Головне про СOVID-19 за 30 квітня: 687 підозр на Вінниччині та новий ампліфікатор

Головне про СOVID-19 за 30 квітня: 687 підозр на Вінниччині та новий ампліфікатор
  • Впродовж останньої доби в лабораторіях ОЛЦ дослідили 388 зразків матеріалів від осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію та від контактних осіб. В п'яти випадках отримали позитивний результат.

 За даними ЦГЗ, станом на 9.00 30 квітня в Україні 10406 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 261 летальний, 1238 пацієнтів одужали. За добу зафіксували 540 нових випадків.

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 30 квітня:

  • За останню добу провели рекордну кількість досліджень методом ПЛР - 7315 тестувань.
  • За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровали у Чернівецькій області (82), Тернопільській області (71), місті Києві (60) та Рівненській області (49).
  • Уряд підтримав ініціативу Міністра щодо надбавок до зарплати вірусологам, лаборантам, які беруть участь у боротьбі з COVID-19. Раніше ці працівники не входили в перелік медиків, яким виділялися надбавки. Ініціативу буде винесено на розгляд Уряду на наступному тижні.
  • Наразі в Іспанії зареєстрували понад 236 тисяч випадків зараження коронавірусом (з них 24 тисячі людей померли), в Італії – понад 203 тисячі випадків (померли понад 27 тисяч). Така ситуація виникла через несвоєчасне запровадження карантинних заходів. Україні вдалось уникнути піку захворюваності на COVID-19 завдяки запровадженню карантинних заходів, коли коронавірусна хвороба була виявлена у чотирьох людей. 
  • Пом’якшення карантинних заходів запланували з 11 травня 2020 року. Щоб воно все-таки відбулося, очільник МОЗ закликав українців залишатися вдома на травневі свята та продовжувати дотримуватись умов карантину.
  • Відкриття продовольчих ринків за умови дотримання санітарних норм зроблять для забезпечення населення бюджетними продуктами харчування і підтримки економіки держави. Всі інші торговельні заклади будуть відкриті після пом’якшення карантину.

В нашій області станом на 30 квітня підтвердили коронавірус у 417 людей. COVID-19 виявили у 187 мешканця Вінниці.

— Станом на 11.00 годин 30 квітня на території Вінницької області зареєстровано 687 підозр на COVID-19. У 417 випадках виявлений коронавірус, в тому числі у 28 дітей (місто Вінниця – 16, Гайсинський райони - 4, Вінницький район  - 2, Барський, Калинівський, Літинський, Томашпільський, Тростянецький, Чернівецький райони по 1 дитині), — зазначають у Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України.

 

Сьогодні, 30 квітня, до Вінницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я передали новітній пристрій, і саме завдяки йому центр збільшить проведення ПЛР-тестів на виявлення коронавірусу удвічі. Ампліфікатор придбали у Європі у рамках благодійної ініціативи «СтопВірус».

В Україні ПЛР-дослідження на COVID-19 проводять вісім регіональних лабораторних центрів. Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України за кількістю проведених тестів з початку епідемії другий в країні після столиці. Саме таке тестування - один з найбільш точних і безпомилкових методів досліджень. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:12 Величезний торт для тварин і щирі усмішки: Подільський зоопарк святкує 20-річчя play_circle_filled 15:08 На пішохідному переході в центрі Вінниці водій Toyota збив дівчину — момент потрапив на камери 14:55 Відбулося засідання чергової 75 сесії Вінницької обласної Ради (Пресслужба Вінницької обласної ради) 14:18 Суд повернув громаді 180 гектарів землі у Жмеринському районі Від читача 12:05 У Вінниці відбудеться безкоштовний різдвяний концерт із живою музикою та віншуваннями — як доєднатися 13:31 «Я не любила просити»: жінка, яка втратила чоловіка на війні, відкрила кав’ярні для допомоги армії play_circle_filled photo_camera 13:05 «Не вміла піклуватися про сина» — стали відомі деталі страшної смерті дитини на Вінниччині play_circle_filled 12:45 Вячеслав Соколовий прозвітував про рік роботи Вінницької обласної Ради (Пресслужба Вінницької обласної ради) 12:25 Суд виніс вирок чоловіку, який зарізав 32-річного вінничанина після сварки в клубі photo_camera 11:09 Півмільйона з бюджету Козятина «зникли» на ремонті: судитимуть ексдиректора будфірми 10:56 Вогонь, що спалахнув через цигарку, забрав життя двох чоловіків 10:02 Землю перед Центральним ринком у Вінниці повертають громаді: рішення суду 09:55 Подаруйте релакс: де у Вінниці купити масаж у подарунок (партнерський проєкт) 09:42 Які вулиці тимчасово залишаться без води та електрики 19 грудня. Перелік адрес 09:12 Патрульні працюватимуть з TruCAM ще на 14 ділянках 08:06 В Україні сьогодні відзначають День адвокатури. Історія, прикмети та заборони 19 грудня 21:00 Смерека, ялиця чи сосна: як обрати новорічне дерево для дому 20:05 Пряникове місто до новорічних свят створили учні Тростянецького ліцею play_circle_filled 19:19 Найактивніше читали про трагічні події: 10 найпопулярніших публікацій Вінниці за 2025 рік 19:07 Податкові перевірки: на Вінниччині відкрили понад 600 проваджень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up