Молодь йде на вибори 25 жовтня 2015 року

Останнім часом чую, що краще обирати того, хто був, бо він щось зробив. Давайте розглянемо наступний приклад. Ви власник маленького магазину, в якому продаються продукти харчування. Ви собі на роботу взяли жінку - продавця, звати Ганна. Закупили їй товар, касовий апарат, обладнання, цінники, ваги, визначили вартість товару, і встановили графік роботи, підписали трудовий договір. Вона почала працювати. Через деякий час вам ваші знайомі кажуть, що ваш магазин не працює згідно графіку, іноді продукти не якісні, обслуговування неналежне, в магазині не прибрано тощо.

За місяць до закінчення договору, вам продавець Ганна звітує, що :

1) вона завжди прибирали в магазині;

2) вона продавала якісні продукти харчування, іноді на деякі робила знижку, деякі взагалі безкоштовно віддавала. На ваше питання чому так? Вона казала, що люди які приходили за продуктами іноді не могли розрахуватися і тому вона робила знижки! А ви їй: Я ж недоотримав прибуток? А як же правила роботи?

3) вона вирішила пофарбувати фасад магазину, щоб всі бачили який успішний і гарний магазин. А ви їй як так? Адже це зараз не головне, головне зробити магазин теплим і комфортним, щоб менше платити за комунальні послуги. А вона Вам каже, що утеплення ніхто не побачить, а гарний, новий фасад побачать всі покупці.

4) і т.д. і т.п.

Ви стоїте і не розумієте, хто визначає пріоритети у Вашому магазині ви чи найнятий робітник?!

У кінці звіту вона Вам говорить, що багато чого вона не встигла зробити, що зараз вона написала план подальшого розвитку магазину, де зазначила, що буде продавати якісний товар, буде прибирати в магазині ще краще, що магазин буде працювати згідно графіку і ще додатково вночі і т.д. Але ви розумієте, що ці всі пункти записані в трудовому договорі і це обов’язок Ганни?!

В цей час до вас приходить інша дівчина - Олена, яка каже, що готова теж працювати продавцем у магазині. Її аргументи: "У мене немає досвіду роботи, але я точно готова виконувати всі вимоги трудового договору. Буду робити все, щоб в магазині було чисто, відкривався вчасно. І крім усього цього буду з Вами, власником, радитися як далі розвивати магазин, де взяти додаткові інвестиції для розширення магазину. Розказуєте про своє бачення, що треба зробити, щоб зменшити витрати на утримання магазину, в тому числі і комунальні платежі і т.д.

Скажіть, якщо ви власник, яким буде ваш вибір:

Перший варіант. Залишити продавця Ганну, яка вже працювала останній рік. Хоча вона іноді трохи нечесно поводилася, не завжди виконувала свої обов'язки, її відношенням до роботи не задоволені ваші знайомі і клієнти. Але ви обираєте її, бо ви з нею вже знайомі довгий час, вона вже з досвідом та є шанс, що вона буде менше красти, можливо вона виправитися, почне виконувати вимоги договору?!

Другий варіант. Взяти нову дівчинку Олену, можливо без досвіду, але з новими ідеями, з відповідальним відношенням до роботи, з власним баченням розвитку вашого магазину тощо.  Так, можливо це ризик. Але ви точно розумієте, так як було Ви не хочете і погану роботу Ганни ви точно знаєте і бачите. А сьогодні у вас є велике бажання, щоб робота магазину приносила прибуток і задоволення у клієнтів. Ви згадайте стару мудрість, що “коли в публічному домі падає рентабельність, то ліжка рухати не варто, це не допоможе, треба міняти ..людей”.

 

Так чому, ми народ, власники нашого села, селища, міста, країни, слухаючи звіти депутатів, знаючи як вони відпрацювали, все одно намагаємося виправдати їх і знову наступаємо на ті самі “граблі” - обираємо того самого, бо у нього досвід, він відомий, інших я взагалі не знаю.

По перше, в обов'язки місцевої влади насправді  входить ремонт доріг, будівництво та ремонт дитячих садків, будівництво лікарень, вело доріжок, розвиток інфраструктури і т.д. і саме цікаве, що вони це роблять за наші з вами кошти, і потім за наші кошти ще нам звітують через борди і газети!?

По друге, вони є слугами народу і їх якість роботи залежить від правильного визначення пріоритетів у своїй діяльності. Їх звіт повинен бути не про те, що вони зробили за наші з вами кошти для нашого села або міста, а з інформацією, що вони зробили, щоб зберегти і примножити гроші громади, в тому числі і при оплаті за комунальні послуги. Задавайте їм питання, що вони зробили, щоб залучити інвестиції в місто або село і скільки було залучено таких коштів, що вони зробили, щоб покращити умови роботи малого та середнього бізнесу, а не просто зробити “прозорі двері” і т.ін.!?

Сьогодні завдання для місцевої влади правильно обирати пріоритети для витрачання коштів громади, хоча би запитувати у жителів, що треба на їх думку зробити першочергово?! Але і жителі можуть впливати на роботу місцевої влади через вибори. Давайте пам’ятати, що згідно ст. 5 Конституції України: носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

І сьогодні, треба зрозуміти, що місцеві вибори-2015 - це питання репутації України и тест на відповідність української політики Європейським демократичним стандартам.

Давайте разом зробимо те, що ніколи не робили! Підемо на вибори (навіть якщо ви ніколи не ходили на вибори) і зробимо свідомий вибір!

І головний вибір повинні зробити молоді люди!

 



 

Коментарі (0)

За п’ять місяців 2016 року 9 людей загинуло у Вінниці. Останнє ДТП забрало 5 людей, які не прожили і 30 років! Чи можна врятувати...

Как делают дороги в Чехии

Как делают дороги в Чехии и для тех, кто дочитает текст в подарок фото как делают дорогу в Виннице 1) Запрещены подряды....

Нещодавно у мене була цікава розмова з учнем Олегом (ім’я змінене), який приїхав до Вінниці за декілька сотень км з невеликого...

Останнім часом чую, що краще обирати того, хто був, бо він щось зробив. Давайте розглянемо наступний приклад. Ви власник...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:51 Вінниця прощається з Героями: Андрієм Гуньком, Автономом Бунтарем та Сергієм Гнатюком 08:18 Сьогодні вітаємо Микиту. Історія, заборони та прикмети 3 квітня 21:01 Шахраї вигадують нові схеми. Як вінничанам не стати жертвами фішингу 20:37 Чому на вінницькій об'їзній так багато ДТП? Аналіз аварій і думка експертів Від читача 21:33 Критична петиція 20:08 Ліквідовуватимуть наслідки атаки БПЛА: мешканців двох громад просять зберігати спокій 19:19 У Вінниці проживають тисячі етнічних росіян. Який національний склад в інших містах нашої області? 19:02 Жінка забрала заяву на чоловіка, але суд продовжить розгляд справи про побиття її вилами 18:17 Сьогодні — Міжнародний день дитячої книги. Добірка книг для малечі 18:15 Повістка надійшла поштою: що буде, якщо не з’явитися до ТЦК та СП? Відповідає адвокат 18:08 Квітневий «сюрприз»: синоптики попереджають про можливі сніг та заморозки photo_camera 17:11 Дівчата каталися на «Опелі» по Соболівці, поки не лопнуло колесо... 15-річна Марина бореться за життя 16:29 На Варшавській п'янючий водій Renault в'їхав у припаркований Ford photo_camera 15:31 Як вінничанам отримати протези безкоштовно? Покрокова інструкція play_circle_filled 15:20 Ноги в порядку: весняний чек-лист для вашого комфорту (партнерський проєкт) 15:01 Син волонтерки Юлії Вотчер, Андрій Гунько, повертається додому на щиті photo_camera 14:09 Ремонт авто спричинив пожежу: у селі Михайлин згорів ангар, є постраждалі photo_camera 13:16 Україна продовжує боротьбу з окупантами: хроніка російського вторгнення 12:07 Горів гуртожиток у Вінниці: рятувальники евакуювали мешканців photo_camera 11:31 Вінниця посилює захист унікальних дерев: встановлюють огорожі та таблички
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up