«Про повернення в Україну я подумаю потім»: як проходить лікування вінничанки за кордоном

«Про повернення в Україну я подумаю потім»: як проходить лікування вінничанки за кордоном
Людмила Овсійчук. Фото з архіву 20minut.ua
  • Люді діагностували мієлодиспластичний синдром, на тлі якого розвинувся рак крові. Дівчина змогла побороти онкологію, але лікарі попередили, що ризик рецидиву — 100%. 
  • Єдиним шляхом до одужання було проведення трансплантації. Майже півроку тому таку процедуру вінничанці провели в турецькій клініці. 
  • Дівчина досі перебуває за кордоном. Розповідаємо, як проходить її реабілітація і коли вона планує повертатися додому.

Багато наших читачів підтримали Людмилу Освійчук в її прагненні одужати. Тому ми намагаємося регулярно писати про Люду і розповідати про ключові моменти її лікування.

Нагадаємо, що у грудні минулого року на програму «Лікування за кордоном» з держбюджету було додатково виділено понад 233 мільйони гривень. Понад сто пацієнтів, серед них і вінничанка, отримали шанс на повноцінне одужання.

Всередині січня Люда прилетіла до Стамбула. У турецькій клініці дівчина пройшла необхідні обстеження, а невдовзі їй провели трансплантацію кісткового мозку. На початку лютого, після 24 днів у стерильному боксі, дівчину виписали, кістковий мозок почав приживатися.

Відео дня

З тих пір пройшло понад сто днів. Думаємо, що деяким з вас буде цікаво дізнатися, як Люда почуває себе зараз і коли вона планує повернутися додому, адже період реабілітації довготривалий. 

Люда пише, що життя після трансплантації сповнене сюрпризів, і навіть майже через півроку з моменту її проведення, говорити, що найскладніше вже позаду, не можна. Дівчина до цих пір у Туреччині. Нещодавно їй повторно зробили аналіз на химеризм — визначає відсоток приживлення кісткового мозку — і він, на щастя, знову показав 100%. 


Люда в Туреччині. Фото з її фб-сторінки

Дівчина розповідає, що відчуває себе непогано, сил додалося, апетит покращився, і нудота докучає тепер значно менше. Щодва тижні Люда їздить в лікарню на плановий контроль, де враховуючи результати аналізів, лікар коригує прийом препаратів.

Не минулося без ускладнень. Впродовж трьох останніх тижнів у Люди йде реакція «трансплантат проти хазяїна» у печінці. Лікарі підвищили дозу імуносупресанту, завдяки йому РТПХ вдається контролювути. 

В Туреччині також карантин. Люда пише, що дуже хоче вийти на повноцінну прогулянку, але страшно і не бажано. Максимум, що може собі дозволити, це вечірню прогулянку навколо будинку, де вона зараз винаймає квартиру. 

— Весь карантин просиділа вдома, імунітету не було, тому виходити кудись під час спалаху вірусу було для мене вкрай небезпечно. Півторамісячне перебування у чотирьох стінах на користь не пішло. Деякі препарати, які я маю приймати, негативно впливають на м’язи та суглоби. Мені було корисно багато ходити, я цього робити не могла, тому маю зараз з цим проблеми, — розповідає Людмила Овсійчук. — Зараз ситуація трішки стабілізувалася, можу вийти подихати свіжим повітрям. 

На реабілітації за кордоном Люда перебуватиме ще як мінімум півтора місяці. Яким чином повертатиметься потім додому, також ще не знає, адже авіасполучення до того часу можуть не поновити. 

— Про повернення я подумаю вже потім. Зараз найважливіше лікуватись і відновлюватися, — говорить дівчина. — Коли я прилечу в Україну, буду й там продовжувати свою реабілітацію. Потім мені ще довго доведеться літати в Стамбул на контроль, але сподіваюся, що в результаті все складеться добре.

 

Читайте також:

Новий кістковий мозок Люди Овсійчук — запрацював. Як проходила її реабілітація після пересадки

Вінничанці Людмилі Овсійчук провели трансплантацію кісткового мозку

Вінничанка, якій збирали гроші на трансплантацію кісткового мозку полетить на лікування

«Мене вбиває не рак...»: чому вінничанки пікетували під Міністерством охорони здоров’я

«Ваша сестра розуміє, що помирає». Про життя в очікуванні трансплантації

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up