Харе Крішна, Харе Рама: чому вінницькі крішнаїти не люблять короткі спідниці

Харе Крішна, Харе Рама: чому вінницькі крішнаїти не люблять короткі спідниці
Щороку кілька вінницьких вулиць на 3-4 години поринає у справжній вир яскравих фарб. Там з'являються чоловіки у дхоті та жінки у сарі – традиційному індійському одязі. Вони співають гімн добра та миру, доповнюючи виступ танцями і щирими посмішками. Це харінама – щорічна хода миру, яка збирає кришнаїтів з різних міст України. Та не всі знають, що у нашому місті вже 25 років існує власний екзотичний осередок з присмаком Індії.

Журналістка “20 хвилин” побувала на щорічному фестивалі вінницьких вайшанавів, скуштувала смачну вегетаріанську їжу та дізналась, як проходить день середньостатистичного кришнаїта та чому має навчитись порядна жінка.

- Ми з’явились як філіал Київської громади 25 років назад, – розповідає наставник вінницьких кришнаїтів Вайшнавананда Прабху. – Особливих труднощів не було. З часом віруванням зацікавлювалось все більше і більше людей, і нині наша спільнота налічує близько 500 вірян різного віку. Кожна людина, яка проявила інтерес, може прийти на збори, щоб познайомитись ближче. Певних вікових обмежень також не існує, проте є правило: до повноліття діти мають приходити лише з батьками. У свою чергу, батьки можуть приходити з маленькими дітками, ми завжди раді гостям.

Якихось особливих обрядів для того, щоб вступити в громаду, також не існує.

Відео дня

- Є ті, хто бажає приймати участь у різних програмах, співати та ділитися своїми думками, - продовжує настоятель храму.  - Інша справа – коли людина вирішила серйозно зайнятись духовними практиками. Новачків чекає детальне пояснення правил та подальше навчання.

Кожен день кришнаїта розпочинається з раннього підйому приблизно о 4-5ранку. Потім вірянин приймає душ та здійснює ранкову молитву та відвідує службу. Багато часу присвячується духовним практикам та турботі про свою родину. До речі, під час фестивалів жінки та чоловіки знаходяться разом лише під час лекцій та кіртану – груповому співу імен божеств. А ось їдять - окремо.

- Це принцип ведичної культури, – продовжує Вайшнавананда. – Такий розподіл існує давно. Це дозволяє переборювати матеріальне та сприймати відносини правильно. Вірність та скромність – те, що у сучасному світі, на жаль, втратило цінність, але від того не стало менш цінним.

Всі кришнаїти – вегетаріанці

- Перед приготуванням страв проводиться ретельне прибирання кухні, – розповідає Ананда Гопі. – Адже чистота має бути і духовна, і фізична. І такою самою має бути їжа, яку готуєш для себе та близьких.

- Майже всі страви готуються з натуральних продуктів з додаванням традиційних індійських спецій, – додає інша жінка. – У нас готують  смачний домашній йогурт, рагу, компоти. Вважається, що страва має бути свіжою та стояти не більше трьох годин після приготування. Є певні пости. Наприклад, щомісяця є періоди, коли не можна вживати злакові та бобові культури.

Вегетаріанство громади виключає споживання м’яса, риби, яєць, часнику, цибулі, але дає можливість вживати молочні продукти. Виключаються продукти, які заважають розкриттю духовних чакр.

Не менше увага приділяється зовнішньому вигляду кришнаїта. Індійський одяг приміряється на урочисті свята та зібрання, а в звичаному житті досить одягатись аккуратно та спокійно. Особливо ретельними мають бути жінки.

- Дівчина має бути свідомою, – пояснює одна з учасниць зборів Аліна. – Це зовсім не означає, що вона не може одягати те, що їй подобається. Проте вбрання не має викликати надмірного сексуального бажання, бути непристойним та провокувати оточуючих. Гарний одяг – не обов'язково відвертий. Підкреслити свою красу можна й інакше.

Що ж підштовхує людей на шлях такого екзотичного вчення?

- У кожного своя причина, – пояснює наставник. – Наш напрям дає вичерпну картину світу, заспокоює та пояснює багато факторів. Він приводить до духовного спокою та дає змогу людині володіти ситуацією. Для багатьох це дуже важливо.

Алла, 41 рік:

- Прийшла до вчення 6 років тому. До цього я досить тривалий час шукала відповіді на питання, які мене турбували: в чому полягає сенс людського життя та в чому причини страждань. Вважаю вчення свідомості Крішни досить важливим для всіх, адже воно вчить жити в гармонії зі всім, що нас оточує, а також смиренності, терпимості, терпінню, шанобливому ставленню до ближнього, поваги до оточуючих. Цих якостей дуже не вистачає сучасному суспільству. А найголовніше –дає розуміння: хто ми і для чого приходимо у цей світ. Вільний час я присвячую духовній практиці та своїй сім'ї.

День кришнаїта має розпочинатись до того, як встане сонце, точніше за півтори години. Цей час називається "брахма-мухурта". Його рекомендується присвячувати духовній практииці: займатися медитацією, читати священні писання. Від правильного початку дня залежитиме весь ваш день.

Наті, 26 років:

- Я познайомилась з цим вченням, напевне, в років 19. До цього цікавилась різними духовними практиками, езотерикою та філософією.Якщо задуматися над тим,що у житті найголовніше, то найголовніше –це наші відносини з Богом. Без них усі інші обезцінюються. Ні кошти, ні здоров’я, ні інші цінності без наявності цих відносин не принесуть радості. Без внутрішньої гармонії не побудуєш щасливі стосунки з родичами, коханими, іншими людьми.А це найміцніший фундамент щастя.

 

 

 

 

Шанті Ом:

- Я в цьому русі вже 20 років. Працювала продавцем та захоплювалась ведичною астрологією. Спочатку зацікавилась буддизмом. Але чогось не вистачало. Так поступово прийшла до Вед. І зрозуміла, що це моє. Це вчення стирає грань між багатими і бідними, країнами та народами; забирає страх перед смертю, вчить доброті та смиренності.

 

Ананда Гопі, 44 роки:- Досить популярними у сучасному світі є слова “карма” та “реінкарнація”. Це лише мала частина того, що ми вивчаємо на лекціях. Переродження, минулі та майбутні життя, вчинки, за які доведеться відповідати. “Що посієш, те й пожнеш” – основний принцип дії карми. Навіть той вчинок, який ти здійснив вчора, вже сьогодні може відлунювати у твоєму житті. Все так чи інакше повертається, і необов’язково у сфері, в якій ти здійснив щось погане. Всі дії мають свої наслідки. І їх потрібно вміти виправляти добрими вчинками.
Аліна, 28 років:  - Жінка –берегиня домашнього вогнища. Чоловік – мисливець, добувач. Головним завданням жінки є турбота про родину та оселю. Саме тому більшість із нас самостійно обирає, працювати чи ні. Жінки та дівчата, яких виснажує важка робота, приходять додому невдоволеними та втомленими, в них нема бажання робити взагалі щось. Якщо робота улюблена та приносить позитивні емоції – це чудово. Створювати затишок у власному домі потрібно з любов'ю. У напрузі це зробити неможливо.

Довідка: Засновником руху  свідомості Крішни є Шріла Прабхупада.  Це так званий неоіндуїзм, одна з найяскравіших релігійних течій в Україні. Налічує близько 45-50 тисяч послідовників у нашій країні. Основні постулати:тренування розуму, очищення від негативної енергетики,вегетаріанство, чесність, самоконтроль та повага, відмова від азартних ігор, алкоголю та наркотиків. Не існує для кришнаїтів і так званого free love (англ.”вільне кохання”). Фізична близькість – лише у шлюбі.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (11)
  • Дарья
    Прочитала статтю і наче побувала в іншому світі, ще не чула, що в нас таке є, якось дико це все для мене. Те не можна, те не можна, вони якось замикаються в своєму світі.
    Торонтуй reply Дарья
    Недавно, видать, Виннице. Поспеши присоединиться, лохов там любят.
    Анонім reply Торонтуй
    Нет, как раз лохов там не любят. Да и лохи, судя по Вашему комментарию, отвечают взаимностью:)
  • Valentina Pankova
    Вот и постигаешь  истинное значение слова   "убожество", когда видишь  дикие пляски особей  со стеклянными  глазами...Жаль  их..  Секта ряженых...
    Анонім reply Valentina Pankova
    Валентина, мне Вас жаль, вы не соображаете, какую чушь несете.
  • Ковальчук Ольга
    Что вы рекламируете эту тоталитарную секту?! Те, кто туда попал, - потерянные люди.
    Анонім reply Ковальчук Ольга
    Какой бред! Какая тоталитарная секта?! Так тупо делать выводы, не утруждаясь разобраться что к чему. Ну, зато умной себя почувствовали:) А то, что оскорбили людей ни за что, назвав их "потерянными", так это ничего страшного...
  • Анонім
    Наті хорошенькая!
    Анонім reply Анонім
    Да, красотка:)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA, повертаючи праворуч, збив мотоцикліста play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 21:00 Суд повернув державі приміщення ветеринарного коледжу в Тульчині, яке незаконно здавали в оренду 20:57 Комп’ютери, кінескопи і гру «Ну, постривай!»: що виготовляли вінницькі заводи в радянські часи photo_camera 20:06 Синочки «Торо» і «Тенет» народилися і загинули в один день, але додому повернувся лише один 20:06 За $6000 — до Придністров'я: затримали перевізника «ухилянтів» з Вінниччини 18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up