Віталій Гуменюк — підприємець та за сумісництвом гондольєр. Венеціанський човен українського виробництва дістався йому від діда з Дніпра. З весни 2018-го катає вінничан і туристів по Південному Бугу. На перспективу Гуменюк планує зробити серійне виробництво гондол та відкрити школу гондольєрів, про що передає сайт shotam.info.
Чоловік хоче зробити Вінницю столицею романтики в Україні, бачить в гондолах значний потенціал та планує їх серійне виробництво.
— Поки що це тільки ідея. Але ми порахували вартість створення однієї — близько 5 тисяч доларів, — каже Гуменюк. — У Венеції кількість ліцензій на роботу гондольєром жорстко обмежена – лише 425. У Вінниці ми будемо робити нові човни по мірі необхідності, але не більше 15. Думаю, мої гондоли зроблять Вінницю столицею романтики та стануть туристичним магнітом для закоханих.
Гондола Віталія — «Джульєтта» — не є точною копією італійської. Параметри його човна: 9,5 метрів довжина, 1,5 метра ширина, 300 кілограмів вага. Венеціанська — довша на півтора метра, важча на 100 кілограмів та трохи вужча. А на допомогу гондольєру є електромотор.
Чоловік розповідав, що плавати на човні легко, коли немає сильного вітру. Адже тоді піднімаються хвилі та гондолу трохи трясе. Тепер замість Віталія гондольєром став його тесть.
— Тепер замість мене гондольєром став мій тесть, я навчив його всього, що знав сам. Він все життя був актором оригінального жанру – клоуном, якщо по-простому. При цьому у нього є досвід керівництва школами акторської майстерності. Тож коли ми запустимо серійне виробництво гондол, у мене уже буде людина з педагогічним досвідом, яка навчить азів професії майбутніх гондольєрів.
Водночас, у підприємця вже є план на новий проект — зробити офіційну весільну церемонію в гондолі
— Пропозицію своїй коханій за родинною традицією також зробив у гондолі. А потім прямо у цьому човні проходила моя весільна церемонія. Зараз веду активні переговори з РАЦСом, як юридично зробити так, щоб у мене на причалі була можливість офіційного розпису людей. Так що це вже не рекламний хід для гондоли, це початок нового проекту в проекті – весільна частина, — каже Гуменюк.
Про його історію і появу «Джульєтти» у Вінниці читайте в матеріалі: «Я у мами гондольєр». Історія підприємця, який робить «Венецію» у Вінниці
Читайте також:
Фото, відео: архів «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер