20 вінницьких священників призвали до покаяння за перехід у ПЦУ

20 вінницьких священників призвали до покаяння за перехід у ПЦУ

Вінницька єпархія УПЦ Московського патріархату закликає до покаяння кліриків, які перейшли в Православної Церкви України.

Про це повідомляють на офіційному сайті Вінницької єпархії УПЦ Московського патріархату .

Клірикам заборонили священнослужіння за перехід до Православної Церкви України. Оприлюднили їх особи:

  1. архімандрит Дорофей (Маркевич)
  2. протоієрей Анатолій Аксанюк
  3. протоієрей Роман Асафов
  4. протоієрей Віктор Боднар
  5. протоієрей В’ячеслав Буданевич
  6. протоієрей Олексій Волков
  7. протоієрей Віталій Голоскевич
  8. протоієрей Валентин Гуторов
  9. протоієрей Георгій Дончак
  10. протоієрей Іоанн Дрозд
  11. протоієрей Андрій Кіпер
  12. протоієрей Олег Кожушний
  13. протоієрей Василій Коровай
  14. протоієрея Володимир Мельникович
  15. протоієрей Димитрій Пилинь
  16. протоієрей Олег Соць
  17. протоієрей Олександр Швець
  18. ієрей Іоанн Просяновський
  19. протодиякон Владислав Демченко
  20. протодиякон Максим Ярига

— Наразі ми з сумом констатуємо, що досі жоден з вказаних кліриків не виявив каяття. Виходячи з цього, ми ще раз закликаємо священнослужителів, що ухилились у розкол, до покаяння, відводячи для цього термін у два тижні. По закінченню цього часу ми будемо змушені ставити питання перед Священним Синодом УПЦ про позбавлення даних кліриків священного сану, — зазначають у представництві.

Нагадаємо, 16 грудня, митрополит Симеон провів богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Там він заявив прихожанам про свою участь в Об’єднавчому соборі у Києві, де була утверждена Православна церква України. По завершенню Літургії владика [Симеон] оголосив, що віднині їх храм належить Помісній Церкві. 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (4)
  • ВАСЯ ВИННИЦКИЙ
    Термос то  не настоящий !)
  • Next
    Не подобається декому.
    Хотів підкреслити, що сьогоднішнє важливе рішення - це не перейменування колишньої УПЦ МП, а, фактично, примус цієї релігійної організації до правди ... Щоб кожна парафія - юридична особа, в своїй назві вказувала свій духовний центр ... Зокрема, духовним центром колишньої УПЦ МП є московська патріархія, яка знаходиться в країні-агресора. Цей закон не забороняє діяльність колишньої УПЦ МП, а зобов'язує вносити правду в свою юридичну назву.
    Вася reply Next
    Саме так... І якщо хтось хоче перейти до філыії Константинополю - е його право...
    Нема чого відхрещуватись. Нехай Туреччина або Ефіопія, навіть Гондурас - аби не Росія!
  • Next
    Релігійні громади Московського патріархату, в першу чергу їхнє духовенство, використовувались керівництвом Росії проти нашої країни.
    Їх використовували як засіб інформаційної війни: розповсюдження дезінформації, налаштування людей проти власної країни тощо.
    Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до законодавства, які зобов'язують Українську православну церкву (Московського патріархату) змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви.
    Це рішення підтримали 240 депутатів з 226 необхідних.
  • Next
    Релігійні громади Московського патріархату, в першу чергу їхнє духовенство, використовувались керівництвом Росії проти нашої країни.
    Їх використовували як засіб інформаційної війни: розповсюдження дезінформації, налаштування людей проти власної країни тощо.
    Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до законодавства, які зобов'язують Українську православну церкву (Московського патріархату) змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви.
    Це рішення підтримали 240 депутатів з 226 необхідних.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 У Ямпільській громаді проведуть благодійний фестиваль бринзи та вареників 20:06 На Вінниччину суне спека до +33°. Якою буде погода на вихідні 19:02 Підлітки виходять на ринок праці: на Вінниччині 93 офіційно працевлаштованих 18:14 З російського полону повернувся Віталій Платовський — його зустріли у Бабчинецькій громаді photo_camera Від читача 11:04 Щотижня поруч: у Гайсині «Українська команда» роздає продуктові набори тим, хто потребує допомоги 17:02 Каблучка врізалася у палець вінничанки так, що довелося викликати рятувальників 16:32 Найбільше заяв — на менеджмент: які спеціальності обирали вступники у вінницьких вишах у 2026 році 16:11 У Вінниці постраждалі від війни можуть безкоштовно лікувати опіки та рубці за програмою «Неопалимі» 15:09 «Вирішити питання» у ТЦК за $4 000: у Вінниці викрили схеми для ухилянтів 14:03 Молдова видала Україні 30-річного вінничанина, який переправляв чоловіків через кордон play_circle_filled 13:09 Вінничан запрошують пройтися Мурами та зазирнути в історію старовинних монастирів photo_camera 12:38 Як вінницькі суди скасовують штрафи ТЦК: огляд рішень та поради юриста 12:07 Трагедія на воді у Ладижині — потонула 39-річна жінка 11:32 Взяли під варту зрадника, який за десять тисяч зливав росіянам координати українських військових 11:04 ДТП на Замостянській. Водій Mercedes-Benz Sprinter збив 71-річну вінничанку 10:24 Де у Вінниці 14 серпня не буде води та світла. Перелік адрес 10:02 Тривожні сигнали з перевірок водопостачання на Вінниччині — порушення виявили у понад 90% об’єктів 09:13 Понад рік вважався зниклим безвісти: Вінниця прощається з 34-річним захисником Романом Неголюком 08:13 14 серпня вшановують преподобного Феодосія Печерського. Що не можна робити цього дня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up