Минулої доби на Вінниччині виявили два нових випадки захворювання на гепатит А

Минулої доби на Вінниччині виявили два нових випадки захворювання на гепатит А
  • Станом на 18.00 5 грудня у Вінницькій області зафіксували 391 випадок захворювання на гепатиту А з початку спалаху.
  • За минулу добу підтвердили два нових випадки інфікування. 

Про це повідомляють у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України. На вчорашній вечір, 5 грудня, на Вінниччині лaборaторно підтвердили 329 випaдків гепaтиту A. Також виявили два нових випадки захворювання. Для надання допомоги пацієнтам з інфекційними хворобами виділили 388 ліжок. 

На території Вінницької області організували та провели вакцинацію проти вірусного гепатиту А 810 людям. Вакцинувалося 669 медичних працівників, 141 контактна особа, серед них — 61 дитина.

Відео дня

Фахівці Вінницького центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України проводять обстеження всіх вогнищ захворювання. Досліджується якість води, яка споживається. 

З 17 жовтня по 5 грудня 2023 року загалом відібрали 406 проб води для лaборaторного дослідження. Стaнoм на 5 грудня 2023 року відібрали 127 проб для дослідження методом ПЛР нa визнaчення вірусного Гепaтиту A, 126 з них відповідають вимогaм Держaвних сaнітaрних норм, однa перебувaє у роботі. Тривaє превентивнa дезінфекція у публічних місцях тa сaнітaрно-просвітницькa роботa у ЗМІ. 

Також провели лабораторне обстеження методом ІФА працівників з ринків «Привокзальний-1»,  «Привокзальний-2», «Вишенька», «Урожай», «Центральний», ТЦ «Мир»; працівників ТМ «Долина Плюс», відділів готової продукції магазинів ЕКО Маркет в ТЦ «Петроцентр» та магазину «Сільпо» в ТЦ «Скай Парк», кондитерського цеху «Львівська цукерня», працівників «Рошен», «Солодка Мрія-Вінниця», TOB «Люстдорф» (молокопереробний завод),  «Хмільникводоканал», працівників відділу кулінарії супермаркету «За Так», працівників кондитерського дому «Вацак», кондитерського цеху «Воскобойник», працівників «Гайсинський молокозавод», МакДональдз, працівників компанії Аква Пульс (аквамати), ПАТ "Олієжиркомбінат", працівників кондитерського цеху «Мартін» та працівників КП «Меридіан» (працівники харчоблоків шкіл м. Вінниця) та КП «Вінницяоблводоканал», працівників магазинів «Сільпо» та «Основа», працівників ТОВ «Солодка хата» та магазину «Україночка», працівників магазину METRO Вінниця, працівників ТОВ ФУД ДЕВЕЛОПМЕНТ (Тульчинський маслосирзавод), працівників Ладижинського комбінату комунальних послуг та працівників кондитерського та кулінарного цехів міста Ладижин, працівників ТОВ «Тульчинм’ясо» та працівників кулінарного цеху міста Хмільник, працівників магазинів «АТБ».

Нагадаємо, у Вінницькій області була надзвичайна ситуація через спалах вірусного гепатиту. У зв’язку зі спалахом хвороби Боткіна у Вінниці школи перевели на дистанційку. Також у Вінниці посилили протиепідемічні заходи. Детальніше, як вберегти себе від гепатиту А, читайте в матеріалі за посиланням.

 

Читайте також:

«Спалах вдалося локалізувати», — міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко про гепатит А на Вінниччині

«Виставили борг за доставку, але труба відрізана» — вінничанин скаржиться на облгаз

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up