Наймасовіший шаховий фестиваль в Україні «Золота молодь» вийшов на фінішну пряму: лідирують кияни і одесити

Наймасовіший шаховий фестиваль в Україні «Золота молодь» вийшов на фінішну пряму: лідирують кияни і одесити

У Вінниці, в ТРЦ «Мегамолл», триває перший міжнародний дитячий шаховий фестиваль «Золота молодь». Нагадаємо, він потрапив до Національного реєстру рекордів України в номінації «Наймасовіший міжнародний дитячий турнір з шахів» – 648 учасників!

6 липня пройшли 6-7 тури. В усіх категоріях на чільні місця претендує до десятка юних спортсменів. Причому лише один учасник (серед усіх груп!) уникнув втрат очок, що свідчить про високу конкуренцію.

Боротьба серед найменших

В наймолодшій групі (до 6 років) киянин Михайло Неживенко зберіг своє лідерство. Але тепер він вже не один на чолі перегонів. Михайла переміг його земляк Ілля Шнейдер, яка також набрав шість очок. Тут виступає загалом найменше учасників – 38. А єдина іноземна шахістка, Анастасія Севастьянчук (Білорусь), перебуває в групі лідерів і посідає непогане четверте місце.

В категорії до 8 років грає 141 спортсмен. Тут також лідерство із 6,5 балами ділять два шахісти: чемпіон Києва Кирило Нєжинцев і Дмитро Губін із Молдови. У восьмому турі вони грають між собою. І цей поєдинок значною мірою визначить долю чемпіонства!

В групі до 10 років найбільше учасників – аж 181. Тут лідерство захопив чинний чемпіон України Артем Дячук (Дніпро) – 7 очок. Він нього на очко відстає чемпіон Європи і України Ігор Самуненков (Київ) та ще кілька гравців, включаючи білоруса Микиту Каханського.  

Наздоганяють білоруси і молдовани

В категорії до 12 років лідерство (у порівнянні зі вчорашнім днем) зберіг чемпіон України Михайло Тобак (Одеська область) – 7 очок із 7! На бал відстають четверо гравців, включаючи Івана Сідлецького (Київ), що має серед них кращий турнірний коефіцієнт.  В групі переслідувачів є Маріус Кодріану (Молдова) – шосте місце. Тут загалом виступають 178 спортсменів.

Нарешті, в найстаршій групі (до 14 років) із 6 очками лідерство ділять три спортсмени: киянин Олександр Вакуленко, представник Одеської області Максим Горошков, призер Європи та чемпіон України Семен Мітусов (Краматорськ). Серед іноземців непогано йде рейтинг-фаворит Максим Царук (Білорусь) – 5,5 очки. Загалом за медалі тут борються 112 учасників.   

Коментарі організаторів

За підсумками турніру будуть вручені 210 призів – це не лише Кубки і грамоти, а й грошові суми та шахова продукція. Загальний призовий фонд складає понад 0,5 млн. грн. Змагання триватиме до сьомого липня включно.

– В турнірі беруть участь провідні шахісти України у різних вікових категоріях та спортсмени інших країн. Іноземці задоволені нашою організацією. Це, приміром, представники Ізраїлю, які не володіють російською чи українською мовами та потребують перекладача. Окрім гри, вони побачили родзинки Вінниці і завітали навіть до Умані, – сказав організатор «Золотої молоді», міжнародний гросмейстер Аркадій Найдіч.   

За словами пана Найдіча, учасників більше, ніж очікувалося.

– Планували близько 600 гравців, а їх виявилося 648. Я щасливий, що вдалося розпочати із такою кількістю. Сподіваємося, що завтра красиво завершимо турнір. Поки рано говорити о результатах і оцінювати виступ вінничан. Адже попереду два тури, і кожні пів-очки дуже важливі, – додав Аркадій Найдіч.

Головний суддя турніру, арбітр ФІДЕ Микола Боднар (Вінниця) зазначив, що в турнірі беруть участь представники України, Молдови, Польщі, Білорусі, Ізраїлю, Португалії, Швеції та гравці під прапором Міжнародної шахової федерації. Серед них є шахісти, що мешкають в Україні, але виступають за інші країни. Та наші колишні спортсмени, які емігрували за кордон.

– У Вінниці грають призер Європи і чемпіон України Семен Мітусов, чемпіонка України Софія Козаченко (обидва – Краматорськ), чемпіонка України Єлизавета Гребінщикова (Дніпро), чемпіон Білорусі Максим Царук та інші шахові зірочки. Тобто наше змагання можна вважати відкритим чемпіонатом України (у різних вікових категоріях), – підкреслив Микола Боднар.            

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:11 Вінницькі гвардійці стали срібними призерами чемпіонату НГУ photo_camera 17:11 Karaya вже літає на Gripen: що відомо про нові винищувачі для України photo_camera 16:51 Вінничан попередили про небезпечну погоду: що насувається на область play_circle_filled 16:26 Ветерани та військові змагатимуться у Вінниці на чемпіонаті з волейболу сидячи Від читача 14:39 Благодійний фонд «СпівДія» спільно з найбільшою книжковою платформою Yakaboo запустив соціальну ініціативу 16:11 Через конфлікт у трамваї у Вінниці побили водійку: рух стояв півтори години play_circle_filled 15:51 Дитячий відпочинок з користю. Огляд літніх денних таборів у Вінниці 2026 15:22 У Хмільнику дитина постраждала через небезпечні ігри з бензином 14:09 Пожежі у будинках і повалені дерева: як минула доба Вінниччини photo_camera 13:13 Обвинуваченому у вбивстві 15-річної Софії з Дашева загрожує довічне play_circle_filled 12:57 Понад 29,5 млн грн на підтримку ЗСУ: обласна Рада ухвалила рішення (пресслужба Вінницької обласної ради) 12:04 Татусів-ветеранів із малечею кличуть на сімейний майстер-клас у Вінниці 11:31 Нерухомість в Болгарії, кредит в Австралії: що нового у депутатів Вінницької міської ради? photo_camera 11:01 У Вінниці 31 травня змінять рух біля міського кладовища: деталі 10:02 Двометровий козак із позивним «Манюній»: у Вінниці прощаються з полеглим воїном 09:59 Де у Вінниці 29 травня не буде води, світла та гарячої води 09:25 Уже не 1, а цілих 5 Гбіт/с: розбираємося, що це за супершвидкість (Новини компаній) 08:59 Після поранення та контузії зупинилося серце: Вінниця прощається з Валерієм Гускіним 08:36 Вітаємо Богдана та Олександра. Історія, іменини та прикмети 29 травня 21:01 Вінничан вчили заспокоювати тривогу та долати стрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up