Ангел-охоронець 120-ї бригади: капелан відновив храм на передовій та підтримує бійців

Ангел-охоронець 120-ї бригади: капелан відновив храм на передовій та підтримує бійців
  • Війна — це не лише про зброю та бойові дії, це й про духовну силу та єднання. Цю думку підкреслює отець Вадим, капелан 120-ї окремої бригади тероборони ЗСУ.
  • Він духовний тил бійців бригади. Священнослужитель відновив на передовій старий храм, де проводить служби та приймає воїнів.

Отець Вадим — священник римсько-католицької церкви. Народився та виріс у місті Бар. Певний час був військовослужбовцем. Спершу проходив строкову службу в Державній прикордонній службі України, а потім служив за контрактом у 30-й окремій механізованій бригаді. Під час служби навернувся до Бога і вступив до монастиря у місті Обухів.

Будучи в монастирі, розпочав навчання на священника спочатку в Україні, а згодом поїхав до Польщі.

Відео дня

З 2018 року отець Вадим їздив на Донбас як капелан-волонтер. У 2020 році доєднався до Корпусу військових капеланів Християнської Служби Порятунку (ХСП). А нині служить у 120-й окремій бригаді Сил ТрО ЗСУ.

«Не можливо воювати і не мати віри у щось, бо коли нема віри, то й нема мотивації, яка потрібна для перемоги», — говорить капелан, передає 120-та бригада територіальної оборони ЗСУ.

З перших днів служби в 120-й бригаді капелан взявся за облаштування каплички святого Мартина Турського, де щодня править літургії та проводить щирі розмови з воїнами.

«Найбільше побратими хочуть виговоритися про розлуку з родиною, діляться переживаннями щодо втрат, шукають пораду, відпочинок для серця та душевну розмову», — розповідає отець Вадим.

Завдяки його старанням та підтримці командира бригади вдалося відновити й старовинний храм, розташований у зоні відповідальності. Це місце стало справжнім духовним прихистком для військовослужбовців.

«Коли я вперше зайшов у храм, то відчув приплив миру. Це місце намолене, — ділиться враженнями капелан. — Дивлячись на іконостас, можна сказати, що в ньому поєднані традиції Східного та Західного обрядів, що свідчить про толерантність різних релігій. Храм зберігся у дуже доброму стані, враховуючи те, що він був збудований більше 30-ти років тому. Це місце спокою, в яке можна прийти у разі духовної потреби».

Він наголошує, що війна — це зло, яке принесло багато горя та страждань. Проте віра в Бога та єднання людей дають сили йти далі й вірити у перемогу.

«З нами Бог, який нас не покидає. Варто лише знайти єдність в собі та між нами, аби здобути такий бажаний мир та перемогу над злом», — закликає отець Вадим.

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

 

Читайте також:

«Робимо ставки, де знову перейдуть дорогу на Соборній». Чому вінничани байдужі до полеглих воїнів?

«Піду за тата воювати». Після загибелі батька син вступив до військового ліцею

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ирина Славатинская

    И когда мы в Украине стали католиками??????????

keyboard_arrow_up