-Бувають дні, коли на масиві по 10-15 разів пропадає світло, - каже один з мешканців масиву.
-Ми боїмося дощу, вітру, блискавки, - доповнює ще один чоловік. – Як тільки небо захмарилося – світла не буде.
Терпіння людей увірвалося після пожежі в будинку у провулку Музикальний, 1. Полум’я охопило дачну садибу після «стрибка» напруги. Врятувати житло не вдалося. Фахівці встановили, що напруга у той момент підвищилася до 380
-Невдоволення людей викликала не тільки проблема зі світлом, а й повна байдужість до її вирішення, - розповіла голова ГО «Барський масив» Іванна Колісник. – Не повірите, але на жодне зі своїх звернень ми не отримали відповіді. Хоча листи надсилали у різні інстанції – від району до Києва. І тільки після того, як попередили про перекриття Барського шосе, представники структур, до яких ми зверталися, самі приїхали. Хто не приїхав, телефонували, натякали, що не варто вдаватися до зупинки транспорту, можна і без того вирішити питання
На розмову з приїжджими зібралося понад 30 мешканців масиву. Відбувалася вона біля адмінбудиночку адміністрації кооперативу. Найбільше претензій, зрозуміло, було до енергетиків. Їх представляв начальник Замостянського підприємства електромереж Микола Колубай і головний інженер Леонід Соломонюк.
Мешканці масиву дуже конкретно сформували свої претензії.
Перша і головна вимога - забезпечили постачання електрики напругою 220 вольт. Зрештою, це передбачено договорі з енергетиками.
-Заміри Держенергонагляду свідчать, що нам подають напругу 175 вольт, - говорить Іванна Колісник. – У той день, коли згорів будинок, напруга підвищилася до 380 вольт. Система захисту не спрацювала. У людей вийшли з ладу у когось холодильник, у когось пральна машина, згорів телевізор.
Друга вимога – залити мастило у трансформатори.
-Мастила у трансформаторах – нуль, - говорить Іванна Колісник. – Зафіксували це на камеру. Та й самі трансформатори потребують заміни. У нас їх нараховується чотири. Нам пропонують встановити резервний. А я запитую, хіба від того старі трансформатори обновляться?
Масла у трансформаторах - нуль
Третя вимога – обновити лінії електропередач.
-Експерти пояснюють, що дроти 16-го перетину, які є нині, не здатні забезпечити нормальну подачу напруги, - розповідає Іванна Колісник. – Це має бути 25-й або 32-й перетин.
За словами співрозмовниці, головний інженер радив мешканцям обмежити споживання електрики.
-У договорах вони записують про можливість використання бойлерів, електрокотлів, а на ділі пропонують обмежити споживання, де ж тоді логіка? – запитує співрозмовниця. – Дійсно, дехто має твердопаливні котли. Але більшість людей користується електрикою. На масиві відсутнє газопостачання. Електрика єдиний вид енергії Забезпечте споживачам нормальні умови й отримуйте платню, як кажуть, буде вам щастя.
Нарешті, четверта вимога – розчистити гілля, що впирається в електричні дроти.
-Невже навіть це енергетикам складно зробити? – запитували присутні у начальника і головного інженера.
Сьогодні пані Іванна повідомила по телефону, що на масив заїхала машина з «вишкою» з підприємства електромереж, розчищають дерева.
-Обіцяли також залити мастило у трансформатори, - говорить співрозмовниця. – Не знаю, чи дотримали слова.
Під час спілкування мешканців масиву з енергетиками домовилися про продовження розмови у вівторок, 23 липня.
-На цей день начальник електромереж пан Колубай запросив наших представників до себе на підприємство, - уточнила Іванна Колісник. – Пообіцяв до того часу напрацювати план робіт, які підприємство зобов’язується виконати до кінця нинішнього року.
У четвер зібрання відбудеться в облраді за участю членів комісії облради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження. Її голова депутат облради Андрій Ковальов також брав участь у розмові. Він обіцяв організувати зустріч представників масиву з членами комісії, а також представниками енергетиків, зокрема «Вінницяобленерго». Пан Ковальов повідомив мешканцям масиву про день зустрічі – четвер, 23 липня.
Після розмови з енергетиками, мешканці масиву постали перед дилемою: повірити на слово енергетикам, чи перекривати проїзд на Барському шосе?
-Не можу сказати, чи правильно ми вчинили, відмовившись від перекриття траси, - говорить Іванна Колісник. – Дехто з членів кооперативу наполягав на проведенні акції. Інші ставили питання у практичній площині. Мовляв, що нам потрібно – нові трансформатори, чи пікет? Вирішили поки що повірити у те, що нас не обмануть. Але якщо це станеться, тоді вже ніхто людей ніхто не зупинить.
Мешканці Барського масиву раді вже хоча б тому, що відбулася розмова з тими, від кого залежить вирішення проблеми. Адже раніше, за їхніми словами, скрізь натикалися на глуху стіну. Хоча розуміють, що попереду ще багато роботи. Якщо не будуть її контролювати, то й надалі піддаватимуть ризику своє житло і майно від перепадів напруги.
На зустрічах в Замостянському підприємстві електромереж і облраді представники масиву вимагатимуть також відшкодування збитків погорільцям і тим, у кого вийшла з ладу побутова техніка.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Так,важко. Тому-що майже кожен крок по роботі,яка зв'язана з пилянням дерев,потрібно узгоджувати з придуркуватими "екологами". Вони за одну,"неправильно"(на їх думку) зрізану гілку,можуть здійняти сморід на всю країну. Навіть,якщо це дерево знаходиться в чиємусь приватному господарстві. АЛЕ... якщо платити гроші,то все одразу "влаштовується".