Два місяці тому ми написали історію Людмили Овсійчук. Дівчина поборола рак крові, але раділа недовго, адже чи не одразу їй діагностували мієлодиспластичний синдром — онкопатологію, через яку, зокрема, ризик рецидиву дорівнює 100%.
Лікується така хвороба за допомогою трансплантації кісткового мозку. Людмилі потрібна пересадка від неродинного донора, але в Україні така процедура не проводиться. Через це дівчині необхідно було зібрати 2,5 мільйони гривень, щоб провести трансплантацію за кордоном.
Такої суми у дівчини та її родини, звичайно, не було. Тому ми просили читачів допомогти Люді зібрати частину цих грошей. Завдяки вам вдалося зібрати понад десять тисяч гривень.
У Міністерстві охорони здоров’я існує програма «Лікування за кордоном». Вона передбачає лікування українських пацієнтів в інших країнах. Але лише у тих випадках, якщо необхідну допомогу не можуть надати в Україні. Люда зі своїм діагнозом підпадає під цю категорію пацієнтів. Однак, після збору необхідного пакету документів та передачі їх до МОЗу, дівчина отримала відповідь, що виділені цьогоріч на програму гроші вже витрачені.
Спільно з людьми, які мають схожі проблеми, Люда неодноразово мітингувала під стінами Міністерства охорони здоров’я з вимогою дофінансувати програму, або видати гарантійні листи. У таких листах відомство пише, що бере на себе зобов'язання оплатити вартість лікування, коли у бюджеті з’являться гроші. Закордонні клініки готові працювати за такими документами.
Фото з фб-сторінки Людмили
Місяць тому, під час останнього за часом мітингу, заступник міністерки охорони здоров’я повідомив, що гроші були знайдені і що почався процес їх перерозподілу на програму «Лікування за кордоном». Минулого вівторка, 10 грудня, Люда отримала довгоочікуваний гарантійний лист.
— Цей багатостраждальний документ мені винесли на прохідну МОЗу і віддали без зайвих слів, — розповідає Людмила. — У цей момент я навіть не раділа. Напевно, за чотири з половиною місяці боротьби я просто виснажилась. Але я думаю, що скоро це мине.
Наразі у Туреччині йде процес підбору донора. Він триватиме близько двох тижнів. Коли донора знайдуть, Людмилу запросять у клініку.
— Чим ближче до для «Х», тим стає страшніше, — продовжує дівчина. — Попереду шанс на життя, але разом з тим невідомість та надскладне і довготривале лікування. Наша боротьба за оплату лікування, була лише одним з етапів боротьби за життя.
Людмила дякує всім, хто відгукнувся на її прохання про допомогу. Усі зібрані кошти, а це близько 20 тисяч євро, будуть витрачені на супутні витрати (проживання, перельоти) і реабілітацію, що триває від кількох місяців до півроку. Звітувати дівчина обіцяє у «Групі допомоги Людмилі Овсійчук» на фейсбуці.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер