Гондолу «Джульєтту» спустили на воду. Скільки цьогоріч коштуватиме плавання

Гондолу «Джульєтту» спустили на воду. Скільки цьогоріч коштуватиме плавання
Фото: Фейсбук паб «Вінницька Реберня»
  • Вінницька гондола вийшла із зимівки. Її підфарбували, відреставрували, оновили декор та спустили на воду.

  • Поговорили з гондольєром Віталієм Гуменюком про те, як карантин змінив плани на літо і як ходитиме його «Джульєтта»

Гондолу «Джульєтту» спускали на воду позавчора, 5 травня. Зараз оновлений човен чекає закінчення карантину та початку відкриття навігації на Південному Бузі.

— Минулої зими гондола зимувала у нас в гаражі, — розповідає вінницький підприємець та за сумісництвом гондольєр Віталій Гуменюк. — Спеціально для цих цілей знімали 12 метровий гараж, адже човен великий — 9,5 метра довжиною і 1,5 завширшки. Цьогоріч, після того, як ми його відреставрувати та підфарбували, залишили зимувати у нас на причалі. Просто витягнули на причал, поставили на козли вверх ногами.

За словами Віталія Гуменюка пуста гондола важить 400 кілограмів, але для того щоб підняти та спустити її на воду не використовували кран.

Відео дня

— Працюємо в «три руки», підстеляємо колеса і тягнемо по них, — розповідає власник човна.

На воді «Джульєтту» додатково відвантажують для того, щоб вона була більш стійка і не перекинулась.

— Через те, що вона у формі банану, ми її додатково навантажуємо спереду вантажем у 100 кілограмів, — розповідає власник. — У нашому випадку це бетонні блоки, які тримають зонтики. Закидаємо 3–4 штуки для того, щоб вона мала більшу курсову стійкість.

Прогулянки можуть подорожчати

Фото гондоли, пришвартованої біля «реберні», з’явилось на Фейсбук сторінці закладу вчора, 6 травня. Під ним усіх охочих запрошують бронювати місця для прогулянок одразу після скасування карантину та відкриття навігації 1 червня.

— Навігація відкривається та закривається щороку по-різному. Все залежить від нересту риби, — розповідає Віталій Гуменюк. — Риба нереститься і прикріпляє ікру до різноманітної річкової рослинності. Її легко збити лишньою хвилею, веслом чи човном збити. І якщо ікра впаде на дно, де більш холодно вода, мальок з неї не вилупиться.

За словами Віталія Гуменюка «Вінницька реберня», а разом з нею і причал де стоїть гондола, знаходиться на зимувальній ямі та нерестилищі риби.

— За питаннями навігації щороку окремо слідкують іхтіологи, які дивляться чи вилупилась ікра. Це також залежить також від погоди, холодної чи теплої весни. Все може відбуватись на десять днів раніше чи пізніше, — розповідає власник гондоли.

Фото з минулорічних прогулянок Південним Бугом

До цього часу човен буде стояти біля причалу і чекатиме відвідувачів. Віталій розповідає, що поки місця для поїздок вінничани не бронювали. Також поки не зрозуміло скільки буде коштувати прогулянка. У тогорічний сезон пів години прогулянок на гондолі коштував 250 гривень.

— Реконструкція та реставрація гондоли обійшлась мені у більш як 50 000 гривень. Тому, можливо, ми переглянемо ціну поїздки, щоб підвищити амортизацію, — розповідає Віталій. — Можливо, зробимо її на 100 гривень дорожчою. Це не бізнес, а хобі, ми не заробляємо. Це більш для душі, а не для грошей.

Карантин поламав плани

Минулого року Віталій Гуменюк планував збільшити кількість гондол, довести в майбутньому їх кількість до 10–15. А також відкрити школу гондольєрів.

— Виявилось, що створення школи, з точки зору документообігу, не складне. Але має бути, в першу чергу, якась підстава, — розповідає Віталій. — Підставою може бути збільшення кількості гондол. А повністю документообіг пов’язаний з виробництвом гондол та отриманням європейського сертифіката я вже отримав. Це для мене величезна перемога. Приїжджав спеціально з Чехії інженер, який обміряв, важив човен на суші та на воді. Видав рекомендації що потрібно змінити. І ми, під рекомендації, реставрували гондолу.

Човен до реставрації

Віталій розповідає, що планував працювати над новими суднами, але поки залишив ці плани.

— Зараз все впирається у фінанси. Карантин змінив та відтермінував всі наші плани років на два, — розповідає Віталій Гуменюк. — Якщо входити в якісь нові проекти, які потребують фінансових вливань, потрібно мати якесь розуміння та план розвитку. А на цей момент ми маємо таку ситуацію, коли ніхто не знає, що буде через тиждень.
 

Читайте також:

Весілля в масках: скільки вінничан одружилось та розлучилось під час карантину

Злочини на карантині: як змінилась вінницька поліцейська статистика під час пандемії

Дитину кладуть в інфекційне через коронавірус. Що потрібно знати батькам?

«Щоденно приходять 300 — 400 людей». Вінничани масово стають на облік у центри зайнятості

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Petro Vasyliv
    У Венеції півгодини покататися коштувало сотню євро, але ж то справжня гондола, а не моторка бутафорська
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up