Безкоштовно щеплення від кору тепер можуть отримати всі

Безкоштовно щеплення від кору тепер можуть отримати всі
  • До тепер безкоштовно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп ризику (медики, освітяни, військові, студенти).
  • Та діти, згідно календаря щеплень (або до 18 років, якщо за будь-яких причин щеплення не було).
  • Через постійний ріст хворих на кір серед дорослих, та випадки кору серед немовлят - правила змінили

Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Такі зміни були внесені Наказом Міністерства охорони здоров’я України №958 від 23 квітня 2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 №442/33413.

Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Якщо лікар закладу відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.

Щеплення немовлят

За Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. До 12 місяців дитину має захищати колективний імунітет (якщо принаймні 95% населення вакциновані). В умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір через недостатній рівень вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті.

Відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається “нульовою”, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Вакцини в медзакладах є

За останній тиждень за оперативними даними, на кір в області захворіли 78 осіб, із них 33 дорослих та 45 дітей. Кількість захворілих в порівнянні з попереднім тижнем зросла на 15,4 %.
З початку поточного року в області зареєстровано 3 502 випадки  кору. Серед захворілих 1 955 дітей. Із всіх захворілих 64 % не були щеплені проти кору.

На даний час в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають 35740 доз вакцини КПК.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:48 Наніс десять ударів ножем: засудили чоловіка, який на Гайсинщині вбив свою падчерку 14:47 Депутати облради затвердили нові тарифи на тепло та гарячу воду. Кого торкнуться зміни 13:36 Інвестують 76 мільйонів в оборону та 55 — на водоканал: підсумки сесії міськради 27 березня 13:27 Підтримка ЗСУ та усунення наслідків обстрілів на Вінниччині: обласна Рада ухвалила відповідні рішення (Пресслужба Вінницької обласної ради) Від читача 14:11 Сильна команда як основа сталих змін: досвід проєкту «Голос доступності» 12:25 Вода дорожчає: у Вінниці з 1 квітня в усіх акваматах піднімуть ціни до 3 гривень за літр photo_camera 12:14 Пожежа на вулиці Соловйова ледь не забрала життя 86-річного чоловіка 12:00 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 11:18 Перші хвилини після обстрілу Вінниці «шахедами» зафіксували боді-камери поліції. ВІДЕО play_circle_filled 10:52 У Вінниці завершують опалювальний сезон. З 28 березня тепло вимкнуть у житлових будинках 09:57 Героїня Вінниці: студентка Каріна Олєйнік отримала нагороду за порятунок людей під час дронової атаки play_circle_filled 09:34 Де у Вінниці 27 березня не буде води та світла. Адреси 09:02 До останнього стояв за Україну: на Сумщині загинув кулеметник Володимир Михайліченко 08:03 Сьогодні вітайте театралів та даруйте їм свої аплодисменти. Історія, заборони і прикмети 27 березня 21:00 Від прибирання до догляду за тваринами. У Вінниці неповнолітніх, які порушили закон, залучать до роботи 20:07 «Ми всі робимо одну справу і доведемо її до Перемоги» — історія бійця стрілецького батальйону з Вінниччини play_circle_filled 19:39 Зарплати у вінницьких медзакладах: де лікарям платять найбільше та найменше 18:54 Більшість води в колодязях небезпечна. Як себе захистити і що варто знати про ризики 17:53 У Стрижавській колонії засудженому передали булку з маком, всередині якої сховали канабіс 17:23 Острівці «небезпеки» на трасі Вінниця‑Гайсин: поки служби дають відписки — люди гинуть photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up