За статистикою на кінець квітня, під час карантину у Вінниці шлюби зареєстрували 104 пари. На початку карантину нові заяви у РАСЦі приймались лише онлайн, за допомогою Єдиного веб-сервісу Міністерства юстиції, де також можна отримати онлайн-консультацію.
— На сьогодні умови вже трохи послаблені, з'явилась також можливість подати заяву за попереднім записом до відділу, — розповідає очільниця міського РАЦСу Юлія Романенко. — Тобто, наречені телефонують, ми їм призначаємо вільний час для подачі заяви і вони звертаються вже безпосередньо до відділу.
Прийом заяв на реєстрацію шлюбів здійснюється за обмеженим графіком з вівторка по суботу з 10:00 до 17:00.
— Велика частина карантину припала на піст тому шлюбів на цей час було заплановано менше ніж за звичай, — розповідає Юлія Романенко. — Тобто це нормальна кількість зважаючи на цей період. Але 30 % із призначених пар не з’являлись на реєстрацію шлюбу. Деякі повідомляли в телефонному режимі, деякі просто не з’явились.
На період карантину РАЦС проводить лише скорочені урочисті обряди за обмеженою кількістю гостей. Усі обов’язково мають бути у масках.
— Ми облаштували локацію на другому поверсі, не у святковій залі, а біля в ходу в приміщення, — розповідає Юлія Романенко. — Заходять наречені і ще кілька гостей. Але як правило більшість наречених приходили вдвох. Якщо були гості, то вони чекали на вулиці. Це були не великі компанії.
Згідно зі статистикою, кожна десята пара у Франції планує перерву в стосунках після карантину. В Україні поки такої статистики немає, але за час карантину жодна пара не подала заяву на розлучення.
— Що стосується розірвання шлюбу, то ми опрацьовували ми під час карантину ті заяви, які були подані раніше, — розповідає Юлія Романенко. — Розірвали шлюби, які були призначені на період карантину. Нові заяви ми поки у відділі не приймаємо, але за аналогією як зі шлюбами можна подати заяву онлайн із застосуванням електронних цифрових підписів. Але жодна заява поки подана не була.
З початку карантину у Вінниці зареєстрували народження 419 дітей.
— Потрібно враховувати, що є певна кількість новонароджених діток, батьки яких поки до нас не звертались і будуть реєструвати їх після закінчення карантину, — розповідає Юлія Романенко. — Реєстрація новонароджених і реєстрація смерті відбувається без змін. У такому ж форматі як і була, мається на увазі, що реєструється той самий перелік документів.
На час карантину перебіг термінів реєстрації зупиняється. Тому, якщо батьки пропустять місячний термін подання заяви, реєстрації дитини до них санкції застосовуватись не будуть.
— Батьки можуть чекати закінчення карантину і зареєструвати новонароджену дитину, аж після закінчення. Якщо їм так буде зручно, — розповідає Юлія Романенко.
За словами Юлії Романенко, популярні імена не змінились і залишились такі ж самі, які були у минулий періоди.
— Хлопчиків найчастіше називають Марк, Матвій та Кіріл. Серед дівчаток популярні Єва, Анна, Софія, — каже Юлія Романенко.
У разі невідкладної потреби в отриманні послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, до РАЦСу можна звернутися на прийом до необхідного відділу за попереднім записом з питань:
Гарячі лінії відділів державної реєстрації актів цивільного стану можна переглянути тут. Записатися на прийом до РАЦСу наречені можуть за номером телефону 61-25-02.
Читайте також:
Злочини на карантині: як змінилась вінницька поліцейська статистика під час пандемії
Дитину кладуть в інфекційне через коронавірус. Що потрібно знати батькам?
«Щоденно приходять 300 — 400 людей». Вінничани масово стають на облік у центри зайнятості
«Тестуватись хочуть всі». Як працює бригада медиків, що виїжджає на коронавірус
Як правильно доглядати за хворим на коронавірус вдома. Розповідає лікар
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер