До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег

- Перед повномасштабною війною одразу кілька провідних вінницьких спортивних журналістів пішли із життя.
- Це колишні очільники обласного осередку спортивної преси (у різні періоди) Олександр Гальперін і Іван Лозовський, кореспондент друкованих і електронних ЗМІ Володимир Шафір та відеооператор і ведучий спортивних телепрограм Олег Хохлов.
За ініціативи кількох журналістів, в першу чергу Ігоря Корчемного і Андрія Макрушина, започаткували меморіальний турнір з міні-футболу. Він пройшов на тренувальній базі клубу «Нива» саме на Міжнародний день спортивного журналіста.
Спогади про колег
Спогадами про померлих колег поділився найстарший учасник турніру – 78-річний Георгій Самков, заступник голови обласної організації ветеранів спорту і завзятий велосипедист:
— Добре, що сьогодні згадуємо колег, яких вже немає серед нас. Олександр Гальперін висвітлював спорт у багатьох друкованих місцевих ЗМІ. Приділяв значну увагу футболу, адже був інспектором обласних змагань. Активний і веселий чоловік невеликого зросту.
Іван Лозовський не лише писав про вінницький спорт в газетах, а й видав чимало книжок про це. Олега Хохлова ми пам’ятаємо, як спортивного журналіста, який ніколи не розставався зі своєю відеокамерою. Його сюжети про місцеві змагання демонстрували по телебаченню у спортивній програмі.
Володимир Шафір за фахом був інженером, але на пенсії почав займатися спортивною журналістикою і доволі успішно. Визнавався переможцем обласних і загальнодержавних конкурсів Національного олімпійського комітету України, як і інші названі мною колеги.
Журналістам забракло зіграності
На старт вийшли чотири команди. Окрім колективу спортивних журналістів, це були збірні ЗСУ та НГУ, спортсменів Вінниччини та працівників місцевих Асоціацій футболу і футзалу.
Грали за коловою системою. На майданчику вирували неабиякі пристрасті. Більшість матчів пройшла в динамічній і приблизно рівній боротьбі. Ніхто не хотів поступатися, про що свідчили численні фоли і падіння гравців.
Георгій Самков, зважаючи на поважний вік, провів на майданчику небагато часу. В двох поєдинках виходив на заміну за команду «акул пера і мікрофона».
— В футбол активно грав ще у школі. Але ці навички збереглися в пам’яті. Приємно, що нас, ветеранів спорту, не забувають і навіть запрошують взяти участь у меморіальних змаганнях, — каже Георгій Самков.
Капітан команди спортивних журналістів Ігор Корчемний вважає, що для перемоги в турнірі забракло зіграності:
— Адже ми поки нечасто збираємося пограти в футбол журналістським колективом. Також чимало гольових моментів не реалізували. В наступному аналогічному турнірі спробуємо виступити краще.
Ексгравець «Ниви» і «Волині»
В підсумку золото здобули футбольні функціонери, які виграли всі матчі. В трійці найкращих – також військові і журналісти.
30-річний Максим Пилипенко раніше грав за вінницьку «Ниву» і луцьку «Волинь», а на меморіальному турнірі представляв команду військових. Він наразі проходить службу в полку Нацгвардії імені Данила Нечая. А три роки тому брав участь в боях під Сєвєродонецьком, де отримав поранення.
— Я продовжую службу, а у вільний час намагаюся підтримувати спортивну форму. Зокрема, займаюся футболом, який слугує для нас реабілітацією. На турнірі, що був проведений на високому рівні, мав можливість зустрітися із побратимами. В нашій збірній грали представники ЗСУ, Нацгвардії, поліції. Були й гравці з команди «Ягуар», п’ятиразового переможця Ліги учасників АТО, — розповів Максим Пилипенко.
Урочисте нагородження Кубками, медалями і меморіальними грамотами проводив голова Вінницької міської асоціації футболу Юрій Максименко. До речі, що він разом зі своїм заступником Олександром Криловим і виконавчим директором Володимиром Краковецьким були серед найкращих гравців в складі чемпіонів.
Читайте також:
Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби
Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.