«Спалах вдалося локалізувати», — міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко про гепатит А на Вінниччині

«Спалах вдалося локалізувати», — міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко про гепатит А на Вінниччині
 • Спалах гепатиту А на Вінниччині вдалося локалізувати.
 • Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
 • За його словами, у Вінниці зареєстрували 274 випадки гепатиту А.
 • Також поодинокі випадки реєструються в інших областях.

Міністерство охорони здоров'я не об'єднує всі випадки захворювання на вірусний гепатит А в один спалах і не оголошує епідемію.

— Спалах на Вінниччині вдалося локалізувати. Ми бачимо, що з'являються нові випадки. Але ці випадки виявляються шляхом обстеження контактних осіб або у родинних вогнищах. І за рахунок вірусологічних досліджень вдається встановити наявність інфікування. Тому система Центрів контролю та профілактики хвороб, епіднагляду спрацювала. Зараз шукаємо джерело. Є декілька варіантів, поки що не підтверджені. Як тільки будуть підтверджені, ми вийдемо з комунікацією, які заходи і управлінські рішення прийняті, щоб не повторювати таких спалахів у майбутньому, — сказав Віктор Ляшко.

За його словами, наразі вакцини вистачає для щеплення тих груп ризику, які підлягали вакцинації.

Відео дня

— Вакцину ми закупили, як один з профілактичних етапів реагування на можливе зростання інфекційних захворювань після теракту рф на Каховській ГЕС. Там вдалося профілактичними методами запобігти появі спалаху і сьогодні ця вакцина використовується у Вінниці. У разі додаткової потреби будемо працювати, щоб закупити додатково, — сказав Ляшко.

Водночас, як зауважив міністр, вакцина від гепатиту А не входить в Національний календар щеплень і не постачається на комерційний ринок у великій кількості, оскільки її використовують за епідемічними показами при певній епідемічній ситуації.

— Ми і так звертаємося до виробників цих вакцин, щоб привозили, але їм потрібні гарантії, і бажано таку вакцину робити закупками і формувати певний національний запас так, як ми це зробили у 2023 році. Ми перебуваємо у стані війни з російським загарбником, тому робимо все, щоб бути готовими до поширення спалахів інфекційних хвороб, — відзначив міністр.

Нагадаємо, у Вінницькій області надзвичайна ситуація через спалах вірусного гепатиту. У зв’язку зі спалахом хвороби Боткіна у Вінниці школи перевели на дистанційку. Також у Вінниці посилили протиепідемічні заходи. Детальніше, як вберегти себе від гепатиту А, читайте в матеріалі за посиланням.

 

Читайте також:

Гепатит А у Вінниці: через хворобу деякі садочки можуть перейти на дистанційне навчання

«Нові випадки реєструємо щодня»: у Вінниці спалах захворюваності на гепатит А

Через спалах гепатиту А на Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
 • Римский Александр

  Попытка заработать на панике с треском провалилась.
 • Саша Самусь

  Причину не найшли, а дітей повертають до школи навчатися!
 • Ирина Ирина

  Народ проснулся ,а Ляшко враг   народа.
 • Pasha Aivazov

  Де корона, Ляшко 🤔

keyboard_arrow_up