Вінниця шість років поспіль визнається найкомфортнішим містом України. Чому так, цікавляться туристи з різних куточків країни. Часто з’їжджаються на «перевірку» тревел-блогери, щоб подивитися, «що і як» в нас.
Нещодавно побувала київська екскурсовод Юлія Бевзенко. Жінка в своєму інстаграмі залишила відгук про місто. Вона відзначає як переваги те, що місто доглянуте, компактне, є єдина карта для проїзду в транспорті, синій колір трамваїв, зручні сервіси таксі та доставки, велопрокат, «Прозорі офіси».
«Жителям тут, напевно, класно жити, але гостю міста тут нічого робити більше, ніж день. Набережна, кораблики і Південний Буг зовсім в жалюгідному стані», — пише Бевзенко. — Пам'яток не так багато. Є скульптурні композиції, квіти на стовпах, ввічливі водії. За десять років при Гройсмані місто розвинувся добре. Я бажаю Вінниці розвиватися і далі».
Безсумнівно, такий відгук обурює вінничан, які б порадили сходити туристу в підземелля капуцинів, погуляти затишною Єрусалимкою, відвідати Вишенське озеро, потрапити до музею Пирогова та багато іншого. Але факт є такий — Вінниці потрібно розвивати туризм, аби втримати гостей мінімум на два дні в місті.
Для цього в мерії готують Стратегію розвитку туризму Вінниці до 2030 року. В документі на 70 сторінок розписали можливості для розвитку галузі гостинності, її нинішні мінуси та плюси, а також виклали бачення, що Вінниці потрібно розвивати, зокрема, гастрокультуру та вінницькі підземелля.
Але найбільше цікавить те, що міська влада замислюється побудувати нові «магніти», про які більш детальніше.
На виїзді зі Староміського мосту височіє пагорб з синім хрестом на вершині. Приблизно 500 років тому на цій місцині був зведений справжній замок. Бачення, яким він був, є в історичних документах того часу.
«Оскільки споруда до наших днів не збереглася, історики та урбаністи пропонують створити історичний, культурний, туристичний та фестивальний комплекс у вигляді фортифікаційного замку. Комплекс слугуватиме місцем для дозвілля вінничан та туристичним магнітом для гостей міста», — йдеться в описі проекту.
Фахівці пропонують створити на Замковій горі подобу фортифікаційній споруді, яка б діяла цілий рік — тут проводили б фестивалі, лицарські турніри, конкурси ковалів та багато іншого, щоб сподобалося не тільки туристам, а й самим вінничанам.
Про це більше знайдете в матеріалі: Історичний «Діснейленд» пропонують зробити на Старому місті.
Минулого року на базі закинутого дитячого санаторію імені Коцюбинського, що на Старому місті, провели кілька фестивалів. Територію «захопили» художники, артисти, музиканти, де проводили концерти та виступи. Фестивалі мали б відбутися й цього літа, однак їх скасували через пандемію COVID-19.
Але закривати проект не будуть, він є в стратегії-2030.
«Мета проекту — подальший розвиток території як мистецької платформи, креативного хабу та рекреаційної зони для активного відпочинку, туризму, проведення культурних, освітніх, екологічних та урбаністичних подій», — йдеться в описі стратегії.
Назва «територія SUN» є грою слів від «санаторій» та «Коцюбинський», якого називають «сонцепоклонником».
Закинута будівля на Петлюри, 24 (колишня Чкалова) має стати черговим музеєм у центрі міста. Однак цей заклад буде більше, ніж просто музей зі стелажами та артефактами.
«Передбачено створення інтерактивного центру сімейного відпочинку, де люди різних поколінь зможуть пізнати історію комунікацій від паперової пошти до радіо, телефону і телеграфа. Також тут діятимуть гуртки колекціонерів, тематичне кафе з аніматорами та відеозала», — йдеться в описі стратегії.
І схоже, що в цьому музеї буде місце і для єдиного в Україні музею української марки імені Балабана.
«У музеї чільне місце має зайняти унікальна колекція українських марок Якова Балабана, поштові листівки різних країн та епох, телефонні та телеграфні апарати, уніформа та інші атрибути аналогових телекомунікацій», — пишуть в стратегії.
Проте, що музею марки тісно в нинішньому приміщенні, 20minut.ua писав у цьому матеріалі.
Одного нового музею в центрі буде замало, тому фахівці пропонують створити ще й музей алмазів для «представлення багатої історії вінницьких ювелірів, технологій обробки алмазів та обладнання, яке використовується на ювелірних заводах». Тут, як зазначають автори проекту, буде «можливість придбати або замовити індивідуальну прикрасу».
Подільська кухня може стати «родзинкою» туристичної Вінниці. Отож, є ідея зробити цілий гастрономічний квартал, де б розмішувалися заклади нашої кухні.
«Гастроквартал міститиме: виставковий центр, конференц-зали, гастрохаб, кінотеатр та комерційні площі», — йдеться в описі стратегії.
Особняк Новінського на Оводова, 1, який інколи помилково називають маєтком купця Кумбарі, донедавна був приміщенням товариства «ЖЕО». У фірми закінчився договір оренди з містом, й зараз це приміщення стоїть пусткою.
І хоча вінничани, які мешкають в цьому районі, просять відновити дитячу поліклініку, в Стратегії інший намір на цю будівлю:
«Створення туристично-відпочинкової локації, яка включатиме обладнання сучасного готельного комплексу з конференц залами, облаштування скверу Кумбари та реконструкцію сходів Артинова з відновленням переправи на півострів Бригантина».
В кінці стратегії розвитку туризму як ідеї названі ще аквапарк та динопарк. Автори планів розраховують на те, що держава зуміє передати Залізничний вокзал приватному орендарю, щоб бізнес переробив застарілу будівлю залізниці під сучасні стандарти. Крім того, пишуть і про реконструкцію аеропорту «Вінниця», що дасть поштовх для розвитку туризму всього регіону.
Однак, з цим зараз складнощі: Кабмін вирішив виключити наш аеропорт з держпрограми. Підтримку замість Вінниці отримає Мукачево і Одеса.
Який проект сподобався найбільше?
Читайте також:
Вінницький волонтер Ярослав Пашкевич потрапив в ДТП. Потрібна допомога
Вінниця в Instagram. Кращі фото за 10-15 серпня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Сергій Поліщук
Serhii Mazur
Maksim Ismaylov reply Serhii Mazur
Sasha Sinelnikv
когда Вы уже включите мозги и перестанете писать эту ЧУШЬ, которая не соответствует действительности, перестаньте прогибаться под бездарную власть и недомеришку.