Знакові будівлі Вінниці. Більше 22 мільйонів витратять на реставрацію шести пам'яток

Знакові будівлі Вінниці. Більше 22 мільйонів витратять на реставрацію шести пам'яток
Особняк капітана Чєткова. Протягом 2022-2023 років має отримати 4,8 мільйона на реставрацію.
  • У мерії ухвалили програму реставрації пам’яток.
  • На її реалізацію, з 2021 до 2023 року, планують витратити 22 мільйони 665 тисяч гривень з бюджету міста.
  • Що будуть робити?

Виконком міськради 26 листопада погодив нову програму реставрації об’єктів культурної спадщини, які розташовані на території міської громади. Як йдеться у рішенні, яке ще має ухвалити міська рада, протягом наступних трьох років планують витратити більше 22 мільйонів гривень на реставрацію пам’яток архітектури.

Кому пощастило?

Цих коштів, попередньо, вистачить на відновлення шести об’єктів:

Відео дня

Житловий будинок на Соборній, 75. На пам’ятку архітектури планують витратити 220 тисячі гривень у 2021 році. Ймовірно, ці гроші витратять на виготовлення проекту.

Житловий будинок на Соборній, 81. Витрати на реставрацію цього будинку хочуть закласти у 2022 році, а саме 350 тисяч гривень.

«Житловий будинок залізничників», що на Замостянській, 27, отримає левову частку коштів — 14,5 мільйонів гривень. Пам’ятку архітектури вже давно планують відновити, оскільки вона є містобудівним акцентом 40-х цієї вулиці. Про те, що всередині та живуть там досі залізничники — писали в матеріалі: Будинок залізничників стоїть на місці розбомбленого храму.

Особняк капітана Длуголенського на Магістратській, 66 отримає з бюджету 800 тисяч гривень. Будівлю, яку нині займає художня школа, збираються почати реставрувати в 2021 році.

«Палац» на вулиці Петлюри, 15 — отримає 1,6 мільйона в 2021 році. Саме у будівлі канцелярії Симона Петлюри розміщений Музей історії Вінниці.

Особняк капітана Чєткова, що на вулиці Пушкіна, 38 — матиме 4,8 мільйона гривень фінансування на реставраційні роботи протягом 2022-2023 років. У цій будівлі нині розміщений департамент архітектури та містобудування міськради.

Чому обрали ці пам'ятки?

Примітно, що всі будівлі знаходяться в історичному ареалі Вінниці. Їхня реставрація, як пояснюють чиновники, відбудеться ще й тому, що вони розташовані поблизу Соборної, навколо якої відбувався розвиток планувальної структури міста і проспекту Коцюбинського, який на перспективу стане «Вінницькою милею».

«Необхідною умовою для підвищення туристичної привабливості, якості дозвілля та розвитку підприємницької діяльності є створення естетичного міського простору, перед усім в історичній частині міста», — йдеться в документі.

В результаті реалізації цієї програми у міськраді очікують таких результатів:

Крім того, в програмі реставрації пишуть, що у місті визначено 64 пам’ятки архітектури, які потребують відновлення у першу чергу. Проте, серед них — тільки десять перебувають у комунальній власності Вінницької міської ОТГ, що дозволяє міськраді витрачати на них кошти та планувати їхній розвиток.

Програму реставрацію, нагадаємо, змінюють кілька разів на рік. За редакцією від грудня 2019 року, в ній є декілька об’єктів, які зараз викреслили з програми — Літній театр у Центральному парку, будівля міського суду на Грушевського, 17.

 

Читайте також:

Комплекс на 16 поверхів планують будувати біля Центрального парку. Ініціативу вже погодили

Все перетворилося на кригу. Пригадуємо, як 20 років тому ми потерпали від стихійного лиха

Дім, який не зміг «поглинути» ТЦ, тепер зносять. Що там буде?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:10 Зарплата по 173 тисячі гривень щомісяця. Розповідаємо про статки голів вінницьких судів 14:32 Заступник директора «Укрзалізниці» став новим фігурантом схеми привласнення понад 23 мільйонів гривень 14:12 Водій Nissan збив жінку на Соборній. ВІДЕО play_circle_filled 13:18 З полону повернувся Павло Данилюк із Тульчинської громади Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 13:10 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 12:26 Смертельна ДТП біля Гайсина: п'яний водій ВАЗу протаранив припарковану вантажівку 11:55 Повістки, відстрочка, медогляд: що змінилось у правилах мобілізації 11:06 На Вінниччині чоловік бив дитину об двері і совком. За це отримав громадські роботи 10:12 «Допоможіть, його викрали!» — соцмережі Козятина гудуть через зникнення хворого, якого нібито забрали ТЦК 09:57 Де у Вінниці 7 травня відключили воду? Перелік адрес 09:30 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 09:18 Чемпіонат області присвятили пам’яті загиблих воїнів-гандболістів Вінниччини 08:58 Росія атакувала «шахедами» та балістикою: двоє загиблих, поранені діти photo_camera 08:15 У цей день краще утриматися від важливих переговорів та підписання угод. Історія, заборони та прикмети 7 травня 21:00 На щиті повертається молодший лейтенант Микола Рябцов, що понад рік вважався безвісти зниклим 20:10 «Полон — це було пекло»: захисник Маріуполя Віктор Дода повернувся до життя та служби у Вінниці 18:53 У Вінниці відбудеться інтерактивна виставка «Як не стати жертвою фейків» 18:35 Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства 18:06 Печену рибу на соломі внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up