Бойове мистецтво козаків спас у Вінниці опановують й дівчата

Бойове мистецтво козаків спас у Вінниці опановують й дівчата
Олена Петренко та Євген Панченко демонструють ударну техніку. Позаду – тренер Євген Дмитрієв

Бойове мистецтво спас було досить поширено серед запорізьких козаків. А точніше, серед козацьких розвідників – пластунів. Його ударна техніка передбачає максимально швидку нейтралізацію супротивника.

В 2017 році Верховна Рада України узаконила український рукопашний бій «Спас» (разом із бойовим гопаком, хортингом, українською боротьбою на поясах). Його визнали національним видом спорту. У Вінниці це єдиноборство розвивають лише два роки. Цим займається засновник обласної федерації бойового спасу Євген Дмитрієв. Саме на його тренування  завітав кореспондент «RIA».

Експериментальна школа

На початку заняття пройшла розминка, загальнофізична підготовка. Це віджимання, прес, присідання, рухи для розігріву суглобів, кувирки і акробатичні вправи. Під час основної частини тренування учні відпрацьовували техніку в парах. Зокрема, виконували удари, кидки, утримання. Працювали в партері та в стійці.

Євген Дмитрієв 15 років викладав східні бойові мистецтва – айкідо (має чорний пояс), джиу-джитсу тощо.

Відео дня

–Спасом у нас займається приблизно 70 учнів. Це діти, починаючи з семи років, та підлітки 16-17 років, – каже Євген Дмитрієв.

Свою школу тренер називає експериментальною. Пояснює чому:

–Ми намагаємося відроджувати українські традиції і вбирати все саме найкраще, що є в інших стилях бойових мистецтв. Розвиваємо кілька автентичних напрямків: фольклорно-мистецький, робота із шаблею, фехтування, бойовий танок гопак тощо.  

Пять рівнів майстерності 

Зрозуміло, що основою бойового мистецтва є саме елементи самозахисту та нападу на супротивника. За словами наставника, юних спортсменів навчають використовувати ударну і борцівську техніки, працювати в партері. Також робити бойові заломи (на руки), опрацьовувати техніку близького і штурмового бою тощо.  

У cпасі немає спортивних розрядів чи поясів, як в інших єдиноборствах. Натомість існує п’ять рівнів майстерності. Вони названі на український лад і є зрозумілими для юних вихованців. Перший рівень – «боротьба». Далі йдуть «пластування», «характерник», «воїн-патріот» і «тренер-інструктор».

Батьки задоволені результатами роботи тренера Євгена Дмитрієва.   

–Мій син займається спасом два місяці. За цей період він став більш впевненим в собі. Тренування йому подобаються, – каже Вадим Ковальчук. – Тренер знаходить підхід до кожної дитини. Якщо учень щось робить невірно, він підкаже, підкоректує.

Гендерна рівність

Для контактних поєдинків у спасі використовують амуніцію –  шоломи, рукавички, щитки, «ракушки». Причому цією боротьбою дівчата займаються нарівні із хлопцями.

13-річна Діана Нікуліна тренується вже сім років. Раніше опанувала техніки айкідо, дзюдо, мікс-файту тощо.

– Мені більш подобається ударна техніка. На тренуваннях спарингую і з дівчатами, і з хлопцями. Займаюся спасом з кількох причин: для здоров`я, щоб вміти захищатися і задля духовного розвитку, – ділиться Діана Нікуліна.

11-річній Олені Петренко подобається спарингувати з хлопцями. Бо вони сильніші, ніж дівчата.

–З хлопцями боротися не боюся. Часто-густо їх перемагаю. Використовую підсічки і зацепи, іноді підніжки. При ударі суперників роблю блоки, але частіше всього відбиваю. Для дівчини взагалі важливо вміти себе захистити, – наголошує Олена Петренко.

Як стати справжнім козаком

12-річний Євген Панченко боротьбу українських козаків опановує два роки.

– Мені подобається займатися цим українським спорту тому, що тут можна фізично і духовно розвиватися. Разом з одноклубниками і відпочиваємо – щороку їздимо до спортивного табору. Цього року побуваємо в Карпатах, – розповів Євген Панченко.

17-річний Віктор Глухенький спасом займається чотири роки. Каже, що багато чого вміє, але ще є до чого прагнути.  

– Бойовий спас – це нова школа. По суті, ми разом розвиваємо цю систему, – каже Віктор Глухенький. – Для того, щоб стати справжнім козаком, треба не тільки займатися спасом і мати  зачіску з чубом. А ще пам’ятати свою історію та коріння, мати сильний дух, знати традиції свого народу і прагнути дістатися нових вершин.  

Де займатися?

Тренування з бойового спасу у Вінниці відбуваються в двох залах:  СК «Нокаут» та спортклубі по вул. Стельмаха, 25. Також спортсменів навчають у школах села Некрасове (Вінницький район) і Тиврова. Довідки за телефоном: 067-399-33-08 (тренер і засновник федерації бойового спасу Вінницької області Євген Дмитрієв).

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:08 У Вінниці затримали водія вантажівки без посвідчення та «під кайфом» 13:20 Пансіонати, будинки для престарілих людей Вінниччини: допоможемо вам обрати найкращий варіант (партнерський проєкт) 13:13 Насолоджуємося теплом, але готуємося до похолодання та дощу 12:43 У Вінниці відзначили концертом 95-річчя Ліни Костенко Від читача 17:44 У Вінниці стартувала перша щомісячна премія для вчителів — як взяти участь? 12:08 Україна відбиває атаки: оперативна інформація з фронту на 20 березня photo_camera 11:25 На Вінниччині в полі знайшли ворожий дрон з нездетонованою боєголовкою play_circle_filled 11:10 «Руками та лопатами долали кожен сантиметр»: репортаж з місця гасіння пожежі сухої трави play_circle_filled photo_camera 10:45 «Нашу долю вирішуватимемо лише ми!» - Юлія Тимошенко відреагувала на розмову Трампа з путіним (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 10:38 Новий закон про штрафи від ТЦК та СП: для кого їх зменшать і спростять оплату 10:02 Де у Вінниці 20 березня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:04 Зникла дитина: на Вінниччині розшукують 13-річну Ольгу Федосєєву 08:53 Сьогодні — Міжнародний день щастя. Історія, традиції та заборони 20 березня 08:33 «Шахед» вибухнув у повітрі та розлетівся на частини. На Вінниччині працювали сили ППО 21:01 Пройшов рейд по рибних ринках Вінниці. Що виявили перевіряючі? photo_camera 20:02 На Вінниччині 46 тварин заразилися сказом. Кампанія з вакцинації триває 19:19 Залізниця — це не лише подорожі та комфорт. Які трагедії траплялися на коліях Вінницької області play_circle_filled photo_camera 18:26 В Україні нарешті потеплішає, але з нюансами. Прогноз до 25 березня 17:52 Як суди Вінниччини карають за незаконне володіння зброєю? Проаналізували судові рішення 17:17 Вимагання грошей у пацієнта Вінницького кардіоцентру: винних обіцяють покарати play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up