Вінниця з понеділка, 7 вересня, буде знаходитися у «жовтій» карантинній зоні. Але у місті за останні дні реєструється щодня від 20 до 40 нових хворих на COVID. Це створює надзвичайно загрозливу ситуацію, яку місто всіма зусиллями намагалося уникнути – потрапляння Вінниці до «помаранчевої» або й «червоної» зони.
Мер Вінниці Сергій Моргунов під час онлайн брифінгу розповів про ситуацію з ковід у лікарнях:
«З понеділка, 31 серпня, у зв’язку із збільшенням кількості пацієнтів, що потребують госпіталізації, ми збільшили в міській клінічній лікарні №1 кількість ліжок для лікування хворих на COVID до 200. І навіть при такому збільшенні на сьогодні тут зайнято 75% ліжок. Змінено і маршрут госпіталізації пацієнтів: МКЛ №1 і опорні районні лікарні чергуються при прийомі пацієнтів. Люди з Вінницького району лежать у нашій міській лікарні і навпаки – мешканці міста Вінниці лікуються у Центральній районній лікарні Вінницького району. На сьогоднішній день у «районці» розгорнуто 96 «ковідних» ліжок.
Минулого тижня з незрозумілих для нас причин, коли там було зайнято лише 26 «ковідних» ліжок – пацієнтів з Вінниці чомусь відмовлялись приймати. Хоча всі опорні лікарні області, визначені для лікування хворих на коронавірус, мають згідно з Наказами МОЗ у разі наявності вільних місць приймати пацієнтів з будь-якого району та будь-якого міста. І наша міська лікарня №1 так працює з початку епідемії. Наприклад, на сьогодні тут лікують 8 жителів з районів області».
У перелік закладів по наданню допомоги хворим на коронавірус включений міський пологовий будинок №2 – і тут є додатково 25 ліжок.
Мер повідомив, що зараз розпочалась робота над розгортанням додаткових ліжок в 3-й міській лікарні – тут їх буде створено 100. На це додатково виділяється 4,7 млн гривень з міського бюджету. А департамент охорони здоров’я міської ради звернувся до Вінницької ОДА щодо включення МКЛ №3 в перелік закладів по наданню допомоги хворим на COVID-19.
Окрім того, на серпневій сесії міської ради було виділено 26 мільйонів гривень для забезпечення всіх медичних закладів міста Вінниці необхідним устаткуванням, засобами індивідуального захисту та ліками, щоб підготуватися до другої хвилі коронавірусу.
Третина пацієнтів наших вінницьких міських лікарень – це мешканці з усієї області.
Мер наголошує, було б добре, якби і обласна влада на базі своїх медичних потужностей розгорнула додаткові місця для прийому пацієнтів на коронавірус.
— Наприклад, обласна лікарня ім. Пирогова, яка досить добре оснащена, могла би створити додаткові ліжкомісця для лікування хворих на коронавірус. Так само і обласний диспансер радіаційного захисту. І така практика по обласним лікарням в інших регіонах держави існує. Я переконаний, що при розгортанні всіх цих потужностей і спільній сконсолідованій роботі, ми втримаємо удар 2-ї хвилі пандемії, — зазначив Сергій Моргунов.
За його словами, у жодному випадку «розслаблятись» не можна, бо епідемія посилюється.
— На жаль, бізнес в окремих випадках ігнорує заходи безпеки. Наприклад, упродовж серпня фахівці Вінницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області провели у місті понад 870 моніторингових обстежень різних суб’єктів господарської діяльності: магазинів, ринків, закладів громадського харчування. І склали 62 протоколи про адміністративні правопорушення щодо не дотримання санепідправил, — каже очільник міста.
Читайте також:
Науковці визначили основний спосіб передачі коронавірусу. Це знання допоможе краще захиститися
Куди везуть інфікованих? ТОП питань до Борзова про COVID-19 в області
Дані по СOVID на 3 вересня в Україні + 2 430 за добу. Скільки на Вінниччині?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер