Кияни опублікували проект нової площі між Будинком офіцерів та «Ювілейним»

Кияни опублікували проект нової площі між Будинком офіцерів та «Ювілейним»
  • Мерія провела архітектурний конкурс, щоб визначитися, що робити з площею Перемоги. 
  • Перемогли київські архітектори, що пропонують там сквер, скейт-парк та ліквідувати проїзд між Винниченка та Коцюбинського. 
  • Фахівці опублікували проект повністю, з поясненнями

З 24 квітня до 1 липня тривав архітектурний конкурс щодо реконструкції площі між Будинком офіцерів та будинком побуту «Ювілейний». Замовником конкурсу була вінницька мерія, яка в результаті хотіла отримати бачення яким може бути публічний простір на площі Перемоги.

«Основним завданням для ділянки проектування є створення комфортного громадського простору з високою якістю середовища, який має демонструвати підходи, що будуть надалі використані при реконструкції усього проспекту», — йшлося в умовах.

У конкурсі взяли участь 24 команди, до фіналу дійшли три — з Києва, Одеси та Харкова. Перемогли столичні архітектори зі студій KOTSIUBA та студії SHOVK. Свою роботу з поясненнями столичні фахівці опублікували в мережі. Публікуємо скорочену версію, а повну можна подивитися на їхньому сайті

Відео дня

ОСТРІВ СПІЛЬНОСТІ Колись майдан Перемоги проектувався як площа — місце об’єднання мешканців району Замостя, його центр, серце. Зараз від площі залишилася тільки назва. Так, вона приймає близько 20 тисяч людей на день, проте ці люди пробігають повз.

Правий берег захопив всю монополію на площі, на Лівому березі ж немає місць для зібрань та міських свят. Ми створюємо якісну площу і районного, і міського масштабу, тож більше не треба буде заради відпочинку та на свята їхати в центр.

Весь майдан Перемоги стає місцем, де кожен мешканець стає частиною єдиної громади. Це об’єднання, немов злітна смуга літака, стане початком до стрімкого розвитку району та острову.

ПЛАНУВАННЯ Весь майдан Перемоги включно з територіями за перехрестям об’єднуємо цілісним мостінням. Між будинками Офіцерів та Побуту буде чітко окреслене коло площі, а всередині неї — невеликий затишний зелений «острів». На площу запускаємо дві рушійні сили: озеленення та активну зону.

Для дітей є майданчик біля літака, для підлітків — свій альтернативний простір зі скейт парком та освітленням-злітною смугою, для відвідувачів концертів в Будинку Офіцерів — комфортні зони очікування, для малих компаній та пари закоханих — потаємний острів на площі, для проактивних мешканців — площа та павільйон для проведення подій, а для туристів — інфопоінт з кафе.

Площа Перемоги

УСІ ДОРОГИ — НА ПЛОЩУ Пов’язуємо площу й будинки Побуту та Офіцерів в єдину інтегровану систему: батьки, що лишили дітей на заняття в Будинку Офіцерів, зможуть відпочити в кафе та павільйоні, учасники театральних та хореографічних студій — виступити на міні-сцені біля зелених острівців.

На першому поверсі Будинку Побуту буде розташований Fablab, де минуле поєднається із сучасним: інноваційна майстерня буде співпрацювати із майстрами, що давно вже працюють в «Ювілейному» часівниками, чоботарями тощо.

Площа Перемоги. Основний фрагмент

ОЗЕЛЕНЕННЯ В принципах озеленення також дотримуємося концепції об’єднання. Всі дороги (у нашому випадку дерева) ведуть до площі.

Демонтуємо огорожу з обох боків від Будинку офіцерів і «випускаємо» каштани з внутрішнього двору на площу. Клени з Замостянської направляємо до території проектування і туди ж продовжуємо липи з Винниченка.

На острівці висаджуємо більш «дикі» рослини, щоби мешканці могли  взаємодіяти зі справжньою природою прямо посеред міста. Такі ж рослини садимо на площі зі сторони перехрестя. Вони будуть забирати частину шуму від дороги, додадуть затінку та зроблять вид з бульвару Коцюбинського на фасад Будинку Офіцерів більш цікавим.

На території щодня проходить близько 20 тисяч людей, тож газон швидко стоптується. Задля стійкості рослин частково піднімаємо зелені зони біля місць активного транзиту.

СЦЕНАРІЇ ВИКОРИСТАННЯ ПЛОЩІ

Скейт-парк

ПАВІЛЬЙОН Він буде поблизу будинку побуту «Ювілейний» вздовж вулиці Замостянської.  Акцент робимо на гнучкості та багатофункціональності.

Всередині павільйону буде поширюватися продукція з айдентикою всієї Вінниці та площі Перемоги. Лого площі може бути у вигляді медальйону, з одного боку якого біла площа, а другого — зелений острів.

Потім, коли павільйон виконає свою функцію, його можна легко розібрати та перевезти на нове місце або надати йому нову функцію: зробити там кафе або хаб.

ДОСТУПНІСТЬ Ганок перед Будинком Побуту піднімаємо на рівень входу, що дасть можливість відкрити фасади і зробити вуличні кафе-тераси. Зі сторони Замостянської “зрізаємо” кут ганку, що заважає руху пішоходів, та влаштовуємо пандус. Сходи частково перетворюємо на амфітеатр з місцями для сидіння та деревами.

В павільйоні не буде сходів, порогів, перепадів при вході та всередині приміщення. По контуру майдану робимо велодоріжку, а зупинку Nextbike переносимо на сторону вул. Замостянської біля павільйону.

АВТОРИ ПРОЕКТУ: Студія ландшафтної архітектури KOTSIUBA — Максим Коцюба, Рафаель Аквавіва, Марія Андрієнко, Вероніка Шустер, Інна Добровольська, Андрій Куніцький. Студія SHOVK — Антон Вергун, Руслан Литвиненко, Андрій Лесьо.

Читайте також:

Про проекти інших команд

Про ставлення мера Вінниці до проекту киян та ліквідацію дороги з автостоянкою біля Будинку офіцерів-«Ювілейного»

І до речі, по Соборній три тижні не буде їздити трамвай

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (15)
×
0%
  • Владимир Морозовский 11 листопада 2019 р.

    А де парковки для машин для обслуговування того ж Будинку побуту та Будинку офіцерів? На Замостянській вже проїзну частину звузили та порізали паркувальні місця біля РАГСу, розширивши й без того занадто широкі тротуари! А навіщо? Хто буде враховувати, що кількість автотранспорту в місті буде тільки зростати і в ньому живуть не одни пішоходи?! Пр-т Коцюбинського - це центральна магістраль, яка зв'язує воєдино усі райони міста, а також основна дорога до залізничного вокзалу. Якщо звузити її за рахунок двох трамвайних колій, тоді у корках стане усе місто! Питання: а нащо тоді реконструювали колії на Замостянській? Тоді й Центральному ринку буде гаплик, бо без парковок поруч ані продавці, а ні багато покупців до нього не доступяться! Любий проект - це не тільки гарна картинка, а в першу чергу функціональність, яка в даному разі кульг
    ає на обидві ноги!
  • Александр Владимирович 4 листопада 2019 р.

    Жах, як ці горе архітектори не розуміють ДОРОГИ АРТЕРІЇ МІСТА і звужувати чи перекривати зручну розв'язку беззручнішої альтернативи для скейт-катка це ідіотизм. Буде кататись на цьому скейт-катку пару підлітків, а сотня водіїв буде стояти в пробці!!!!!! Потрібно розробляти такі плани згідно якихось пріоритетів, і поменше слухати ідіотів, що зазвичай вважають себе креативними!
  • !!!!!!!!!! 8 липня 2019 р.

    Чудова ідея! З багатофункціональними зонами і для відпочинку і для занять спортом!
  • Поpошок 7 липня 2019 р.

    Гарна казочка, як із проспектом Коцюбинського і трамваєм по ньому. Це все лиш гарні фантазії(vision). Що не реалізовано, але планувалось зробити до 2019 в місті Вінниця. Заміна колій на вулиці Соборній, будівництво трамваю по вулиці Коцюбинського, ремонт ЗПС в аеропорту, ремонт парку Хімік, ремонт скверу між БК Зоря і кацапською церквою. Але тепер усе буде Зешибісь.

    Игорь reply Поpошок 8 липня 2019 р.

    И заживём...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:12 Критична ситуація в Ободівській спецшколі — інспекція виявила порушення прав дітей та антисанітарію photo_camera 14:05 Ляпас, що обернувся скандалом. У Вінницько-Хуторському ліцеї провели акцію підтримки вчителя play_circle_filled photo_camera 13:54 «Вінницькі вовки» виграли всі матчі і вийшли в лідери юнацького чемпіонату країни 13:07 На довічне відправили 59-річного чоловіка, який зарізав жінку під час побутової сварки Від читача 21:33 Критична петиція 12:23 «Смерть сина мені дає новий поштовх до роботи»: Юлія Вотчер записала звернення біля могили Андрія play_circle_filled 11:35 Куди у Вінниці піти на курси: твоя нова робота (партнерський проєкт) 11:27 Ірина Верещук відвідала центр реабілітації для звільнених з полону Захисників play_circle_filled 10:15 У пансіонаті для літніх людей, де місяць проживання коштує до 19 тисяч, знайшли порушення photo_camera 09:38 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 7 квітня 09:05 У Голубівці відкрили меморіальну дошку Герою Олегу Кофану 08:12 Сьогодні іменини в Данила та Георгія. Історія, заборони та прикмети 7 квітня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 31 березня по 7 квітня, які ви могли пропустити 20:03 Військовий вишкіл на ГПЗ: навчись керувати дронами з «Едельвейсом» 19:12 Героїчний шлях вінницьких захисників. Як «Червона Калина» звільняла Київщину у 2022-му photo_camera 18:33 Самокати з дощок, кораблики у калюжах і цурка. Про дитинство у Вінниці 1950-х 18:02 Коні як терапія: бійці Нацгвардії пройшли психоемоційне розвантаження photo_camera 17:28 Місто в місті, якому понад 100 років. Екскурсія минулим лікарні Ющенка photo_camera 16:36 Легенди та молодь на одній сцені. Вінниця відзначає День рок-н-ролу photo_camera 15:55 «Ситуація пробиває дно». Згорьована вінничанка закликає до поваги під час хвилини мовчання play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up