«Новобудова зруйнує наш дім». Жителі центру Вінниці хочуть скасувати результат громадських слухань

«Новобудова зруйнує наш дім». Жителі центру Вінниці хочуть скасувати результат громадських слухань
 • Сьомого травня пройшли слухання щодо можливості нового будівництва на Гоголя, 3. 
 • Там хочуть звести чотириповерховий торгово-офісний центр, який буде неподалік від житлових будинків. 
 • І слухання завершилися схваленням від учасників. От тільки противники забудови вимагають визнати це рішення недійсним та готові йти до суду.

Більшість мешканців будинків Гоголя, 5 і Пирогова, 3А вимагають визнати недійсними громадські слухання щодо можливості будівництва торговельно-офісного центру по Гоголя, 3. 

На це, на їх думку, є низка причин: представники забудовника долучили недійсні голоси «За»; організатори слухань ставили перепони в голосуванні мешканців будинку по Пирогова, 3А та не дали права озвучити свою позицію противникам нової забудови.

І ще, за словами скаржників, забудовник не враховував ті вимоги, які були озвучені на попередніх слуханнях: не зменшив поверховість майбутнього будівництва, не зменшив пляму забудови, не прибрав автопарковку під вікнами житлового будинку. 

Відео дня

А тепер про це все детальніше.

«Як тільки почнуть забивати палі, наш дім провалиться»

Громадські слухання щодо можливості будівництва торгово-офісного центра на Гоголя, 3 провели в приміщенні «Квадрату», 7 травня. Тоді увечері на них прийшли декілька десятків людей — мешканців будинків, що знаходяться поблизу запланованої забудови.

І перші тривожні «дзвіночки» з’явилися на момент реєстрації учасників слухань.

— Мешканцям будинку Пирогова, 3А не давали голосувати. Їм не видали картки для голосування, бо їх будинок начебто не прилягає до земельної ділянки з новою забудовою, — каже голова ОСББ «Веселка-2006» на Гоголя, 5 Яна Килимчук. — Хоча за будь-якою мапою видно, що їх будинок торцем виглядає на майбутній офісний центр. Зрештою, під кінець слухань дозволили голосувати. І це тоді, коли частина мешканців пішла з цього «цирку», бо інакше я ці слухання назвати не можу.

Червоним кольором виділена будівля майбутнього торговельно-офісного центру

Люди поскаржилися, що нова забудова щільно прилягатиме до житлових будинків і те, що вона занадто масивна. Також жалілися на те, що природний буфер між їх житлом та майбутнім торгово-офісним центром — дерева та кущі — просто виріжуть, а не їх заміну не передбачено нового озеленення. 

Усі ці недоліки мешканці житлових будинків на Гоголя, 5 і Пирогова,3А вимагали усунути: знизити висотність, зменшити пляму забудови, прибрати відкриту автопарковку та скасувати заїзд до торговельного центру через їхнє подвір’я. Але, за словами Яни Килимчук, їх вимоги були проігноровані.

— Страшніше навіть не це. Під нашим будинком на Гоголя, 5 вода. Сусідній дім — на плавуні. І як тільки вони почнуть робити фундамент, то наш будинок просто провалиться. На таке зауваження нам відповідали, що нове будівництво не зашкодить, «все буде в порядку», — додала голова ОСББ «Веселка-2006».

Хоча тут, як-то кажуть, не без «плюшок». Щоб схилити людей на свою користь представники забудовника обіцяли ремонт в будинку на Гоголя, 5.

— Нам пообіцяли ремонт під’їзду на першому поверсі та ремонт ліфта в рамках утворення «добросусідських відносин», незалежно від результатів слухань. Я відповіла, що, будь ласка, можете починати робити ремонт, — розповіла Яна Килимчук.

На слуханнях розглядали ескіз, а не проєкт

Наступне, що обурило мешканців — начебто «маніпуляція» із голосами. Від імені забудовника був адвокат Леонід Марцинковський разом зі своїми колегами. Вони на трьох уже мали близько 50 голосів «За» у вигляді доручень від мешканців будинків, що прилягають до забудови.

— Пересвідчитися у їх правдивості та чи взагалі дійсні ці доручення — ми не мали змоги, — говорить учасниця слухань від будинку на Гоголя, 5 Альона. — На прохання назвати точні дані поручителів ми отримали відмову від організаторів. Мовляв, це буде розголошення особистих даних. І ще Марцинковський говорив, що деякі доручення були ним отримані 1-1,5 року тому. Тобто, ми сумніваємося в тому, що ці доручення досі чинні.

Крім того, на слуханнях виявилося, що в будинку на Гоголя, 3, який планується під знесення, теж «проживають» люди. У іншого представника забудовника були доручення від чотирьох орендарів з цього дому, з позитивними голосами.

— Щобільше, своє доручення (голос «За») дав і Кожухівський, який є власником ділянки, де планується будівництво, — говорить Альона. — У мене склалося таке враження, що забудовник одразу набрав, скільки їм мінімально потрібно голосів, щоб ухвалити рішення.

Візуалізація майбутнього торговельно-офісного центру

Хоча більше обурює людей предмет громадських слухань. Їм презентували містобудівний розрахунок без врахування всіх зауважень, які висловили мешканці на попередніх слуханнях.

— Цей документ містить орієнтовний вигляд, планування та габарити об’єкта. Тоді як проєктна документація має уже конкретні рішення щодо будівлі, що буде фактично будуватися, — говорить Альона. — На слуханнях нам це підтвердив і пан Марцинковський. Припускаємо, що після проєктування об’єкта, мешканців поставлять перед фактом призначення будівлі. А, наприклад, задеклароване представниками забудовника опалення за допомогою теплових насосів переросте в дахову котельню просто перед вікнами будинку на Гоголя, 5.

У підсумку, громадські слухання були схвалені на користь забудовника. І їх тепер хочуть визнати недійсними.

— Після цих слухань ми написали скаргу, на ім'я Вінницького міського голови Сергія Моргунова. А далі будемо звертатися до суду, — говорить голова ОСББ «Веселка-2006» на Гоголя, 5 Яна Килимчук.

Що каже інша сторона в цій історії

Ми зв’язалися з представником забудовника Леонідом Марцинковським, щоб отримати його позицію в цій історії.

— Противники забудови хочуть визнати факт проведення слухань і їх результати недійсними. Як ви до цього ставитесь? На вашу думку, є підстави визнати їх недійсними? 

— Звертатись до суду – право особи, яка вважає, що її права або законні інтереси порушено. Крім усвідомлення такого права – іншого ставлення не маю. Організацію і проведення слухань здійснював відповідний департамент Вінницької міськради. Слухання проведені за чинними нормативними актами.

— У людей були питання щодо правдивості ордерів (доручень). Чи була їм надана можливість ознайомитись з цими документами особисто, щоб впевнитися в їх правдивості? 

— Документи, які надають повноваження брати участь у громадських слуханнях представникам надавались при реєстрації. Крім того, попри відсутність такої необхідності за процедурою – представники повідомили всіх присутніх про осіб, інтереси яких представляють. Після коротких дебатів за вказівкою активних мешканців будинку Гоголя, 5 значна частина присутніх пішли з приміщення, де проводились слухання. За таких обставин – питання ознайомлення з документами не ставилось, і не могло бути поставлене.

— Звучали заяви, що не були враховані вимоги попередніх слухань – не знижена поверховість майбутнього об'єкта, не зменшена пляма забудови, не забрали заїзд через двори на ділянку офісного центру, не анулювали парковку під вікнами на Гоголя,5. Це справді так? І начебто будівля за оновленим містобудівним розрахунком стала ще масивнішою. 

— Поверховість – не перевищує встановлених граничних показників для відповідного місця забудови. Площа забудови – аналогічно. Заїзд через двори може бути обмежений за згоди та бажання мешканців цих дворів (цьому передує отримання в постійне користування визначеної прибудинкової території).

Під вікнами Гоголя, 5 стоянка не передбачалась та не передбачається. Паркінг проектуватиметься у цокольному поверсі будівлі, яка віддалена від будинку Гоголя, 5 на визначену нормативними документами відстань (за містобудівним розрахунком – 15 метрів). Для порівняння: на сьогодні автомобілі мешканців будинку Гоголя, 5 припарковані у дворі, на відстані 2 – 4 метрів від вікон.

Презентований 7 травня розрахунок визначає меншу, а не більшу площу забудови у порівняння з першою редакцією, враховує всі конструктивні побажання мешканців прилеглих будинків.

Зокрема, розміщення обладнання з кондиціонування у технічному поверсі (для зменшення шуму), розміщення сміттєвих баків на території паркінгу (для виключення загроз погіршення санітарного стану територій, дотичних до житлових будинків), проведені додаткові геологічні дослідження (за для виключення ризику негативного впливу ґрунтових вод), здійснено розрахунок взаємодії фундаментів, з будинком, що наближений до місця виконання робіт з переміщення ґрунту), враховано розрахунок інсоляції (показник потрапляння сонячного світла на будинок Гоголя, 5) та інше. 

— Противники забудови готові йти до суду, щоб не дати будуватися поблизу їх житла. Який на вашу думку, можливий компроміс в цій історії?

— Компроміс, коли одна сторона має право будуватись на власній земельній ділянці (звісно з урахуванням всіх норм) а інша не дає будуватись малоймовірний. Частина мешканців Гоголя, 5 за конструктивний діалог та пошук балансу інтересів, частина проти будівництва взагалі — такий результат голосування на громадських слуханнях.

Кому належить майбутній об'єкт

В оголошенні до громадських слухань, які відбулися 7 травня, вказали, хто замовник документації на торговельно-офісний центр:

«Замовником виготовлення документації є громадянин Кожухівський Володимир Станіславович», — пишуть в повідомленні міськради.

За даними YouControl, Володимир Кожухівський є співвласником або власником щонайменше 15 компаній. Серед них — товариство «Поділля Приват» (володіє спільно з відомим бізнесменом Сергієм Капустою, на фірму записано 29 об’єктів нерухомості); підприємство «Мегасервіс-2010» (має у власності комерційні приміщення на Коцюбинського, 2); товариство «МВ8» (мають у власності торговельно-офісну будівлю на Пирогова, 36), товариство «С33» (володіє кількома об’єктами нерухомості в центрі Вінниці).

До слова, перед цими слуханнями були ще одні, в липні 2019 року. Тоді люди також були різко проти будівництва торговельно-офісного центру. Про це читайте в матеріалі: «Немає чого обговорювати». Вінничани виступили проти будівництва ТЦ на Гоголя.

 

Читайте також:

Вкрала понад 200 тисяч? ОСББ на Лялі Ратушної звинувачує колишню бухгалтерку в махінаціях

Майже 1,5 мільйона гривень витратять на підготовку фонтанів у Вінниці

Кому належить недобудова на Соборній? І ще про історію її «вічного ремонту»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
 • Vasiliy

  Що за влада? По дальше від фронту з глузду сходять, а на харківщині, де готували лінію оборони, " зуби дракона" кинули купами під дорогою сотнями штук. Незалежні СМІ показали. Якийсь жах, а скільки би життів та лінія оборони спасла...
 • Марина Пшук

  Бізнесмен користується війною - швиденько вирішує свої питання, а влада, як в останній раз збагачується! На потреби і права мешканців ніхто не зважає! Ганебно!
 • Наталья

  В мене таке враження, що влада живе в паралельній реальності. Війна , люди страждають, гинуть кожен день, а їм офісні центри! Ніхто не будує житла муніципального , для постраждалих , але будують в центрі міста офіси. Таке враження, що верхівка готується до чогось свого і ми не  враховуємось.
 • Віталія

  Так, у період війни,  тоді коли країна ослаблена саме час встановлювати менору із цілодобовим чергуванням у місті і виділяти приміщення Орігамі для гучного святкування..хануки. А чому б просто не продати шмат багатостраждальної землі в житловому масиві тихого району на встановлення багатоповерхівки під торгівлю, і байдуже на думку жителів прилеглої території. І головне, не питаючи згоди жителів вулиць потрібно терміново  перейменувати вулиці так, як заманеться десь комусь одному. До речі, а де можна взяти дозвіл на продаж-закупівлю 15 га землі у Бушацькому заповіднику в період воєнного стану? І тут знову не варто рахуватися з думкою бушанців. То , можливо, скоро і країну перейменують? Не здивуюся, якщо через рік нам запропонують ,  тобто поставлять перед фактом щодо перейменування на нову назву країни. Добре, що ми віримо в те, що у нас свобода слова і думки , і ми всі тепер президенти, і можемо вирішувати, куди вести країну так, як нам хотілося би. Особлива повага до всіх захисників нашої багатостраждальної землі, особливо до тих, котрих тепер судять в обласних судах за свободу слова.  Добре , що у них тепер свобода дій, і така потужна державна підтримка, бо ж їх всі тепер люблять, як вони і мріяли, коли погоджувалися іти захищати державу.

keyboard_arrow_up