Вінницькі депутати і Фейсбук - кого можна знайти у всесвітній павутині?

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» продовжує досліджувати різні напрямки роботи депутатів Вінницької міської ради. І наступним кроком моніторингу є дослідження каналів комунікації місцевих обранців з жителями щодо депутатської діяльності.

На відміну від депутатів з інших міст, вінницькі депутати доволі рідко використовують сайти партій, партійні газети чи телебачення для інформування про свою діяльність, а найпопулярнішим і найпростішим способом повідомити про свою роботу залишається соціальна мережа Facebook. 

У грудні 2020 року Вінницька міська рада оновила на своєму сайті розділ з інформацією про депутатів, і зараз там є посилання на сторінки у Facebook 41-го з 54-х, а саме Теймура АбушоваАндрія АндреєваОлега БабійчукаСвітлани ВасилюкОлени Верлан-КульшенкоАлли ВласюкОксани ВолошенюкОлени ГавриловаЮлії ГоловчукІгоря ГорлачоваСергія ГрушкаЛілії ДишкантАнтоніни ІващукВалерія КамінськийСвітлани КуцоїНаталі ЛітвіновоїОлександра МайструкаВолодимира МалінінаЛеоніда МарцинковськийВіктора МацериОлександра МельникаДмитра МириДмитра НауменкаВасиля ПавлюкаНаталі ПанчукВіктора ПерловаВіталія ПлясовиціКатерини ПоджаренкоЮлії ПонайотовоїЮлії ПриймакТараса ПрисяжнюкаСергія СергійчукаДмитра СидоренкаОлександра ТеренчукаВячеслава ТерліковськогоІгоря ТкачукаПавла ЧайковськогоОлександра ЧернегиВолодимира ЧорноволаМаргарити Юрчак  та Світлани Ярової.

Хоча тут виникає плутанина, адже деякі депутати на сайт ради надали посилання на свої особисті сторінки, але в той же час мають окремо ще й «депутатські» сторінки, де висвітлюють свою діяльність. Або ж навпаки – на сайті ради зазначені «офіційні» сторінки, де немає активності з часів місцевих виборів, а депутати пишуть про свою роботу в раді і на окрузі на особистих сторінках. Команда «Атестації» все ж рекомендує депутатам розмежовувати свої офіційні сторінки і особисті, оскільки у багатьох депутатів інформація про розгляд питань на сесіях, роботу в окрузі та прийом громадян межує з веселими мемами та фотографіями з відпочинку. 

Також часом депутати «закривають» свої сторінки, і побачити інформацію про їхню роботу можна, лише додавшись у «друзі», що теж не надто зручно і обмежує доступ пересічних громадян. Тому тут необхідне доопрацювання як з боку самих депутатів, так і з боку адміністраторів сайту ради для того, щоб містяни отримували достовірну і повну інформацію про депутатську діяльність.    

Ті з депутатів, які все ж розміщують інформацію щодо своєї діяльності в статусі депутата, пишуть переважно про депутатські прийоми, загальні нариси щодо проведених сесій та розглянутих питань, роботи в окрузі та, в окремих випадках, щодо благодійної діяльності та співпраці з різними ініціативами і громадськими організаціями.


Сторінка Теймура Абушова


Сторінка Юлії Головчук
 

Сторінка Олени Верлан-Кульшенко

 
Сторінка Сергія Грушка

 

Ще однією особливістю сайту міської ради є те, що посилання на сторінки у Facebook окремих депутатів взагалі відсутні, хоча сторінки у них насправді є. Це стосується депутатів Романа АксельродаПетра БабіяСергія БорзоваВячеслава ЗарембиЯрослава МатвійчукаВолодимира ОнофрійчукаАндрія ПіжевськогоІнни СинявськоїВіктора Торкотюка та Олександра Третяка. Хоча лише Ярослав Матвійчук, Володимир Онофрійчук та Андрій Піжевський активно ведуть свої сторінки та пишуть про депутатську діяльність. У решти остання активність була ще за місцевих виборів або ж не стосується депутатської діяльності. Сергій Борзов на своїй сторінці позиціонує себе як голову облдержадміністрації, а щодо депутатської діяльності інформації немає. 


Ярослав Матвійчук розміщує оголошення про проведення депутатського прийому

             
Андрій Піжевський створює на FB-сторінці подію щодо свого депутатського прийому, що є хорошою практикою, адже в оголошенні розміщується також google-карта з геолокацією приймальні
 

Володимир Онофрійчук пише про роботу на окрузі та закликає голосувати за проєкти Бюджету громадських ініціатив Вінниці

 

Також на просторах Facebook можна знайти сторінки політичних сил, які представлені у Вінницькій міській раді, проте наповнення цих сторінок відрізняється.

Так, на сторінці «Української стратегії Гройсмана» пишуть про діяльність Володимира Гройсмана, спільні депутатські прийоми вінницьких обранців та ініціативи політсили на Вінниччині з хештегом #Команда_Гройсмана_працює.

Вінницька команда «Європейської солідарності» публікує інформацію як про діяльність екс-президента Петра Порошенка, так і інформацію про діяльність депутатів на Вінниччині, зокрема фракції у Вінницькій міськраді, а також критику в бік опонентів.

Сторінка команди «Слуги народу» Вінниччини зосереджена на висвітленні діяльності окремих народних депутатів та Президента України, а також ініціатив у регіоні. Діяльність депутатів у міськраді Вінниці не висвітлена майже зовсім, окрім деяких публікацій, що не стосуються діяльності на пленарних засіданнях.

Сторінка «Опозиційної платформи – За життя» Вінниччини – це винятково набір відео з ток-шоу на телеканалі «Перший незалежний», які аж ніяк не висвітлюють діяльність депутатів від даної політсили у Вінницькій міській раді.

Та все ж, попри існування сторінок регіональних представництв політичних сил, все ж радимо депутатам Вінницької міської ради розмежовувати свої особисті сторінки від публічних, відкрити публічні сторінки для усіх, а також внести правки на сайт міської ради і, звісно ж, активно публікувати інформацію про свою діяльність в усіх можливих джерелах.

Контакти: 
ГО «Центр громадської активності «Результат», [email protected], 068 67 62 927. 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

 

Коментарі (0)
Вінницькі депутати в умовах війни

В умовах повномасштабного наступу росії на Україну, який розпочався 24 лютого, Вінницька міська рада, окрім гуманітарної...

«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

Минув перший рік повноважень депутатів Вінницької міської ради 8 скликання - 20 листопада 2020 року вони зібрались на перше...

Творимо країну, в якій хочеться жити!

Саме під таким гаслом цьогоріч проводиться вже дев’ята Школа громадянської і волонтерської участі та патріотичного...

Вінницькі депутати і Фейсбук - кого можна знайти у всесвітній павутині?

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:02 Компенсація для вінничан, які постраждали під час війни: в РНБО спростували фейки 20:09 «Розбираємо на молекули окупантів і їхню техніку»: вінницькі військові розповіли про військові будні 19:07 Що приготувати з кукурудзи: три прості та оригінальні рецепти photo_camera 18:50 «Вона фанатіє від Шевченка…» Незвичний подарунок на іменини для однокласниці Від читача 14:21 Російський IT-шник і «політексперт» створив мільйонну ботоферму для Порошенка – ЗМІ 18:00 Вінничанам пропонують три варіанти нової назви наукової бібліотеки (ОПИТУВАННЯ) 17:56 «Більшість батьків — за школу в онлайні»: яким буде навчання у Вінниці з 1 вересня 17:17 У Вінниці відкрили унікальну виставку «Український прапор — українська міць» 16:30 Після дощів в ліс ринулись грибники. Як не стати жертвою тихого полювання? play_circle_filled 15:07 На війні загинув Олег Шевченко. Літинщан просять створити живий коридор 14:55 Робіть пункти обігріву у своїх підвалах. А влада допоможе придбати обігрівачі? 14:14 Вінничанка Жасмін виступила в Швейцарському місті Сьєрр на підтримку України 13:30 Поліцейські Вінниччини здали кров для порятунку людей. Від тебе залежить чиєсь життя 12:45 У Вінниці зросла кількість хворих на COVID-19. Скільки людей хворіє? 12:01 Загинув на свій День народження. На війні вбили Владислава Григорця 11:09 Ремонт магістрального водопроводу. Де у Вінниці сьогодні немає світла та води? 10:32 Батькам школярів треба подавати заяви та інше важливе за 18 серпня у Вінниці 09:45 Бюро економічної безпеки арештувало мережу АЗС, яка пов’язана з рф 09:02 Погода 19 серпня: що прогнозують синоптики у Вінницькій області на Спаса 08:10 Сьогодні — яблучний Спас. Що не можна робити та інші традиції 19 серпня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up