне хобі?
- Та ні. Клей купую, нитки. Паруса робимо з сорочок. Зазвичай купую їх у секонд хенді. Вони мають бути шовкові і фактура має бути відповідною і колір тілесно-жовтуватий. Багато коштів це захоплення не потребує, але займає дуже багато часу. У одній моделі мені залишилося поставити паруса. Там практично усе готове: нитки, реї, гачки… Залишилося лише зшити паруса і зібрати все. Роботи лишилося на всю зиму. А взагалі, ставити вітрила «з нуля» можна цілий рік.
У вас є улюблена епоха?
- Наш клуб займається кораблями з 1400 по 1900 роки. Мені подобаються «англійці» 1800 років. У них кожна, навіть найдрібніша деталь, була продумана, усе дуже логічно, функціонально і гарно. Голландці – дуже швидко будували кораблі, вони у них своєрідні, але я вважаю, що естетика в них губилася.
Що найбільш складне для вас у роботі над моделями?
- Мені складно деякі речі в'язати. Уже готова модель, потрібно маленькі деталі прикріпити, а це дуже незручно. Довго робляться гармати. Вони складаються з багатьох маленьких детальок, і щоб зібрати їх, потрібно багато терпіння і часу. Часто мені у цьому допомагає дружина. До речі, мотузки, канати – це її робота. Вона майстерно їх плете. Дружина взагалі мене у всьому підтримує. І в моделюванні теж.
Ви плануєте брати участь у змагання серед моделістів?
- Так, у квітні наступного року будуть проходити такі змагання і я готуюся до них. Корабель, який хочу показати, поки що повністю не готовий, але, сподіваюся до весни я встигну його закінчити.
Досьє
Володимир Вікторович Чубатюк
Дата народження: 31 липня 1971 року
Сімейний стан: одружений
Улюблений фільм: «Достукатися до небес»
Захоплення: судномоделювання, водний, велосипедний туризм

Коментарі (8)
  • Anonymous
    Ну Вовчик... молодець :)
  • Anonymous
    Тут всего одно фото и мало видно модель. Больше фото на моем сайте: http://www.alkatrion.com/ Оттуда, в принципе, и узнали журналисты RIA обо мне и предложили написать. Так что смотрим фотографии.
    Anonymous reply Anonymous
    Респект и уважуха. Я б не высидел...
  • Anonymous
    Интересно было почитать, но всё таки лучше бы интервью взяли у Мельникова.
    Anonymous reply Anonymous
    Привет всем читателям! И спасибо за теплые слова! Что касается Мельникова, то Наталья Пискуничева сказала что у Мельникова интервью тоже возьмет. И это правильно. То есть все будет по нарастающей.
  • Anonymous
    Можливо вже за "Аврору" прийшла пора братися??
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:33 Кількість шахрайств в Україні впала на чверть: скільки справ зареєстрували на Вінниччині 15:02 Мінімальні пенсії в Україні можуть зрости до шести тисяч. Кого торкнеться підвищення? 13:53 Піймали на гарячому: на Вінниччині «корупційний борець» вимагав $6000 за вплив на військових play_circle_filled 13:31 Що ви думаєте про повернення вихідних на свята в Україні? Ми запитали вінничан Від читача 14:02 ІРИНА ЛУПАЩЕНКО ПРО СИНТЕЗ СЦЕНОГРАФІЇ І ЖИВОПИСУ, ТВОРЧІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ЖИВОПИСНИЙ ПРОЕКТ “НЕСКОРЕНІ”. 13:16 У Бершаді вантажівка врізалася в дерево 12:54 Аварійні відключення електроенергії на Вінниччині: у Міненерго пояснили, що сталося 12:02 Через обрив контактного дроту у Вінниці зупинили трамваї та тролейбуси 11:42 Вінниця без води: головна водопровідна станція зупинилась через відключення електрики 10:49 Літня жінка потрапила під колеса «Шкоди» в Немирівському районі. Її госпіталізували 09:54 Відмовився від повістки через релігію: вінничанина судять за ухилення від мобілізації 09:07 Морози міцнішають: якої погоди чекати на Вінниччині цими вихідними 08:16 В цей день ювеліри відзначають своє професійне свято: історія та прикмети 31 січня 08:02 У Вінниці нагородили спортивні федерації за підсумками 2025 року 21:00 Віддати речі тим, хто потребує: як працює волонтерська платформа «СпівДії» 19:56 Лісники допомогли матері трьох захисників пережити холод — привезли машину дров photo_camera 19:25 «Генераторний збір»: ми дізналися, чи з'явиться додаткова сума у чеках вінницьких закладів 18:36 Більше можливостей для ветеранів: до 250 тисяч збільшили ваучери на відкриття бізнесу 18:18 У Вінниці знову сильні морози: де шукати пункти незламності та яку допомогу у них можна отримати? 17:23 Стратегія розвитку, безпека та соцзахист: підсумки сесії Вінницької облради
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up