Вкрала понад 200 тисяч? ОСББ на Лялі Ратушної звинувачує колишню бухгалтерку в махінаціях

Вкрала понад 200 тисяч? ОСББ на Лялі Ратушної звинувачує колишню бухгалтерку в махінаціях
«Роботи не виконали, а бухгалтерка гроші не повернула», — скаржаться співвласники. Нині в ОСББ на Лялі Ратушній, 130 нова голова правління, яка розбирається з проблемами від попереднього керівництва
 • На встановлення лічильників електроенергії жителі дому на Лялі Ратушної, 130 зібрали понад 350 тисяч гривень.
 • Роботи не виконали, левова частина від цієї суми залишилася в колишньої бухгалтерки об’єднання Наталії Мрочко.
 • Люди зверталися до органів влади та поліції. Зрештою опинилися зі своєю проблемою наодинці.
 • Хоча не зовсім: у жителів на Цегельному, 14 аналогічна проблема та й з тією ж людиною.

Жителі будинку на Лялі Ратушної, 130 зібрали чималу суму на облаштування лічильників електроенергії. Частину коштів зберігала бухгалтерка. Роботи не виконали, а бухгалтерка після звільнення гроші не повернула. Нині вона уникає зустрічей зі співвласниками будинку. 

Терпець увірвався. Жителі написали звернення до поліції про шахрайство. Але, як то кажуть, віз і нині там. Нині співвласники будинку хочуть розголосу, оскільки на їх заяви не реагують ні чиновники, ні правоохоронці.

Ревізія показала численні порушення

Будинок на Лялі Ратушної, 130 — це колишній гуртожиток заводу «Кристал». Там створили 141 квартиру, мешканці яких утворили об’єднання співвласників будинку (ОСББ).

Відео дня

Хотіли піклуватися про своє майно та за свої кошти почали робити перехід на індивідуальні розрахунки на світло, як того вимагає закон «Про житлово-комунальні послуги». Бо в будинку є тільки загальнобудинковий лічильник, і все споживання світла потім «розбивають» по квартирах.

— Нашою першою головою ОСББ стала Тетяна Парфьонова. Вона жила у нашому будинку. А фінансовими справами займалася бухгалтерка Наталія Мрочко, — каже мешканка будинку на Лялі Ратушної, 130 Ніна Варич. — Спочатку збирали по 3 тисячі гривень з квартири. І ще потрібно було потім додати по 1,5 тисячі. Деякі люди їх здали, деякі ні.

Жителька будинку на Лялі Ратушній, 130 Ніна Варич

Цей перехід на індивідуальні договори стартував у 2021 році. За словами мешканців, процес всіляко затягувався. Через близько двох років такого очікування люди замінили голову ОСББ, восени 2023-го на цю посаду обрали Ольгу Варцабу. І після фінансового аудиту об’єднання дізналися про численні порушення.

— По-перше, перехід на індивідуальні договори так і не був здійснений: бухгалтерка Наталія Мрочко замовила робочий проєкт, який потім довелося переробляти. Бо це просто схематичний малюнок розміщення лічильників, — говорить Ольга. — По-друге, наша ревізор помітила, що є розбіжності між розрахунками за світло і фактом оплати. Тобто Мрочко допустила утворення заборгованості за спожите світло, бо не перераховувала усі сплачені кошти. Через це людям на Ратушної, 130 кілька разів вимикали світло, були суди й штрафи.

Нова голова в ОСББ на Лялі Ратушній Ольга Варцаба

Колишній бухгалтерці також дорікають про те, що вона брала непомірні кошти за свої послуги.

— За консультацію щодо розробки робочого проєкту по світлу вона взяла 20 тисяч гривень. Так вона отримувала такі гонорари чотири місяці, і в підсумку заробила 80 тисяч коштів від співвласників ОСББ, — говорить Ольга Варцаба.

— Мало того, вона за власним рішенням утворила Фонд ОСББ, хоча на це потрібна була ухвала загальних зборів, — додає мешканка будинку Людмила. — Начебто теж на ремонти в будинку. І туди теж збирала кошти з мешканців, але після її звільнення ми не бачимо гроші з того Фонду.

У бухгалтерки було не менше 350 тисяч

Тільки за грубими розрахунками, бухгалтерка мала зберігати 354 тисячі гривень. Саме така сума набігає, якщо порахувати внески 118-ти зі 141 квартири, мешканці яких здали по три тисячі гривень. Їх мали витратити на виготовлення проєкту з переходу на індивідуальні розрахунки, на закупівлю лічильників та супутнього обладнання, на оплату електромонтажних робіт. Але ніякого переходу не відбулося.

— Мешканці говорили, щоб бухгалтерка повертала кошти. Вона не з’явилася на жодні збори, — каже голова ОСББ «Лялі Ратушної, 130» Ольга Варцаба. — Хоча деяким людям Наталія Мрочко все ж повернула частину суми: 1 тисячу 840 гривень від 3 тисяч гривень. Крім того після її «бухгалтерської роботи» у будинку була заборгованість по оплаті спожитої електроенергії на суму 281 тисяча 722 гривні (з червня 2023-го по березень 2024 року), яку ми повністю виплатили до кінця квітня цього року.

Найактивніші співвласники почали писати заяви в поліцію на Наталію Мрочко. Загалом надіслали 27 звернень, але письмову відповідь отримали тільки двоє: бо особисто приїжджали до поліцейських за відповіддю.

— Поліція не побачила ознак кримінального правопорушення. А спірні питання між правлінням ОСББ та співвласниками порадила з’ясувати в суді, оскільки ця проблема має цивільно-правовий характер. Тобто «розбирайтесь самі!», — скаржиться Ніна Варич.

До суду люди підуть, додає голова ОСББ Ольга Варцаба, але після того, як закінчать перехід на індивідуальні розрахунки за електроенергію.

— Бо люди не хочуть це лишати усе «просто так». Занадто велика сума опинилася в руках Мрочко. І за моєю інформацією, вона вчиняла так не тільки з ОСББ на Лялі Ратушної, а й ще з кількома іншими об’єднаннями, — сказала Ольга.

Про ще одну жертву

Якраз з подібною проблемою стикнулися співвласники ОСББ на Цегельному, 14. Це також колишній гуртожиток, на 64 квартири. Але тут Наталія Мрочко була і головою об’єднання, і бухгалтером, з 2021 року по вересень 2023-го.

— Ми теж почали збирати кошти на перехід до індивідуальних розрахунків, оскільки в нас рахують споживання по загальнобудинковому. Спочатку здали їй по 5,5 тисячі гривень в серпні 2021-го. Потім вона утворила Фонд ОСББ, в який потрібно було внести ще по 1681 гривні. Хоча дозволу на його створення мешканці не давали, — каже мешканка будинку Галина Солодюк.

До утворення ОСББ ця жінка була старшою по будинку й однією з перших почала звертатися до Наталії Мрочко, щоб отримати роз’яснення, чому ніяких робіт не відбувається.

— Ні лічильників, ні проекту, ні переходу на прямі договори — нічого. Я писала Наталії Мрочко, запитувала, в чому справа. І у відповідь вона мені дала те, що діє відповідно до статуту ОСББ, а рух фінансів в ОСББ — це конфіденційна інформація, — каже Галина.

Галина Солодюк, співвласниця ОСББ «Цегельний, 14»

Жінка писала скарги до Вінницької міської ради, до уряду. Але у відповідь отримала те, що органи влади «не мають повноваження втручатися в справи ОСББ, вирішуйте суперечки в суді».

Також з’ясувалося, що будинки за адресами Цегельний, 14 і Лялі Ратушної, 130 мають більше спільного, ніж одна і та сама людина в правлінні ОСББ.

— Для будинку на Лялі Ратушної, 130 замовили 142 лічильники. Мрочко, молодець! Вона забрала 64 лічильники з цієї партії якраз на Цегельний. А ми залишилися ні з чим! Залишок нам брати немає сенсу, адже другої такої поставки не буде. А мені треба, щоб лічильники були однієї марки, — каже голова ОСББ «Лялі Ратушної, 130» Ольга Варцаба.

У вересні минулого року в Цегельному, 14 замінили голову ОСББ. Нинішня керівниця, за словами Галини Солодюк, уже завершує перехід на прямі розрахунки за світло.

— Навряд чи наші люди будуть згодні «тягнути за шкуру» Мрочко і йти в суд. Особисто я вже за нею набігалася та й на суд мені вже просто не вистачить грошей, — сказала Солодюк.

«Нехай звертаються до суду»

Ще хотіли представити позицію іншої сторони в цьому скандалі. Отримати коментарі від Наталії Мрочко на ті звинувачення, які їй висувають співвласників двох ОСББ.

— Нехай звертаються до суду. Я не знаю, що вони (співвласники ОСББ «Лялі Ратушної, 130» - авт.) взагалі мають на увазі. У мене з ними договір припинений (про надання бухгалтерських послуг - авт.), і претензій в голови правління до мене немає. Дякую, — сказала Наталія Мрочко і кинула слухавку.

Подальші спроби додзвонитися не зазнали успіху: жінка припинила відповідати на дзвінки від журналіста.

Гроші від мешканців Наталія Мрочко брала під розписку / Фото надала Ольга Варцаба

Також поспілкувалися з колишньою головою ОСББ «Лялі Ратушної, 130» Тетяною Парфьоновою, яка наймала Наталію Мрочко на посаду бухгалтера.

— Ми це зробили якраз для того, щоб перейти на прямі розрахунки. У фірмі, яка займається електромонтажними роботами, порадили Наталію Мрочко. От тому ми її найняли, — говорить Парфьонова.

За її словами, у бухгалтерки нині зберігаються 210 тисяч гривень — це ті кошти, які здавали мешканці будинку на Лялі Ратушної, 130.

— Мені щодня пишуть і дзвонять люди з будинку. Наприклад, в неділю телефонували до 02.30, запитували, коли віддадуть гроші, — каже колишня голова ОСББ Тетяна Парфьонова. — І щоб це з’ясувати, я уже два місяці «переслідую» Мрочко. Зверталася до різних людей, щоб мені допомогли. Нещодавно Наталія Мрочко сама мені зателефонувала і призначила зустріч на завтра (2 травня - авт.). І я сподіваюсь, що мені нарешті вдасться повернути кошти людям, бо її мотивації я взагалі не розумію.

 

Читайте також:

Втекли з частини зі зброєю та вбили патрульного: деталі та версії злочину в Гайсинському районі

Спір з вінницьким МСЕК: юристку звільнили вагітною, вона виграла суд і має повернутися на посаду

Незаконна заправка і незадекларована AUDI поліцейського: розслідування по Хмільнику

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
 • Виктория Кириченко Вербовская

  Дуже прикро,що і надалі ця особа працює та продовжує обнуляли рахунки ОСББ, "надаючи послуги по обслуговуванню",тільки не відомо,які саме "послуги"-напевно по свому збагаченню, за рахунок довірливих співвласників.І обирають її послуги співвласники саме,проблемних будинків,людям просто вішає лапшу на вуха,а люди,які ніколи в своєму житті не були пов'язані з такими проблемами вірять до останнього.Зазвичай,серед мешканців,дуже малий %,цікавиться діяльністю ОСББ.Але рано чи пізно терпець вривається,люди хочуть щось змінити і залишаються без грошей і з купою проблем,завдяки таким аферисткам.
 • Олександр

  Бо збирають не офіційно. Потрібно встановити відповідний рівень кварплати і з цих коштів робити ремонти чи встановлювати лічильники. А у нас доволі часто ходять з списком мешканців по квартирах і збирають гроші.
 • Надія Кравченко

  Дуже прикро читати такі статті та зрозуміти вчинки Н.Мрочко. Сумно, адже після таких недобросовісних голів та бухгалтерів вінничани не бажають створювати ОСББ. Порада усім: обов'язково, якщо Ви обираєте голову ОСББ не з числа співвласників , то прийдіть і подивіться на будинки під її керівництвом, поспілкуйтеся з мешканцями (не одним, а кількома). ОСББ - круто.

  П.с. я перевела будинок по вул Келецькій буд.69 на індивідуальні договори з ВМЕМ і дійсно це дорого та довго
 • Тарас Удовиченко

  Мрочко, б мали занятись вже дуже давно. Це аферистка, яка без інформування мешканців обнулює рахунки ОСББ.

keyboard_arrow_up