Гарячка, сухий кашель, біль в очах. Про ознаки та перебіг коронавірусу розповів сімейний лікар

Гарячка, сухий кашель, біль в очах. Про ознаки та перебіг коронавірусу розповів сімейний лікар
  • Висока температура, сухий кашель, ріжучі болі в очах — ознака того, що ви негайно мусите звернутися до свого сімейного лікаря. В критичній ситуації варто телефонувати на 103.
  • Про ознаки та перебіг коронавірусу, а ще про важливість дотримання карантинних заходів розповідає лікар загальної медицини.

Температура тіла у пацієнтів найчастіше підвищується від 37,1 до 38,0 градусів. Лише в окремих випадках вона долає відмітку в 39 градусів. Здається, що у вас застуда чи грип. А це може бути захворювання на коронавірус, розповідає лікар загальної медицини з 25-річним стажем роботи Юрій Тарануха.

— На флюорографії прослідковується пневмонія, але хворий може почуватися цілком нормально аж до розвитку дихальної недостатності, розповідає сімейний лікар. — 

Нежить для захворювання не характерний, кашель при зараженні сухий. Про ураження дихальних шляхів свідчить сухість у горлі, це змушує людей пити більше рідини.

Відео дня

Приблизно у 15% інфікованих виникає кон’юнктивіт або ріжучі болі в очах. Усі інші симптоми схожі на запалення легенів, і варто про це наголошувати лікарям, до яких ви звернетеся по допомогу.

— Мені особисто доводилося оглядати таких хворих. Це були люди, що контактактували з медпрацівницею з пологового №2, — розповідає Юрій Тарануха. — В захисному костюмі і зі швидким тестом проводилася процедура. Результат виявився негативним.

Причини поширення COVID-19 у Вінниці

Основною причиною спалаху епідемії COVID-19 у Вінниці, сімейний лікар вважає недотримання вінничанами санітарних норм. В першу чергу тих земляків, які щойно повернулися з Європи.

— Нещодавно я чергував на гарячій лінії, — розповідає лікар. — Ви знаєте, люди зверталися не лише зі скаргами на здоров'я. Вони здебільшого нарікали на те, що сусіди чи знайомі заробітчани, що повернулися з Польщі чи Італії, не дотримуються карантину та ізоляції. Натомість гуляють містом, відвідують рідних. Навіть якщо вони не хворі, вони можуть бути переносниками інфекції. 

Люди не до кінця розуміють усю складність ситуації, вважає Юрій Тарануха, тому й кількість хворих у Вінниці зростає щодня.

— Статистика показує, що лише 20% українців переймаються небезпекою епідемії, 80% ставляться до ситуації рівно. Ми в питанні пандемії відстали від Європи на місяць, говорить лікар. —  Тобто, наприкінці квітня ми побачимо загальну картину: епідемія піде на спад, чи буде пік зростання кількості хворих. 

— Ще раз нагадую: ваше здоров'я у ваших руках, — каже сімейний лікар. — Не будьте безпечними, як італійці, допоки кількість летальних випадків не зросла до 500 чоловік на добу. Сидіть дома, споживайте мед, ківі, лимон і смородину — продукти з великим вмістом вітаміну С, споживайте тваринний білок, зміцнюйте ваш імунітет. Бо на початку весни, в міжсезоння і без епідемій організм ослаблений.

За перших ознак нездужання Юрій Тарануха радить телефонувати медикам або у захисній масці і одноразових рукавичках звертатися у поліклініку.

— Хворі, які відчувають незначне нездужання, можуть звертатися у сімейну амбулаторію до свого лікаря. Дітей ми оглядаємо на дому, — підсумовує сімейний лікар.

МОЗ: можна лікувати коронавірус вдома

У МОЗі днями повідомили, що тих пацієнтів, у яких відсутні декларації з сімейним лікарем, центри первинної медико-санітарної допомоги додатково укомплектують лікарями, які консультуватимуть хворих з коронавірусною хворобою та іншими симптомами гострої респіраторної хвороби на період епідемії в Україні.

А ще став відомий новий алгоритм лікування — воно можливе у домашніх умовах. Далі подаємо інформацію з офіційної спільноти відомства у Фейсбуці. 

З 29 березня Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ України оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.

  • Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном, або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.

  •  Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.

До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість)».

В МОЗі додають, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендують особливо активно спостерігати за хворими саме в цей період.


Читайте також:

Дитина у важкому стані та ще 16 підозр. Головне про коронавірус за 28 березня 

RIA зібрали понад 12 тисяч гривень для закупівлі медичного обладнання у вінницькі лікарні 
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (54)
  • Таня Князева
    Да, у них кома начинается когда говоришь,  температура,  кашль....а на второй звонок трубку не берут)))
  • Катя Колотило Регуш
    Що ви дурниці пишете, сімейний лікар не хоче прослухати свого хворого чи немає бронхіту,а ви кажете за коронавірус,та вони бояться за себе,а зарплату брати небояться
  • Владислава Поповиченко
    У меня все это было 20го февраля и болею уже полтора месяца
    С врачем
    Не это ли оно?
  • Ольга Федорчук
    Задолбали 2016 роци в Кыйви помералы диты вид плевномий и очень много, то чого Тоди ще неводылы карантины, а теперь шо продали земли
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:09 Що варто знати про кліщів? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблий та семеро поранених photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up