Набережна Південного Бугу з боку вулиці Князів Коріатовичів зараз схожа на дике поле, а річка місцями поросла очеретом. У мерії планують осучаснити цю територію новим сквером, яхт-клубом, житловою забудовою.
Для цього розробили детальний план території. Його презентували на громадських слуханнях, що були в хабі «Місто змістів», 9 липня.
Подробиці плану розказав головний архітектор проекту Олександр Коротких.
— Проектним планом передбачені зміни до 2030 року. Один з основних запроектованих об'єктів — рекреаційний комплекс. Він складається з пляжу, басейна в акваторії річки, відкритого басейна, ресторану, яхт-клубу і готелю. Це все розташовуємо за існуючим автосалоном «Рено», — каже Коротких. — Друга зона — це територія спортивного товариства. Там передбачене будівництво спортивного комплексу і реконструкція споруд «Спартака». Навпроти житлового масиву «Резиденція» існує проект чотириповерхового гаража-автостоянки.
Архітектор розказав, що є намір перенесення пристані «Вінниця». А на частині території, де зараз річковий порт — створити публічний простір та офісний комплекс.
— Завершує всю цю планувальну одиницю — житловий масив, який запроектували на місці нинішніх приватних будинків. Пропонується обмеження забудови — 3-4 поверхи, не більше, — каже Коротких.
Він розповів і про розширення проїзду на Коріатовичів. Планується збільшити ширину дороги, щоб влаштувати виділену смугу для громадського транспорту та велодоріжку.
До того ж розказали й про зміни набережної:
Під час дискусії з'ясувалося, що ініціатором розробки детального плану є спортивна база «Спартак», директор якої хоче отримати реконструкцію приміщень. І заразом з цим, змінити розміри прибережно-захисної смуги та впорядкувати навколишню територію.
Владислав Ярмолюк
Мешканці з вулиці Пушкіна скаржилися, що доступний берег річки насправді стане закритим:
— Якщо там буде яхт-клуб, то цю територію огородять парканом, поставлять охорону. Те саме стосується відкритого басейну біля готелю. Пляж 100% буде платним, — каже житель будинку на Пушкіна, 21 Владислав Ярмолюк. — Крім того, ця територія вже неспокійна. Позаду «Рено» є бар, де вночі грає гучно музика. Її відлуння заважає нам відпочивати.
Для розробки плану проектанти спілкувалися з комерцією та спортивним товариством, але не з жителями будинків, яких мають переселити. Як пояснив Коротких, їх запрошували на слухання, але приходили тільки одиниці.
— Я тільки за розширення дороги. Бо наш будинок на Коріатовичів, 121 якраз в межах червоних ліній і за законодавством ми взагалі не можемо щось прибудовувати, ремонтувати зовнішній фасад будинку, — розказала місцева жителька Наталія Жевачевська.
Ще вона питала, коли та за чий кошт їх переселять. У відповідь отримала — невизначеність. Місто ці ділянки та домівки викуповувати не буде, але шукає інвестора, який це зробить.
Учасник слухань Володимир Бєлов висловився проти зменшення прибережно-захисної смуги, оскільки так, на його думку, втратимо річку Південний Буг.
Архітектор Коротких відповів, що берег річки буде укріплений, стічні води — вловлюватимуть водозабори, а між житловою забудовою та річкою буде паркова зона.
Ставили під сумнів і розбудову нового житла:
— Збудували «Резиденцію», будують Golden House, а ви ще пропонуєте створити великий масив з 3-4 поверхових будинків. Уявляєте тиск на цю вулицю від авто? І далі нічого не пропонується. Тому будемо змушені розширяти 2-смуговий Староміський міст, або будувати ще один. Така сама історія сталася з мікрорайоном Поділля, — казав учасник слухань Назар.
На це архітектор відповів: розбудова житла — це тільки проект, який будуть змінювати завдяки впливу громади.
— Але немає іншого шляху крім того, що з цією територією треба щось робити. Інакше вона буде такою, яка зараз є, — сказав Олександр Коротких.
Щодо набережної, то учасники слухань запропонували повністю відокремити приватну власність від комунальної. І щоб ці території мали різні статуси: яхт-клуб з пристанню — це приватна власність, а пляж — комунальна власність з вільним доступом.
Під кінець слухань з'явився чоловік, що представився жителем будинку Коріатовичів, 68. Він перебивав виступи учасників, голосно говорив про свою проблему, вважаючи, що саме її обговорюють на слуханнях.
— Мені потрібні представники архітектури! Це ж громадські слухання, я маю право висловитися? До нашого будинку на Коріатовичів, 68 зробили водовідвід зі скверу Магдебурзькому праву. Тепер у зливу затоплює наші підвали!
Організатори слухань пояснювали, що обговорюють детальний план території, і аж ніяк не його будинок. Теж саме говорили інші учасники слухань. Але обурений вінничанин не заспокоювався.
«Градус» суперечок підвищувався. Щоб заспокоїти людину працівники хабу викликали поліцію. «Копи» вивели чоловіка з приміщення. Отже, які результати слухання? Наприкінці, підсумували:
Щоб фахівці доопрацювали проект, громадські слухання по забудові масиву на Коріатовичів перенесли на вересень 2019 року.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер