Скринінг-анкета — швидше до точного діагнозу

Щоб зекономити час лікарю, Міністерство охорони здоров’я порадило лікарям взяти до уваги європейський досвід про скрінінгові анкети. Як працюють вони у нас? Поки що ніяк. У лікувальних закладах міста люди в чергах про анкети і не чули   
 

Скринінг-анкета — швидше до точного діагнозу

Щоб краще пізнати людину, її потрібно поставити питання. Але якщо це обмежено часом, наприклад, на прийомі у лікаря? Де на кожного пацієнта, в кращому випадку, виділено 15-20 хвилин. 
Якщо говорити про туберкульоз, тому що зараз якраз проходить кампанія проти туберкульозу, як загрозливу епідемію, то існує наказ №620 про методи виявлення потенційних пацієнтів «Фтизіатрії». Для раннього виявлення таких на першій ланці (тобто на рівні сімейного лікаря) склали скринінгові анкети. 
— Тобто сидить черга, медсестра має роздати всім анкети, де вказуються симптоми, які можуть бути характерні для туберкульозу, — розповіла Галина Гуменюк, завідувачка протитуберкульозного диспансерного відділення при лікарні №1. — Зокрема в анкеті питають, чи є у вас кашель більше двох тижнів, кашель з кров'ю, фебрильна (38-39 градусів) чи субфебрильна (37,3-37,5) температура впродовж тривалого часу (тиждень, наприклад), втрата ваги, може ви пітнієте вночі, чи болить у грудях, відчуваєте втомленість, сонливість, роздратованість. Коли пацієнт заходить на прийом, дає заповнену анкету лікарю, той дивиться — 4 або 5 пунктів людина помітила позначкою «так». Це є приводом для направлення хворого дослідити мокротиння на туберкульоз. 
Точно такі ж анкети можуть вам пропонувати на прийомі у гінеколога, кардіолога, терапевта, чи при здачі аналізів. Не завжди таке трапляється, тому що, наприклад, скринігової анкети по туберкульозу в міських лікарнях журналіст не побачив. 


Віта Агафонова, невропатолог “Медичного центру Альтамедіка” 
— Само слово «скринінг» означає «просiювання». Тобто в результаті аналізу відсіюється група здорових людей. Вони дозволяють виявити захворювання, коли людина відчуває себе ще здоровою, а зовнішні ознаки патології повністю відсутні. Однак не завжди скринінг може піти на користь: інколи люди не бажають знати про початок серйозних захворювань, можуть вказувати неправдиву інформацію, аби швидше «відстрілятись». Таким чином, обстеження втрачає свою цінність при небажанні пацієнта проходити лікування. Але це дійсно чудова допомога лікарю в тому розумінні, що хоч приблизно знаєш, з чим пацієнт звернувся і куди потрібно відправити на дообстеження, якщо приділяється мало часу на огляд. Проте в цьому є плюси та мінуси. Тому повторно ретельно зібраний анамнез допоможе на 80% поставити правильний діагноз. Сьогодні лікарі більше схильні до того, щоб проводити скринінги лише у випадку реальної небезпеки для здоров’я багатьох людей.
 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:19 Де заночувати з наметом неподалік Вінниці: 10 мальовничих локацій 18:23 Спекотні вихідні чекають Україну: де очікувати високі температури та дощі play_circle_filled photo_camera 18:15 Кохання сильніше за обставини: огляд ресторанів для весілля під час війни (партнерський проєкт) 17:18 На фронті загинув Валерій Перевалов з Вінницьких Хуторів Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 16:12 Після обстрілів — подвійна небезпека: що робити, якщо знайшли уламки дронів photo_camera 16:06 «Була дикою і наляканою, стала улюбленицею»: рідкісна лисиця Вулпі знайшла дім у родині з Погребища play_circle_filled 15:08 Volkswagen не пропустив мотоцикл на повороті. Відео моменту ДТП play_circle_filled 14:26 «Плазму може дати лише людина»: Biopharma Plasma провела SUP-заплив до Дня донора у Вінниці (Новини компаній) 14:09 У Піщанці 17-річний мотоцикліст постраждав у аварії photo_camera 13:13 ЗСУ тримають оборону: окупанти отримали відсіч на всіх напрямках photo_camera 12:24 До нас їде ревізор! Майже 5 мільйонів витратять на аудит «Вінницької транспортної компанії» 11:55 Історики та краєзнавці підтвердили місце народження козацького полководця (Новини компаній) 11:02 Солдат Ярослав Склярук, що вижив у пеклі полону, нарешті вдома photo_camera 09:52 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 11 липня 08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up