Як знизити вміст нітратів у овочах та фруктах. Поради держспоживслужби

Як знизити вміст нітратів у овочах та фруктах. Поради держспоживслужби

Щоб у вас та ваших рідних не виникло отруєння від надлишку нітратів, спеціалісти розповіли у чому та скільки їх є, а також визначили їх безпечну добову дозу. Поради, які варто застосовувати для зменшення кількості нітратів у фруктах та овочах, надали фахівці Вінницької держспоживслужби .

— Безпечною добовою дозою нітратів, що надходять в організм дорослої людини разом з їжею, є 5 міліграм на 1 кілограм ваги тіла, що становить близько 350 грам, — зазначають на сайті vingudpss.gov.ua.

Нижче наведений список продуктів та вміст у них нітратів на 1 кілограм рослини:

  1. Картопля — 250 мг;

    <

    Відео дня
    /li>
  2. Капуста: рання — 900 мг, пізня — 500 мг;

  3. Морква: рання — 400 мг, пізня — 250 мг;

  4. Томати — 150-300 мг;

  5. Буряк столовий — 1400 мг;

  6. Цибуля: ріпчаста — 80 мг, зелена — 600-800 мг;

  7. Кабачки — 400 мг.

Можна у такий спосіб приблизно порахувати та не перевищувати добову норму. Або ж дотримуватися наступних правил за допомогою яких можна зменшити кількість нітратів:

  • Первинна обробка рослинних продуктів, тобто зняття зеленого листя, що покриває качани, видалення качану з капусти, товстих стебел листя зелені, дрібних коренів буряка та моркви, обрізання огірка з обох кінців – дозволяє знизити вміст нітратів на 20-30%.

  • Промивання водою та механічна очистка продуктів знижує вміст нітратів на 10%.

  • Замочування овочів та фруктів у чистій воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години зменшить вміст нітратів в них на 25-30%.

  • Бланшуйте і відварюйте овочі у великій кількості води. Сам відвар вживати не можна, оскільки саме в нього і перейшли шкідливі речовини. Його необхідно зливати одразу після закінчення готування, тому що при охолодженні частина нітратів повертається в овочі.

  • Очищення від лушпиння буряка, моркви, картоплі у 2-6 разів підвищує перехід нітратів у воду при відварюванні.

  • При варінні й тушкуванні нітрати також виділяються з паром, тому в процесі приготування капусти, цибулі, кабачків не потрібно закривати кришку.

  • Соліть і заквашуйте овочі. На четвертий день вміст нітратів починає падати, а на 18 день вони майже не визначаються.

  • Перед вживанням високонітратної їжі, можна прийняти аскорбінову кислоту або випити фруктовий сік, що в більшості випадків повністю запобігає утворенню нітритів.

Нагадуємо, що позбутися нітратів у овочах та фруктах повністю неможливо.

Довідка.

Нітрати — солі азотної кислоти, яких дуже багато в навколишньому середовищі, наприклад у ґрунті або воді. Азот, поряд з фосфором і калієм, становить основу харчування рослин, у тому числі і овочів.

Нітрати входять до складу багатьох добрив, наприклад калійної селітри (нітрат калію), кальцієвої селітри (нітрат кальцію), аміачної селітри (нітрат амонію) і т.п., також їх багато і в продуктах гниття органічних речовин, промислових та комунально-побутових відходах. Вони здатні накопичуватись у воді і продуктах харчування.

Нітрати від природи є у всіх овочах, ягодах та фруктах. Вони були й будуть, навіть коли людство повністю відмовиться від будь-яких добрив.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара 11:22 На Вінниччині затримали чоловіка, який за $9000 переправляв ухилянтів за кордон play_circle_filled photo_camera 10:16 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде води 10 липня 09:45 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців знайдено (партнерський проєкт) 09:24 Вінниця прощається з воїном: на Сумщині загинув 50-річний Олександр Васильківський
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up