На вулиці Гоголя, 3 планують побудувати торгово-офісний центр. Замість залишків МАФу та старого будинку хочуть звести чотириповерхівку з підземним паркінгом на 27 авто.
Візуалізація майбутнього ТЦ
Щоб отримати погодження від громади, увечері, 25 липня, відбулося громадське слухання. На них прийшли десятки вінничан з навколишніх будинків. І вже на початку зустрічі мешканці будинку на Гоголя, 5 оприлюднили заяву до міськради. Перекладаємо їхній лист тезово:
Представляв сторону забудовника юрист та екс-кандидат у нардепи Леонід Марцинківський. Він одразу пояснив, що земля була не захоплена, а викуплена.
— Володимир Кожухівський і я, Леонід Марцинківський, як представник його інтересів, непричетні до захоплення ділянки, зносу дитячого майданчика. Ми рік тому придбали дві земельні ділянки під комерційне використання, всі документи відповідають законодавству, — відповів Марцинківський.
Людей обурювало те, що біля їхніх будинків зводять черговий комерційний заклад, поблизу якого будуть паркуватися десятки машин щодня. На це юрист відповідав, що машин буде менше, а «чужих» не пускатимуть в середину подвір’я шлагбаумами.
— Відстань від новобуду до нинішніх будівель буде 15 метрів. У торгово-офісному центрі тільки перший поверх займатимуть торгові приміщення: найбільш ймовірно, що це будуть заклади сфери послуг — перукарня, турфірма тощо. На трьох інших поверхах — офісні приміщення, — каже Марцинківський. — Центр буде збудований каскадно: чим вищий поверх, тим менша площа, щоб людям доходило сонячне світло. Ми готові зайнятися наведенням порядку на вашому подвір'ї: зробити новий асфальт, засіяти газони, поставити шлагбаум. Про це ми домовлялися?
— Та не домовилися з вами! Продавався металевий каркас, будинок №3. А комунальна земля не продавалась. Так само як і прибудинкові території будинку №5, — дорікали йому мешканці.
Утім представник департаменту земельних ресурсів, якому завчасно підготували відповідь на питання «чия земля», прочитав з паперу — земельні ділянки у приватній власності, належать Кожухівському, можна виконувати роботи за цільовим призначенням.
— А де ж тоді прибудинкова територія наша?! У нашому подвір'ї уміщається два сміттєвих баки та дві машини. І це увесь двір! Де ж прибудинкова територія Гоголя, 5? — казала жінка, яка відмовилася представлятися.
Разом з нею «вибухнули» більшість з присутніх, які перекрикували один одного. А відповіді на своє питання так і не отримали.
Надалі з зали почали лунати питання щодо структури ТЦ:
— А куди будуть дмухати та капати ваші кондиціонери?
— Вони будуть на горищі. Розглядаємо два варіанти: або в закритому приміщенні, або просто неба. Шуміти не будуть, це враховано в проектній пропозиції. Викиди диму відсутні, тепло випускатиметься в атмосферу і вас не зачіпатиме, — відповів Марцинківський.
— Ви збираєтесь побудувати торговий центр. Яка відстань буде між новобудом і Гоголя, 1? Це єдиний вихід для наших дітей до школи взимку: усі інші залляті льодом і снігом, — сказала жінка, що представилася Альоною.
— Перехід там залишиться. Буде шириною 6 метрів, а зараз там ширина — 3 метри.
— А машини будуть їздити?
— Так. Буде дорога, тротуари та шлагбаум. І там не буде потоку машин, — відповів юрист.
Мешканці навколишніх будинків були невдоволені відповідями, градус обурення підвищувався і присутні закликали викликати «незалежне телебачення, контролюючі служби, які розслідують захоплення ділянки». Жінка, яка сиділа в першому ряду, жартома закликала «подзвонити Зеленському».
Люди казали, що треба голосувати проти будівництва торгово-офісного центру, але погодилася перенести громадські слухання на пізнішу дату і провести їх у хабі «Місто змістів», який вмістить всіх учасників. Утім, суперечки продовжилася вже на вулиці.
— У нас старий будинок, часто відключається світло. І тут ще хочуть під'єднати ТЦ до наших електромереж, водопроводу, каналізації. Яким чином?! На це питання відповіді я не отримала, — сказала представниця співвласників будинку на Пирогова, 3А Лариса Радченко.
Після слухань вдалося поставити декілька питань представнику забудовника Леоніду Марцинківському.
Жителі запевняють, що ділянку відсудили в колишніх власників. Ви чули щось про це?
— Перед цими слуханнями були консультації. Звертався до мешканців, показував документи на земельні ділянки і дізнався від них, що колись були суперечки з колишніми власниками.
У судовому реєстрі немає рішення, що колишній власник землі позбавляється земельної ділянки на користь мешканців. Хоча, справді, певні зусилля були у 2003 році, але вони ні до чого не привели. Рішення суду, насправді, немає.
У колишнього власника були документи, кадастрові номери, у нотаріуса не було зауважень. І переконавшись в законності мій довіритель придбав цю землю. Усе. Угода укладена в правовому полі.
А якщо з жителями не вдасться домовитися, що тоді будете робити?
— Складно реагувати на відсутність єдиної позиції: «Ми хочемо то, не знаємо чого». Але маю оптимістичні сподівання, що нам все ж таки вдасться домовитися. Ну кинемо ми все це. І кому від цього буде добре? Все залишиться як є.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
сем
Орест Лютий
Зиновий
Ваня Лета reply Зиновий
fank franko
.