На «Вікенді мандрівників», що відбувається на Старому місті, презентували проект Туристичного хабу. За намірами представників міської ради він стане магнітом для туристів, допоможе розвивати індустрію гостинності у Вінниці.
Начальник відділу розвитку туризму департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені презентував проект майбутнього «дому» для туризму, що розташується у колишній пам’ятці архітектури 19 сторіччя.
— На початку 20 століття тут діяла митниця і це була межа Вінниці в ті часи. Далі йшов Калічанський яр, на якому згодом зробили ринок Каліча, Універмаг. І це межа стандартної оглядової екскурсії Вінниці, — каже Вешелені. — Нам здалося, що це ідеальне місце, щоб турист зміг перепочити, дізнатися про екскурсії, попити кави тощо. Але — це тільки базові функції, ми задумали трохи більше.
Туристичний хаб на Соборній, 89 займатиме 3 поверхи передньої частини будівлі на Соборній, 89. Вхід перебудують, щоб люди з інвалідністю мали вільний доступ. «Книгарня Є», «Нова пошта», 12 квартир — усе це залишиться і надалі.
На 1-му поверсі діятиме кав’ярня, турцентр, зона для відпочинку і бібліотека.
— Туристичний інфоцентр не буде єдиним у Вінниці, але стане головним офісом, де можна отримати весь спектр послуг. Офіс стане чудовим місцем для планування подорожей і по Вінниці, і по області загалом. Працівники інфоцентру зможуть порадити ті заходи, ті тури, що відбуваються на Вінниччині. У тому числі, англійською мовою іноземним туристам.
У освітньому просторі будуть розповідати, для прикладу, про інновації у туризмі, прес-конференції, лекції про гастро-культуру Вінниччини. Але ця локація буде вільною для доступу та стане зоною для відпочинку. Тут же діятиме бібліотека, де можна буде прочитати про подорожі, про Вінницю, про просування брендінгу територій тощо, — каже Олександр Вешелені.
На 2-му поверсі працюватимуть представники департаменту маркетингу міста та туризму.
— Про офіси, мабуть, вам буде не цікаво (сміється). Але, сподіваюсь, що це будуть такі умови, що стимулюватимуть нас і надалі до креативу, — каже Вешелені.
На 3-му поверсі — коворкінг туристичних стартапів.
— Туристичний коворкінг забезпечуватиме контакт між туроператорами та клієнтами. А ще можна буде проводити бізнес-зустрічі та семінари з партнерами, клієнтами. У цьому місці можна створювати нові програми та започатковувати нові напрямки в туризмі.
Зокрема, хотіли б розвинути конференц-сервіс як послугу — агенти пропонуватимуть «під ключ» організувати подію з додатковими послугами, культурною програмою тощо.
Агенти медичного туризму — це давня мрія. Адже Вінниця славиться не тільки Миколою Пироговим, а й цілими поколіннями видатних медиків, що пропонують свої послуги за ціною, нижчою ніж в столиці чи в більших містах.
Важливо, щоб медичні послуги максимально просували. І щоб це було запаковано в туристичний продукт — проїзд, проживання, лікування, харчування і культурна програма, — каже начальник відділу розвитку туризму Олександр Вешелені.
Під кінець презентації він зазначив, що все це — плани та наміри. Їх хочуть обговорити з представниками туристичного бізнесу, громадою на громадських слуханнях — 18 липня о 18:30 в хабі «Місто змістів» (Пушкіна, 11, 1 поверх). За кресленнями реконструкції будівлі можна ознайомитися за цим посиланням.
Раніше міська влада створила хаб для громадських організацій
Нагадаємо, на Старому місті триває «Вікенд мандрівників», а на Вишенському озері — купальський Vinnytsia Food Fest
Читайте також:
Головне фото — wikipedia.org.ua, фото в матеріалі — «20хвилин».
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Они только заняты как бы распилить и снизить бюджет.