Ні в Україні, ні в світі не розроблені ефективні засоби профілактики вірусних інфекцій, зокрема спричинених вірусами "Коксакі" та "Ехно", які можуть викликати менінгіти
За результатами бактеріологічних-вірусологічних досліджень, які провела Вінницька обласна СЕС, з'ясовано, що ймовірною причиною захворювання дітей з Хмільницького району на менінгіт може бути вірус "КОКСАКІ".
- При вірусулогічному дослідженні клінічного матеріалу від захворілих у 30% виділений цитопатогенний агент або вірус, - пояснює завідуючий епідвідділом обласної СЕС Степан Томин. - Ми продовжуємо типувати агент, який спричинив захворювання. За попередніми даними, це вірус типу "Коксакі".
Ще раніше, за словами завідуючого епідвідділом обласної СЕС, чотирьом з 20 дітей через наявність коккової флори було встановлено діагноз бактеріальний менінгіт.
Нагадаємо, госпіталізація дітей до лікарні почалася восьмого червня, коли зі скаргами на сильний головний біль і нудоту до лікарні було доставлено 10-річного хлопчика з села Качанівка. Станом на 26 червня кількість хворих дітей та підлітків зросла до двадцяти.
- Звичайно, всі діти вже вдома, виписані зі стаціонарів, захворілих більше не було, - коментує нагальну ситуацію з цього приводу Степан Томин. - На превеликий жаль, ми не змогли ідентифікувати цей вірус в об'єктах зовнішнього середовища, оскільки він, ймовірніше за все, був там у незначній концентрації.
За словами лікарів, сьогодні діти перебувають під диспансерним наглядом. Їм рекомендовано обмежити фізичні навантаження упродовж перших трьох місяців, не перегріватися та не переохолоджуватися.
Такі віруси, зазначає завідуючий епідвідділом обласної СЕС, постійно перебувають у зовнішньому середовищі. До 30% дітей можуть бути його носіями. Але проявляє свою активність він лише при потраплянні в організм у високих концентраціях, та й ще й на фоні ослабленої імунної системи. "Коксакі" досить часто можна ідентифікувати у стічних водах, оскільки він виділяється у зовнішнє середовище з фекаліями. Отже, у дитячий організм вірус міг потрапити під час купання з водою, адже всі діти купалися напередодні захворювання в річках, хто у Південному Бузі, хто у місцевій річці Хвосі.
- Специфічних засобів боротьби із вірусами, зокрема цієї групи, поки що немає, - констатує Степан Томин. - На жаль, ні в Україні, ні в світі не розроблені ефективні засоби профілактики вірусних інфекцій, зокрема спричинених вірусами "Коксакі" та "Ехно", які можуть викликати менінгіти.
Отже, варто, мабуть, ще раз наголосити на необхідності посилення уваги до дотримання правил особистої гігієни.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.